Discuții despre versiunea 1.122

DeletedUser11581

Guest
Buna seara,
Dupa noua actualizare am observat ca in lupte cand tin mouseul pe o unitate inamica nu ii mai arata raza acelei unitati atunci cand se intersecteaza cu raza unitatilor noastre... Nu am vazut sa precizeze ceva despre asta in noua actualizare? In concluzie este o actualizare sau doar un bug care va fi rezolvat??
Multumesc!
 

DeletedUser8807

Guest
Buna dimineata,
nu pot intra in expeditia ghidei, e o problema doar la mine? sau e ceva mai general,precizez ca nu pot intra in nici o lume,
 

Dumi.

Well-Known Member
Buna ziua!
Am observat ca de la noua actualizare este o mica problema [mica dar destul de suparatoare], cu misiunile repetitive.
Anume ca:
- Exista un delay in activarea butoanelor pe care trebuie sa le apesi ca sa treci peste partea de misiuni repetitive pe care nu doresti sa le completezi. precum si la cea pe care o vrei completata.
- inainte de actualizare misiunile se scroll-au in sus automat si ajungeam la cea care ma interesa si era intotdeauna in partea de jos a ferestrei; acum trebuie sa dau eu scroll cu mouse-ul ca sa aduc respectiva misiune in fata.
La prima vedere pare o problema minora, dar cand cotizezi cu puncte forge la un coleg, colega, vecin sau prieten, prietena, din cauza acestor delay-uri se pot intampla incurcaturi intre cotizanti sau poti chiar pierde locul sau apasa gresit, pentru ca erai obisnuit cu un anume rulaj al animatiei....
Nu stiu daca asta s-a dorit sau este doar un bug, cert este ca e mai rau decat inainte, pe aceasta speta.
Multumesc!
 

valy

Admin FoE România
Membru personal
Buna seara,
Dupa noua actualizare am observat ca in lupte cand tin mouseul pe o unitate inamica nu ii mai arata raza acelei unitati atunci cand se intersecteaza cu raza unitatilor noastre... Nu am vazut sa precizeze ceva despre asta in noua actualizare? In concluzie este o actualizare sau doar un bug care va fi rezolvat??
Multumesc!

Buna ziua!
Am observat ca de la noua actualizare este o mica problema [mica dar destul de suparatoare], cu misiunile repetitive.
Anume ca:
- Exista un delay in activarea butoanelor pe care trebuie sa le apesi ca sa treci peste partea de misiuni repetitive pe care nu doresti sa le completezi. precum si la cea pe care o vrei completata.
- inainte de actualizare misiunile se scroll-au in sus automat si ajungeam la cea care ma interesa si era intotdeauna in partea de jos a ferestrei; acum trebuie sa dau eu scroll cu mouse-ul ca sa aduc respectiva misiune in fata.
La prima vedere pare o problema minora, dar cand cotizezi cu puncte forge la un coleg, colega, vecin sau prieten, prietena, din cauza acestor delay-uri se pot intampla incurcaturi intre cotizanti sau poti chiar pierde locul sau apasa gresit, pentru ca erai obisnuit cu un anume rulaj al animatiei....
Nu stiu daca asta s-a dorit sau este doar un bug, cert este ca e mai rau decat inainte, pe aceasta speta.
Multumesc!

Sunt bug-uri cunoscute si se lucreaza la remedierea lor.

Buna dimineata,
nu pot intra in expeditia ghidei, e o problema doar la mine? sau e ceva mai general,precizez ca nu pot intra in nici o lume,
Problema e de la pc-ul/dispozitivul dvs.
 

DeletedUser8807

Guest
Buna seara,
problema mea inca persista, pc-ul meu este in regula , problema a aparut dupa actualizarea de ieri ,azi am putut intra in expeditia ghildei peste cateva minute nu am mai putut intra, in o lume merge in alta nu , daca era de la pc-ul meu ori intram ori nu intram,astept un raspuns corect,mersi
 

DeletedUser11583

Guest
nu merge deloc la mine jocul dupa noul update
va rog ajutați-mă sa pot juca
 

DeletedUser10346

Guest
De doua zile jocul merge foarte rau. Totul se acceseaza foarte greu. Intarzieri in executarea comenzilor, se blocheaza pe harti, in lupte, nu are cursivitate.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Dacă problemele sunt pe mobil, vă rog să faceți un update la aplicație în momentul în care această opțiune vă va apărea - în cursul zilei de azi. Ar trebui să se rezolve toate problemele.
 

DeletedUser10346

Guest
Jocul pe Pc are probleme si devine frustrant. Dupa fiecare actiune in joc urmeaza o "pauza " de cateva secunde indiferent ca vorbim de lupte, "ajutor", taverne, misiuni, etc. Nu sunt singurul care sa plange de aceste probleme. Si toate astea dupa ultimul update. Cei avizati puteti urmari chat-ul global si observati plangerile celorlalti jucatori. Si va rog sa nu-mi dati vreun raspuns de genul : " pc-ul dumneavoastra are o problema" ca ma jigniti. Multumesc pentru intelegere si astept cu nerabdare solutionarea.
 

Dumi.

Well-Known Member
Jocul pe Pc are probleme si devine frustrant. Dupa fiecare actiune in joc urmeaza o "pauza " de cateva secunde indiferent ca vorbim de lupte, "ajutor", taverne, misiuni, etc. Nu sunt singurul care sa plange de aceste probleme. Si toate astea dupa ultimul update. Cei avizati puteti urmari chat-ul global si observati plangerile celorlalti jucatori. Si va rog sa nu-mi dati vreun raspuns de genul : " pc-ul dumneavoastra are o problema" ca ma jigniti. Multumesc pentru intelegere si astept cu nerabdare solutionarea.
Asa este
Si eu am aceste probleme. E ca si cum ar exista un lag. Foarte suparator! Foarte suparator, mai ales ca eram obisnuit cu o anume cursivitate a actiunilor mouselui raportat la ceea ce se intampla in joc. Nu doar la questurile repetitive am observat acest lucru ci si la batalii sau cand dau pan cu mouse-ul sa misc imaginea orasului. TOTUL se intampla mult mai greu decat inainte de acest update! Totul!
 

BraveWww

Well-Known Member
Stiam ca toate updateurile sunt testate intai pe beta.Cum sunt testate daca dupa fiecare "imbunatatire" apar probleme majore?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
De foarte multe ori, erorile nu sunt depistate pe Beta - un server cu număr relativ mic de jucători activi, care nu raportează de fiecare dată erorile întâlnite.
 
Sus