Discuții despre versiunea 1.147

DeletedUser9017

Guest
Rușine
Ne vindeți caramele ,
In loc sa reparați, erorile mari din GVG va ocupați cu mărunțiș, lucruri care trebuiau facute bine de la bun început ( bonusul de atac/apărare al trupelor, aranjarea butoanelor, bonusul de la misiunile repetitive)
Ne ignorați tiketele legate de problemele in GVG!!!
Nu va interesează ca se ceartă jucătorii pe chatul global din cauza voastră, va e mai ușor sa dați ban pentru limbaj!
Și încă o dată rușine!!!!
 

DeletedUser10518

Guest
Buna ziua !
Parerea mea este una foarte proasta, atat despre acest update cat si despre cele anterioare.
Sectiunea de GvG este la pamant, nu imi ajunge o zi sa enumar toate bugurile, dar nu faceti nimic in acest sens.
Asteptam cu interes fiecare update cu speranta ca poate de data asta ati reusit sa reparati macar o parte dintre aceste buguri, insa va bateti joc de noi de fiecare data si reparati lucruri insignifiante, pentru GvG nu faceti nimic. Ba mai mult, dupa fiecare update apar noi buguri.

Nu ma intereseaza daca se deplaseaza calugarul 3 sau 4 casute si nici ca nu stiu ce text este aliniat prost.
Cand veti repara bugurile din GvG ?
 

DeletedUser10193

Guest
totul merge "perfect" vizual - nu vom avea bug-uri la texturi

multumim frumos

lasand gluma la o parte, cred ca este timpul:
1. sa scapam si de bug-ul din GvG care permite ramanerea jucatorilor in fereastra pozitioneaza simultan cu asedierea sectorului
2. sa investim in servere mai puternice pentru a evita situatia in care la ora de reset in GVG se blocheaza totul (in special in TE)
 

DeletedUser10588

Guest
La fel , rezolvati bugurile de la GvG altfel se duce naibii tot farmecul jocului . Puteti sa faceti calugarul ala si antiglont , tot useless este.
Continuati sa ignorati ticketele utile , da-ti banuri nefondate si nu bagati in seama jucatorii multi-account , veti vinde caramele unul altuia.
 

DeletedUser12544

Guest
In urma multelor solicitari si tickete privind GVG-ul, nu s-a rezolvat absolut nimic. Ahh ba da, merge mult mai groaznic ca inainte. Daca inainte mergea foarte incet...acum merge aproape pe loc.
Sincer chiar nu imi pasa ca pomul x se vede mai nu stiu cum sau ca s-a reparat vizualul. Cu Gvg-ul ce facem? Sa incep cu lista de probleme? Nu...pt ca o sa va plictisesc dar principalele probleme sunt : scoaterea din joc, problemele de sincronizare, incarcarea armatei de asediu sau intre asedii, miscarea in reluare a hartilor ( ma rog..reluare este prea muuuuult zis) , timpul de picare a unui asediu...asta asa in mare... Dar de astea nu exista timp sau interes. Aveti interes sa stati pe global urmarind discutiile si dand ban sau sa refaceti imaginea la copaci..Efectiv bataie de joc. Sper ca de aceasta data sa gasiti o rezolvare pentru REPAREAREA GVG-ULUI :)
 

DeletedUser10588

Guest
Dai refresh la sector de te plictisesti si intre timp cei din ghilda adversa pun fara nici o problema asedii :)) . Patetic. Bine faceti update la calugari si la niste chestii vizuale , ca tot fara animatii ne jucam ca sa stiti si voi ca se misca ca dracu cu prostiile alea activate, pt ca gvg-ul este praf.
 

DeletedUser12545

Guest
Buna seara! Va rog sa rezolvati bug-urile din gvg deoarece au fost situatii cand s-au eliberat sectoare pe o harta iar rezultatul a fost pe alta harta. De multe ori in timpul luptelor rezultatul bataliilor apare doar daca dai un click suplimentar pe sector altfel ramane blocat si nu se mai pot da lupte. Va multumesc!
 

DeletedUser12546

Guest
Buna seara,

Pentru mine principalele probleme sunt in GvG si cred ca ar trebui sa va concentrati si pe acestea, nu doar lucruri de grafica. Asa cum au spus si alti jucatori acestea sunt multiple si foarte deranjante, printre care amintesc:

- in timpul luptelor dureaza foarte mult pana apare "ok_ul"

- pe harta se vede ca, asediul este cazut, dar daca intri pe sector nu poti pune asediul: fie apare ca mai este o lupta de dat, fie este gri patratelul cu pozitioneaza armata;

- daca ai reusit sa pui asediul, de cele mai multe ori nu mai poti intra pe sector si trebuie sa iesi de pe harta sau chiair sa resetezi jocul, asta daca nu se reseteaza el automat;

- vrei sa pui asediu pe un sector si se pune pe alt sector, la 2-3 randruri distanta sau chiar pe alta era (utima situatie am experimentat-o personal);

- eliberezi toate sectorele de pe plaja, inclusiv randul 2, pentru a "inegri" plaja, dar cu toate acestea ramane un sector pe care se poate pune asediu. Acest lucru s-a intamplat de cel putin 3 ori si "munca" ghildei, de zile sau chiar saptamani s-a dus. Risipa inutila de resurse: medalii, trupe, timp. Pentru acest lucru s-au facut si numeroase tichete la care s-a primit raspunsul clasic: va multumim pentru posibila eroare raportata, vom analiza. Care posibila eroare?! Intri pe harta si o vezi!

- mai nou s-a intamplat sa eliberezi sector intr-o era si in realitate sa se elibereze in alta era;

Sincer cred ca toti jucatorii activi in GvG ar prefera sa se renunte la animatiile inutile, ca de exemplu stelute, scuturi care "topaie" permanent, trupe care se "vaita" inainte sa-si dea obstescul sfarsit etc. Preferam sa mearga bine jocul la GvG decat sa ne uitam al desene animate. Cred ca acest lucru incarca destul de mult jocul iar optiunea care dezactiveaza animatiile ar trebui sa dezactiveze toate animatiile.
 

DeletedUser9977

Guest
Cea mai frumoasa parte a jocului este GvG. Care, uimitor sau nu, nu funcționează corespunzător. Serverul raspunde foarte greu din momentul in care am apasat pe bătălie auto și până apare rezultatul bătăliei. Plus celelalte probleme semnalate de jucătorii de mai sus.
Nu va mai faceți că plouă și puneți osul la treabă!
 

DeletedUser12547

Guest
Tot ce sa reparat au fost buguri sau greseli create de voi
La ultimul update nu v-ati facut treaba iar acum ne spuneti ca a-ti rezolvat problemele, dar uitati sa ne spuneti ca a-ti creat altele sa aveti ce repara peste 2 saptamani!
 

DeletedUser10994

Guest
Buna ziua,

Va multumim pt acest update... daca inainte mergea destul de prost jocul cu toate aceste animatii dezactivate , ACUMAAA jocul merge superb de imi vine sa spag calculatorul cateodata, in special la GVG.
Tot ce ne doream noi “jucatorii activi de foe “ de la acest joc erau animatiile topaite si dezvoltarea unei trupe cu care nu am batut si nu voi bate vreodata.
Pentru mine principalele probleme sunt in GvG si cred ca ar trebui sa va concentrati si pe acestea, nu doar lucruri de grafica care plac la copii de 3 ani.
Nu suntem in masura sa va dam sfaturi pe ce si cum va dezvoltati afacerea dar daca continuatii pe linia asta o sa ajunga acest joc pt bebelusi “uite tata ce frunos topaie casuta aia”, “ vai uite ce colorata e cladirea aia”, lucruri care vor aduce veniturile financiare pe cere le doritii cu adevarat.
La variata de mobil nu mai spun cate erori are acest joc si de cate ori trebuie resetat.
In speranta ca aceste msg sunt cititte de cine trebuie , va multumim anticipat si sper sa indreptati la next 30 de update si problemele din GVG.
 

DeletedUser7314

Guest
Aloooo!!!! Mai schimbati vecinii , ca de o luna m-am saturat de ei!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser8202

Guest
frumos foarte frumos update ul ce sa mai aproape ca sare pisica pe monitor cind vede cum merg chestiile alea prin oraș , noroc ca tin animatile inactive ca altfel ramineam fara monitor
sincer eu nu stiu unde si despre ce scris ati reparat ca nu am vazut si nu m a incomodat cu nimic chiar cu nimc
dar sa revenim la adevaratele probleme
GVG GVG GVG cu ala cum ramine vi s au enumerat mai sus o grmada de probleme si cred ca daca ne stoarcem mintea mai gasim citeva dar astea sunt FOARTE STRIGATOARE LA INNO deci faceti fratilor ceva cu gvg ul lasati porcariile de animati si scrieri de ... ca nu ne deranjeaza daca cladirea este alb negru sau color sincer vorbind
speram sa primim totusi niste rezultate la aceste postari desi sincer nu cred ca se va intimpla curind sau vreodata mai exact
bafta
 

DeletedUser7314

Guest
Nu o sa primesti nimic, in cel mai bun caz o sa-ti dea un warn sau mai rau o sa te baneze. Nu stiu cum nu ai aflat pana acum ca NU AI VOIE sub nici o forma sa-i CRITICI!!!! Ei sunt PERFECTI si noi nu stim ce spunem!!! Pentru ca am avut curaj si le-am spus adevarul in fata m-au banat pemanent de la suport!!!!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Vă mulțumim pentru comentarii.
Toate problemele legate de GvG sunt cunoscute de către coordonatorii jocului. Este imposibil să nu fie așa, având în vedere de câte ori a fost transmis mai departe feedbackul jucătorilor despre GvG de către toți community managerii FoE de pe toate serverele. Uneori chiar săptămânal.
Vă înțeleg nemulțumirile și sper sincer să se găsească soluții în curând.
 

DeletedUser11827

Guest
As vrea sa vad si eu un print screen cu un feedback de-asta.
Nu cred nimic altfel.
O zi buna!
 
Sus