Discuții despre versiunea 1.154

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8485

Guest
  • Vom ajusta și abilitatea Lansare de rachete a clădirii Proiectul Constelația Fecioarei, pentru a fi exclusă în bătăliile contra altor jucători.

*ok, am inteles ca miercuri veti exclude bonusul contra vecinilor, intrebarea mea e urmatoarea: de ce nu bagati acestei legendare alt bonus la fel de util ca sa faca aceasta legendara utila. daca i se va scoate bonusul din bara vecini, va deveni inutila legendara si nu o vor mai pune nimeni. unde ne va folosi acea legendara? harta teritorii a fost cucerita din prima zi, la gvg ne descurcam si fara atac mare. ati bagat epoca noua cu o legendara praf cu bonusuri slabe rau, observatorul spatial e deja o legendara in genul dresda, royal, babel si altele inutile, constalatie era foarte buna si aducea un echilibru pe joc pt toti jucatorii, acuma luandu-i bonusul contra vecinilor si nedandu-i alt bonus bun in loc, veti strica legendara
*s-au plans asa tare la suport aia cu aparari mari incat ati grabit anularea acestui bonus? cred ca ofticatii si ciudosii cu aparari babane au amenintat ca isi vor da delete la cont, daca nu se anuleaza bonusul mai repede, am dreptate domni admini? ieri pe beta nu era anulat bonusul, din ce stiu eu, tot ce se modifica pe beta abia dupa minim 2 saptamani se modifica si la noi
*daca nu ii veti baga alt bonus la legendara noua, epoca noua marte va fi un esec total cu 2 legendare praf

*eu am deja constelatie nivel 28 pe brisgard, am beneficiat de acest bonus contra vecinilor, chiar daca a fost scurt, a fost satifacator si va mai fi inca 3 zile pana veti anula bonusul
 

Dumi.

Well-Known Member
Am asteptat atata ca sa fac legendara asta si acum am renuntat sa o mai fac
Ca sa bagi atatea pf pentru cresterea ei, fara o utilitate sincera si serioasa, nu se merita construita.
Pacat!
O sa observati ca, cel putin pana acum, impotriva acestei modificari s-au exprimat Navlus si cu mine, doi playeri cu atac si aparare considerabila in oras....
Stau sa ma intreb ce or sa zica cei care ar fi facut-o ca sa treaca de armatele celor ca noi si a altora cu aparari f mari la oras...?
 

DeletedUser7314

Guest
Puneti intrebari degeaba!!! nu o sa fiti luati in seama , cum nu am fost nici eu, iar cand i-am deranjat foarte tare , am fost banat permanent de la suport! Sunt foarte multe lucruri in neregula si daca insisti sa fie remediate, te trezesti ca esti pedepsit ,pentru ''nerespectarea regulilor''. Oricat bun simt ai avea, la un moment dat rabufnesti cand vezi ca ti se da cu flit zilnic, mai ales cand ai dreptate. Un exemplu ar fi urmatorul:
vecinii sunt alesi aleator din lista jucatorilor din lumea ta, in functie de progresul fiecarui jucator! O mare minciuna!!!! Pai eu eram pe locul 100 in lumea A cand sa ales vecinatatea,( acum pe 102) si ghici ce : sunt pe locul 21 din 72 de vecini!!!! Cu alte cuvinte.. din cei 24000 de jucatori aflati in lumea A, eu am primit 20 din cei 99 care se afla inaintea mea ca puctaj!!!! Credeti ca e normal? Nu este, indiferent ce ar spune cine ar spune... Totul este despre castigul material si in nici un caz despre satisfactia jucatorului. Daca vin banii... restul nu mai conteaza!!!
 

Dumi.

Well-Known Member
Totusi aici nu e vorba de bani sau de castiguri materiale. Adica nu inteleg de ce sa scoti un bonus de la o legendara extrem de greu de construit si de ridicat?
Adica te rupi in 20 ca sa faci rost de bunuri pentru ea [dca ieftina nu este], te rupi in 50 ca sa o urci atat incat sa isi merite osteneala, dupa care: SURPRIZA - i se scoate cel mai atractiv bonus.
Unde e logica in treaba asta. Acum aceasta legendara extrem de greu de construit si ridicat, nu isi mai merita nici primul level :))))
 

DeletedUser7314

Guest
Asta intareste ce spuneam mai sus, si anume, ca nu-i intereseaza absolut deloc daca o ceva nu este corect in modul de desfasurare al jocului. Din ce am observat pana acum , una din strategiile jocului este sa dea credit apararii, pentru ca cel atacat nu castiga nimic daca tu pierzi iar tu consumi resurse si innaintezi mai greu in clasament, iar cel care este atacat nu-si modifica deloc pozitia, In asat fel incat cel care ataca si implicit vrea sa urce in clasament , ca consuma mult mai multe resurse si in cele din urma nu va mai avea rabdare si va regurge la... cumpararea de privilegii. Credema am o varsta si am lucrat 27 de ani intr-o activitate in care trebuiua sa analizezi comportamente si strategii...
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Eu voi transmite, bineînțeles, mai departe nemulțumirea exprimată aici. Aș vrea însă să vă amintesc un citat din Termenii și condițiile jocului, care exprimă, cred eu, modul în care este văzut jocul și cum se fac modificările:

„7.2 Toate jocurile, serviciile, serviciile premium, obiectele sau valutele oferite sunt prelucrate și actualizate de noi după cum considerăm de cuviință, pentru a le menține atractivitatea pentru un cerc de utilizatori cât mai extins.”

Mulțumesc pentru feedback!
 

Dumi.

Well-Known Member
Nu cred ca toti playerii au un cont pe forum. Dar cel putin aici vad doar nemultumiri apropos de decizia dezvoltatorilor....
Trebuie sa va ganditi foarte bine, pentru ca avem o legendara la care ati scos ceva dar nu ati compensat cu nimic....unde e mentinerea atractivitatii in acesta actiune?
Eu imi spun doar parerea, dedusa de logica...
 

Dumi.

Well-Known Member
Ganditi-va in felul urmator:
avem o cladire legendara cotata la "bursa", undeva foarte sus
ii scoatem bonusul cel mai atractiv
de maine cota acestei cladiri va scadea dramatic
cererile pentru bunurile respective vor scadea si ele proportional
cealalta cladire e deja cotata slab la "bursa"
Eu cred ca asta e un pas inapoi....eu cel putin, nu ma mai grabesc spre Marte :)
Ramane de vazut...
 

DeletedUser7314

Guest
Atat timp cat ti se raspunde cu citate din regulament, e clar ca ce scriem noi aici este egal cu -1. E la fel ca si cu dezbaterile publice care se fac doar pentru ca trebuie facute si fara ele nu se poate, dar sa se tina cont de parerile noastre ... nu ai sa vezi!!!
 

DeletedUser4660

Guest
:mad:Deci, absentez de pe joc și eu apropae ca tot omul.. Acum ar fi prima data de când am last.o moale cu foe în 7 ani de când joc și ce găsesc când ma întorc ? Se modifica o Cl pe srv live înainte de beta sau ma rog.. Se modifica ca se plâng câteva fetițe (jucători de sex feminin ) în legătură cu virgo? Am înțeles ca acele fetite au apărare mare, uite ce eu am pe brisgard puțin peste 2,2k apărare și ghici ce.. Ador virgo și bonusul ei militar.. Și chiar nu striga echilibrul jocului.
Asa ca dacă câteva fetite se plâng ca nu le place virgo și fac tichete sa se scoată bonusul mai repede ca le este lor penetrata gradina din povesti.. ZIC ȘI EU SA FACĂ CÂȚIVA BĂIEȚEI TICHETE SI SA RĂMÂNĂ VIRGO! De ce? De.al dr@cu și de ambițios, mai ziceți ceva !:mad::cool:
 

DeletedUser7314

Guest
Imi explica si mie cineva din conducere de ce imediat dupa update pe lumea Arvahal am ramas la a treia incercare a negocierii cu negocierea in suspans? De ce ? ca sa pierd resursele din negocierea actuala? sau am suparat foarte tare conducerea si acum trebuie sa fiu pedepsit?
 

DeletedUser7314

Guest
Si daca am 18 planuri din 15 necesare , de ce nu pot construii piatra runica? SI poate raspundeti ca de banat m-ati banat de la suport in loc sa luati masuri de remediere a celor reclamate. E mai usor sa banati. Banati-ma si acum ca sa vada toata lumea ce bine rezolvati problemele...
 

DeletedUser7314

Guest
Mai dureaza mult pana imi spuneti cum construiesc piatra runica legendara? Sau nu stiti nici dumneavoastra?
 

DeletedUser7314

Guest
Ultima oara m-ati banat o zi pentru ca am ''jignit,, pe cineva trimitandu-i mesajul s. p. Daca nu stiti asta inseamna Servesc Patria! Dar bineinteles ca nu am avut cum sa contest, pentru ca sunt banat de la suport de 2 ani !!!
 

DeletedUser7314

Guest
Si bineinteles nu o sa primesc nici un raspuns si nici un ajutor, in cel mai bun caz BAN
 

DeletedUser9706

Guest
Ușor ușor o sa strice jocul de tot. La ce m-am chinuit sa mai strâng planuri cu diamante, si bunuri, sau asta tine tot de marketing? Păcat d3 joc, ca il joc de 6 ani, cred ca odată cu "stricarea" acestei clădiri, o sa imi nat joc de orașul meu :))
 

DeletedUser12580

Guest
Satul viking era total neatractiv, chin mult pentru castig putin. Singura chestie din care castigam ceva era bonusul de 25 puncte forge dupa primele 5 misiuni. Cam toata lumea le facea doar pe acestea, dupa care satul era abandonat. Inteleg ca acum s-a scos bonusul asta si se da dupa 10 misiuni indeplinite. Nu stiu daca scaderea timpului de constructie a cladirilor face satul mai rentabil, vom vedea. Personal, sunt foarte sceptica in privinta asta. Vad ca periplul in Egipt a fost abandonat si acum ni se promite un voiaj in Japonia. Jocul, in intregimea lui, imi pare lipsit de dinamism si prea putin motivant.
 

DeletedUser11954

Guest
*ok, am inteles ca miercuri veti exclude bonusul contra vecinilor, intrebarea mea e urmatoarea: de ce nu bagati acestei legendare alt bonus la fel de util ca sa faca aceasta legendara utila. daca i se va scoate bonusul din bara vecini, va deveni inutila legendara si nu o vor mai pune nimeni. unde ne va folosi acea legendara? harta teritorii a fost cucerita din prima zi, la gvg ne descurcam si fara atac mare. ati bagat epoca noua cu o legendara praf cu bonusuri slabe rau, observatorul spatial e deja o legendara in genul dresda, royal, babel si altele inutile, constalatie era foarte buna si aducea un echilibru pe joc pt toti jucatorii, acuma luandu-i bonusul contra vecinilor si nedandu-i alt bonus bun in loc, veti strica legendara
*s-au plans asa tare la suport aia cu aparari mari incat ati grabit anularea acestui bonus? cred ca ofticatii si ciudosii cu aparari babane au amenintat ca isi vor da delete la cont, daca nu se anuleaza bonusul mai repede, am dreptate domni admini? ieri pe beta nu era anulat bonusul, din ce stiu eu, tot ce se modifica pe beta abia dupa minim 2 saptamani se modifica si la noi
*daca nu ii veti baga alt bonus la legendara noua, epoca noua marte va fi un esec total cu 2 legendare praf

*eu am deja constelatie nivel 28 pe brisgard, am beneficiat de acest bonus contra vecinilor, chiar daca a fost scurt, a fost satifacator si va mai fi inca 3 zile pana veti anula bonusul
Salut , daca cineva are acesta legendara care imi distruge jumatate din armata de aparare atunci eu pot vinde linistit Deal si Vasile+toate cladirile ce ofera bonus in aparare , in 4 trupe sau chiar 3 daca mai da si Krakenul una nu mai are rost sa le pun.
Un bonus nou si interesant ar fi reducerea timpului de asteptare pentru generarea unui PF din bara , de la o ora sa se scada cu X% pe nivel. In acest mod cei de la InnoGames ar `obliga` jucatorii activi sa intre mult mai des pe joc pentru a cheltui PF-urile. E o idee foarte buna zic.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus