Discuții despre versiunea 1.154

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8492

Guest
Astia care plang pentru fecioara...inca de cand s-a anuntat era noua, s-a spus ca e in plan sa se scoata bonusul ptr PVP.
"În prezent, avem în plan eliminarea posibilității de a utiliza acest bonus în PvP, dar încă nu avem o dată stabilită pentru această schimbare."
Daca nu cititi totul, profesionistilor, nu va plangeti acum.
Adica voua vi se pare normal ca acum sa treceti de bonusul de aparare al jucatorilor, bonus strans in ani de zile, cu o panarama de cladire in care investiti cateva mii de pfuri ? (pe care, sa fim seriosi, le aveti in inventar, problema mai mult e de planuri) Nu aveti decat s-o stergeti. Mie personal mi se pare o decizie buna si nu am bonus de aparare mare pe nicio lume pe care joc. Sunteti buni ? Treceti de aparare mare si prin lupta. Nu puteti? Aia este. Vreti sa va aparati si voi ? Strangeti turnulete sau alte cladiri de aparare si puneti-le in oras, sacrificand spatiul. Dar nu vreti sa faceti asta ca sunteti ahtiati dupa PFuri.
 

DeletedUser9706

Guest
După ce bag pf in cladire, sa ii anuleze bonusul? Și ce da în schimb? Sau cred ca imi caut alt joc asemanator
 

DeletedUser7314

Guest
Astia care plang pentru fecioara...inca de cand s-a anuntat era noua, s-a spus ca e in plan sa se scoata bonusul ptr PVP.
"În prezent, avem în plan eliminarea posibilității de a utiliza acest bonus în PvP, dar încă nu avem o dată stabilită pentru această schimbare."
Daca nu cititi totul, profesionistilor, nu va plangeti acum.
Adica voua vi se pare normal ca acum sa treceti de bonusul de aparare al jucatorilor, bonus strans in ani de zile, cu o panarama de cladire in care investiti cateva mii de pfuri ? (pe care, sa fim seriosi, le aveti in inventar, problema mai mult e de planuri) Nu aveti decat s-o stergeti. Mie personal mi se pare o decizie buna si nu am bonus de aparare mare pe nicio lume pe care joc. Sunteti buni ? Treceti de aparare mare si prin lupta. Nu puteti? Aia este. Vreti sa va aparati si voi ? Strangeti turnulete sau alte cladiri de aparare si puneti-le in oras, sacrificand spatiul. Dar nu vreti sa faceti asta ca sunteti ahtiati dupa PFuri.
Chiar nu puteai sa te abtii? Eu nu am cladirea respectiva , dar nu este corect ce se intampla!!! Asa ca mai bine taci ca oricum sunteti protejati astia care nu stiti decat sa va aparati!!!!!
 

DeletedUser8492

Guest
De ce sa tac? Am voie sa-mi exprim opinia la fel cum ai si tu, sau inca te crezi inainte de '89 ? Foarte bine le-au facut astora care cautau sa treaca de armata vecinilor cu cladirea asta. Cei care au cu adevarat de suferit de pe urma modificarii, sunt aia care-s bolnavi pe joc si-si fac un tel sa treaca de armata unora. Succes la joc piston !
 

Dumi.

Well-Known Member
Astia care plang pentru fecioara...inca de cand s-a anuntat era noua, s-a spus ca e in plan sa se scoata bonusul ptr PVP.
"În prezent, avem în plan eliminarea posibilității de a utiliza acest bonus în PvP, dar încă nu avem o dată stabilită pentru această schimbare."
Daca nu cititi totul, profesionistilor, nu va plangeti acum.
Adica voua vi se pare normal ca acum sa treceti de bonusul de aparare al jucatorilor, bonus strans in ani de zile, cu o panarama de cladire in care investiti cateva mii de pfuri ? (pe care, sa fim seriosi, le aveti in inventar, problema mai mult e de planuri) Nu aveti decat s-o stergeti. Mie personal mi se pare o decizie buna si nu am bonus de aparare mare pe nicio lume pe care joc. Sunteti buni ? Treceti de aparare mare si prin lupta. Nu puteti? Aia este. Vreti sa va aparati si voi ? Strangeti turnulete sau alte cladiri de aparare si puneti-le in oras, sacrificand spatiul. Dar nu vreti sa faceti asta ca sunteti ahtiati dupa PFuri.
Tu n-ai citit ce scrie pe pagina unu?
Ai vazut acolo ca cei care nu sunt de acord cu scoaterea acelui bonus sunt de fapt jucatorii cu atac si aparare f mare?
Atacul meu l-ai simtit foarte des in oras la tine.....:)
 

Dumi.

Well-Known Member
Tu nu intelegi ca de fapt aici nu e vorba de nici o frustrare. E vorba de schilodirea unei legendare....
O legendara total inutila, acum.
 

DeletedUser7131

Guest
V-ati batut joc de noi cu constelatia fecioarei, am cheltuit diamante pt planuri, bunuri si f multe pf ca sa o aduc la nivelul 18 pt ca parea o CL promitatoare si acum brusc ati facut-o inutila.
Vreau inapoi diamantele si pf cheltuite pe o CL inutila si cu care ne-ati mintit.
 

DeletedUser11991

Guest
Buna seara,
As vrea sa reclam faptul ca jucatorii care au terminat Yggdrasilul, in timpul cel mai scurt, sunt net defavorizati, prin acordarea de 3 fragmente pentru fiecare asezare, fata de jucatorii care abia acum (poate) vor fi motivati sa inceapa. Numarul de fragmente corect, in acest caz, era de 6.
Dar avand in vedere cazul Virgo, probabil directia pe care o promoveaza owner-ul e de penalizare a jucatorilor activi.
Ma intreb ce s-ar intampla cu casele de pariuri daca ar modifica regulile de participare dupa ce clientul a depus banii?
S-auzim de bine (ca speranta moare ultima)!
 

DeletedUser7314

Guest
Si-au dat seama ca au gresit!!! Cladirea aia aduce prea multe '' avantaje" jucatorilor activi si asa nu mai este nevoie sa cumpere pe BANI pachete militare!! Si au gasit repede solutia: desfiintam scopul initial al cladirii !! Nu conteaza ca lumea a investit timp, diamante si altele. Si nu este prima oara cand procedeaza asa, dar acum au depasit orice limita !!!
 

DeletedUser8492

Guest
Ati vrut sa treceti de armata unui jucator, de asta sunteti aici si plangeti ca ati crescut-o si acum e inutila ptr scopul vostru. Ramane o legendara buna daca vrei sa treci de armata din erele superioare de pe harta continentului, sau pentru lupte la EG. La gvg e aplicabila iar dar acolo se duce imediat bonusul. Intr-adevar, e o legendara ce din punctul meu de vedere nu renteaza acum. In loc sa cresteti balaria asta, mai faceati cateva nivele la sera si aveati sanse sa treceti de apararea celor de care nu treceti. Nu atacul este totul :)
 

DeletedUser4660

Guest
Salata cezzar, dupa cum vad eu lucrurile tu esti cel care plange, dupa cum bine stii dar nu vrei sa accepti, sunt si jucatori cu bns militar mare care voiau Virgo asa cum era inainte.. nu doar ca sa penetreze mai usor gradina magica plina de unicorni pe care tu si altii incercati (in zadar si disperati) sa o protejati cu sau fara Virogo ce pentru ca obliga pe oricine sa devina mai bun pe armate!
Oricum o luati de la unul mai bun(valabil pentru oricine).. ideea era alta.. cu Virgo asa cum era la inceput era mai distractiv.. pentru ca sunt unii jucatori cu bonusuri babane pe armate care vor si sa se distreze si care nu plang cand sunt batuti (chiar si de cineva net inferior dpdv al bonusului militar) EU si altii ca mine am primit bine mersi acea sansa de la Virgo care la fel de bine era si impotriva noastra daca stai sa te gandesti (am spus DACA stai si te gandesti). Sa iti amintesc ca asta e un joc si trebuie sa te distrezi? eu ma distrez prin simplu fapt ca va fac pilaf, tu si altii ca tine va distrati cand puteti pune pe global reusitele voastre dar taceti malc cand o luati pe coaja.. vezi tu, altii indiferent ca dau bataie sau iau se distreaza, de ce? ai auzit de spirit competitiv ? sau de termenul de fairplay? tocmai din cauza asta Virgo aducea putina schimbare in sistemul de lupta actual al jocului, o nouate. Asa ca nu mai plange nici tu nici restul ca de batut oricum o sa fiti batuti mai departe cu sau fara Virgo.
Pana una alta te astept in era lui Marte si pe tine si pe oricare (mai tare in bns militar sau nu ca mine) si sa vedem apoi ce si cum. Nu atacul este totul, ce modul in care gestionezi lucrurile, aici sunt deacord cu tine iar daca atacul nu e totul, tu de ce plangi ?:D Va pupa tata:p ca oricum nu stau sa dezbat cu voi :cool:
 

DeletedUser8492

Guest
gdaci, ai mari probleme de interpretare din ce vad eu :)) eu doar rad de astia ca voi care plang dupa o CL. puteti sa jefuiti si fierariile ptr event din partea mea ca nu imi pasa :) eu oricum nu mai joc, e amuzant sa vad frustrarile voastre referitoare la schimbarea unui amarat de bonus.
PS : Cand jucam, nu tineam mai mult de 50% aparare in turnulete si nici nu intram la timp sa culeg, in special pe lumea B, lume ptr diamante pe-atunci.
 

DeletedUser7314

Guest
gdaci, ai mari probleme de interpretare din ce vad eu :)) eu doar rad de astia ca voi care plang dupa o CL. puteti sa jefuiti si fierariile ptr event din partea mea ca nu imi pasa :) eu oricum nu mai joc, e amuzant sa vad frustrarile voastre referitoare la schimbarea unui amarat de bonus.
PS : Cand jucam, nu tineam mai mult de 50% aparare in turnulete si nici nu intram la timp sa culeg, in special pe lumea B, lume ptr diamante pe-atunci.
Aici este vorba despre cu totul alceva, dar trebuie sa intelegi asta. Este ca si cum ai cumpara o casa. Ti se prezinta cu 4 camere, baie cu jacuzzi, terasa si piscina, si dupa ce o cumperi , te trezesti ca este de fapt o umila garsoniera !!!! Despre asta e vorba aici !!! Despre incorectitudine !!!!
 

DeletedUser8485

Guest
gdaci, ai mari probleme de interpretare din ce vad eu :)) eu doar rad de astia ca voi care plang dupa o CL. puteti sa jefuiti si fierariile ptr event din partea mea ca nu imi pasa :) eu oricum nu mai joc, e amuzant sa vad frustrarile voastre referitoare la schimbarea unui amarat de bonus.
PS : Cand jucam, nu tineam mai mult de 50% aparare in turnulete si nici nu intram la timp sa culeg, in special pe lumea B, lume ptr diamante pe-atunci.

*nu noi plangem dupa legendara, altii cu aparari mari s-a plans prin tichete la suport ca sa fie scos mai rapid bonusul initial de la constelatie.. nu inteleg de ce cei de la foe nu au mai asteptat 2 saptamani ii scoteau bonusul apoi bagau legendara pe joc direct cu bonusul schimbat si asa nu mai erau obiectii. nu ati avut rabdare(ma refer la dezvoltatorii jocului) si ati bagat aceasta legendara cu un bonus excelent, degeaba ati anuntat ca va fi scos curand, ati zis curand dar fara o data precisa, ati mai zis si alte dati curand si curandul ala s-a lungit la cateva luni. trebuia procedat cum am zis eu, bagati epoca marte dar fara posibilitatea de a prinde planuri si a pune aceasta legendara constelatia, dupa ce o modificati, o bagati pe joc si asa nimeni nu mai punea legendara si nimeni nu mai era dejanjat deloc. de moment ce foe au comis o greseala cu aceasta legendara, tot foe ar trebui sa repare rapid greseala si sa bage alt bonus pt aceasta legendara, se poate repara greseala foarte usor, anuland bonusul pe monezi si dandu-i alt bonus bun legendarei cum ar fi atac%, pct forges sau aparare%(un bonus militar in loc de gold). eu sper sa tineti cond de nemultumirea jucatorilor(nu doar a celor care au postat aici, sunt mai multi pe joc care nu stiu sa intre pe forumul jocului sa isi exprime nemultumirea) si sa nu mai para un esec epoca marte, dandu-i alt bonus legendarei constelatii nu va mai fi un esec noua epoca. m-am uitat pe siteul db si am zarit destui care si-au pus constelatia in special pe b si d. si-au pus constelatia crezand ca nu ii veti anula asa rapid bonusul(2 saptamani) si ca dupa anulare i-ati fi bagat direct alt bonus bun. asa anuland bonusul fara a baga altul in loc acei jucatori cu constelatii puse se simt tepuiti nu de alti jucatori ci de dezvoltatorii jocului
 

DeletedUser12785

Guest
Aceasta cladire era singura ca ne ajuta sa ne 'razbunam' pe vecinii care ne 'vandalizeaza'orasele zilnic....o dezamagire enorma.au fost jucatori din ere mai mici care au platit scump pt bunurile din Marte doar pentru asi ridica cladirea,mii de pf ca sa-si ridice nivelele,si toate astea pentru nimic...Ne-ati amagit ca pe niste copii cu o bomboana...apoi cand sa o bagam in gura ne-ati luat-o...foarte trist...Sunt profund dezamagita,joc acest joc din 2015 dar o gafa mai mare decat asta nu am vazut!
 

DeletedUser12787

Guest
Salutare dragi admini și multă sănătate a-și dori sa va întreb dacă dormiți liniștiti după amputarea noi legendare Constelația fecioarei și după ce ați înșelat atiti jucatori care au avut costuri colosale la ridicarea acestei clădiți cu stima cred cu tărie ca vreți sa va cîștigati liniștea și împlinirea morala de care trebuie sa dați dovada remediind aceasta gravă eroare savirsita
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Vă mulțumim pentru feedback, însă ar fi bine să exagerăm.
1. Adminii nu au nimic de-a face cu deciziile luate, deci automat nici somnul lor. Echipa FoE este doar un fel de intermediar - transmitem feedbackul jucătorilor către coordonatorii jocului, și deciziile luate de aceștia către jucători. @Lynx4791

2. Am luat la cunoștință și am transmis mai departe nemulțumirea, dar decizia luată nu va fi anulată. Au mai avut loc și în trecut reechilibrări în joc, aceasta nu este prima, și, cel mai probabil, nu va fi nici ultima. Jocul FoE este unul în continuă schimbare - mereu se introduce conținut nou și mereu vor fi unele părți din joc care nu funcționează cum ar trebui, ci trebuie ajustate. Testările făcute în faza de teste interne și de Beta nu se compară cu funcționarea de pe serverele live, unde numărul de jucători este mult mai mare, și unde se vede cu adevărat, în timp, impactul unei modificări.

Mulțumesc pentru feedback.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus