Discuții despre noile obiecte de la Comerciantul de antichități

DeletedUser10378

Guest
Așteptam de mult modernizarea de la altar. Clădirea cea nouă... Unii se vor bate pe ea, alții mai puțin. Eu cred că este binevenită. De asemenea, upgrade-urile sunt o comoară pentru cei care le-au ratat în timpul eventului. Dar... Cele enumerate acolo sunt deja la comerciant. Un tezaur olimpic, un târg internațional nu aveți pe acolo?:D

Totuși, o problemă care le implică pe toate. Dacă vor apărea la fel de des cum apar alte clădiri pe care poate unii dintre noi le așteptăm să apară la vânzare, adică o dată pe lună, poate nici atât, ne vor crește urechile:))
 

-Otilia-

Active Member
Modernizarile la altar sunt extraordinare..in conditiile in care ne-am scos toate altarele sa punem atac :))))..in afara de pachet colos..nu vad nimic bun din se s-a adaugat acum..
 

DeletedUser7804

Guest
Stam cu altarele in inventar, nu stiu daca mai avem loc sa le punem undeva. Poate ar trebui sa ne mai aruncati cate o expansiune, din cand in cand.
 

Vali

Well-Known Member
otylya, sa ne gandim si la cei mai mici... adica, probabil si la mine :)))))
Daca nu ai cladiri care sa iti genereze procent pentru atac, aparare, sunt bine-venite aceste modernizari. Iti dai seama ca or sa fuga astia mici dupa ele in dracie...Dublarea punctelor inseamna destul de mult pentru un jucator mic, care are 10-20 de altare. Pentru un jucator mare, mai mult il incurca, intr-adevar.Ocupa un spatiu pe care ti-ai putea aseza o alta cladire din inventar mult mai utila decat cateva puncte, ti le scoti cumva din EG sau alte cele...
 

Dumi.

Well-Known Member
acuma depinde si cat o sa coste
prefer sa iau un carusel care da atac si aparare decat sa iau o modernizare altar pentru doar un pf
atacul e bun la GBG, de unde iau mai multe pf pe zi decat imi pot da multe altare
 

DeletedUser10189

Guest
modernizare altar a ajuns sa coste cat 15 ferme in terasa, si cand te gandesti ca da doar 1 pf, eu zic ca nu se merita
pachet colos e cel mai bun.
 

napoleonpif

Well-Known Member
am trecut in postmoderna
dar nu pot sa modernizez colosul casa din sept sau salasul corbilor . cu modernizare special ptr ele
decat cu modernizare cu 1 nivel
stie cineva ?
mersi
 

Atlanthean

Member
Modernizarile? le folosesti la cladirile carora le sunt destinate. Daca nu, ori le pastrezi, ori ce nu-ti trebuie poti schimba la Comerciantul de antichitati.
Totusi, inca nu mi-am dat seama care dintre noile obiecte sunt mai bune sau folositoare.
 

Dumi.

Well-Known Member
@ napoleonpif
modernizarile speciale, dedicate cladirilor speciale [cum ar fi colos, casut de septembrie, etc], urca doar cu un level cladirea
pentru inca un level vei mai avea nevoie de alt paket de modernizare pentru acea cladire si asa mai departe
 

DeletedUser10378

Guest
mda... super treabă cu upgrade-ul de altar:(
40.000 de monede și 30 de pietre.
Ar trebui să fiu nebun să cheltui atâția bani pe el, în condițiile în care pot cumpăra un carusel cu jumătate din monedele respective, chiar dacă trebuie să dau 2x pietre.
 

NewMann74

Member
Eu nu inteleg ceva. Tot astept sa gasesc upgrade la diferite cladiri pe care nu le-am putut actualiza la intreg nivelul, dar fie nu sunt la Comerciant, fie sunt la preturi imposibil de cumparat.
Solutie: Ce-ar fi daca in fiecare zi dintr-o saptamana sa fie organizat o zi pentru un anumit/anumita cladire pentru upgrade?
Si atunci toti vor stii ca in ziua X exista upgrade pentru o cladire, altfel nu vad rostul sa iau din nou cladirea X si sa astept un an de zile sa gasesc toate actualizarile la ea.
Cine este pentru? Cine contra?
 

DeletedUser8328

Guest
Modernizarile? le folosesti la cladirile carora le sunt destinate. Daca nu, ori le pastrezi, ori ce nu-ti trebuie poti schimba la Comerciantul de antichitati.
Totusi, inca nu mi-am dat seama care dintre noile obiecte sunt mai bune sau folositoare.
Nu se "schimbă" nimic la comerciantul de antichități. Doar se vinde pe monede și cristale...
 
Sus