Discuții despre Marte în Era spațială

Dumi.

Well-Known Member
Atentie!
Chiar daca veti cucerii provincii din marte, nu veti putea beneficia de mineralele aferente pana nu ajungeti pe marte in era spatiala.
Mineralele raman cu lacat pe ele....
 

cegasi

Member
Cine ma poate ajuta? Cum obtin minereuri de pe marte. Am construit o ferma si un laborator pe marte dar nu pot produce nimic ca nu am minereuri de pe marte....dar nu pricep cum le obtin...
Multumesc
 

BraveWww

Well-Known Member
Am cercetat "teraformare".In prezentarea erei nu am gasit vreun cuvant despre ea,prin meniuri nu am gasit-o.Nu am cautat destul sau este doar o expresie care suna frumos pe Marte?:)Untitled.jpg
 

the hun

Member
ras si bataie de joc ...expeditia este facuta pt pierderi de sute de produse si diamante ...cu castig de porti si fete ale lui nu stiu cine ...poate la urmatoarea actualizare mai reusiti sa reveniti cat de cat la o normalitate .....
 

Lord Zaza

Member
Buna ziua. Am ajuns și eu în era Marte. De ce sunt obligat să termin celelalte hărți inclusiv din Viitorul Virtual ca să pot accede harta care este într-o fereastră separată? Nu am avansat așa de repede in hărți precum in Cercetare și nici nu era vreun anunț înainte să trec in noua eră că va trebui să termin harta. Altfel nu mai treceam și rămâneam frumos in Virtual. La următorul eveniment sezonier îmi vor fi necesare bunuri și clădiri din era actuală și nu voi avea de unde. As vrea dovada că există un mesaj de avertizare înainte de a accede în Marte, altfel aș dori să fie creata o modalitate de a accesa harta de pe Marte fara sa fi terminat virtualul.
 

DeletedUser10378

Guest
Buna ziua. Am ajuns și eu în era Marte. De ce sunt obligat să termin celelalte hărți inclusiv din Viitorul Virtual ca să pot accede harta care este într-o fereastră separată? Nu am avansat așa de repede in hărți precum in Cercetare și nici nu era vreun anunț înainte să trec in noua eră că va trebui să termin harta. Altfel nu mai treceam și rămâneam frumos in Virtual. La următorul eveniment sezonier îmi vor fi necesare bunuri și clădiri din era actuală și nu voi avea de unde. As vrea dovada că există un mesaj de avertizare înainte de a accede în Marte, altfel aș dori să fie creata o modalitate de a accesa harta de pe Marte fara sa fi terminat virtualul.
Păi tu ai putut să faci cercetările din virtual fără să le faci ce cele din oceanic?
Asta e logica și acolo. Termini harta virtual și apoi te apuci de cea de marte
Nu ai văzut că la celelalte ere, deși erau continente diferite, nu puteai trece de la o hartă la următoarea decât dacă treceai prin ele, de la un vapor la altul?
 

Lord Zaza

Member
Da. Chiar am terminat virtualul fara sa fi făcut harta de oceanic. Daca acolo a mers, de ce sa nu meargă și mai departe?
 

DeletedUser10378

Guest
Ai terminat-o, sau doar ai ajuns la cealaltă navă/vapor/ce-o fi?
 

Lord Zaza

Member
Am terminat tot virtualul...ca și cercetare. Și acum am trecut în Marte. Și surpriza...îmi trebuie mineral de pe Marte. Nu am acces la el până nu termin celelalte hărți. Nu mi se pare corect. Măcar să fi fost vre-un anunț în cercetare...că altfel rămâneam in Virtual până ajungeam și cu harta la zi.
 

DeletedUser10378

Guest
aaa... păi ce treabă au harțile cu cercetările?
Și e vina ta că nu te-ai interesat înainte. Spor la bătut hărți

Edit: Desigur, poți trece repede prin ele, dacă ai diamante în stoc 50 buc pentru fiecare iscoadă. vezi că la unele dintre ele recuperezi diamante, așa că nu e gravă. Depinde în ce eră ești tu pe hartă
 
Sus