Discuții despre versiunea 1.175

Vali

Well-Known Member
Nu functioneaza adaugarea de puncte din inventar la tehnologii... Nu apare acel camp sa introduc puncte...
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Nu cred că are legătură cu viitoarea versiune. Vă rog să deschideți tichet pentru a se verifica detaliile pe cont.
 

Vali

Well-Known Member
Care viitoarea versiune? Este vorba de versiunea curenta, adica 175, si cred ca sunt pozitionat bine in forum :) , cea in care spuneti ca ati adaugat acel camp.
Aveti screenshot:

Err1.jpg


Err2.jpg



Unde adaug acele puncte din invetar, toate odata? Prin definitia voastra, inteleg ca ar trebui sa apara un camp exact ca la cladirile legendare, unde scriu eu punctele?! Sau voi spuneti ca trebuie sa apas pe acel 10 pana ating cele 40 de puncte ?
Pai de ce nu un singur buton care sa foloseasca toate acele puncte de care e nevoie? Este ilogic! Nu inteleg logica!
 
Ultima editare:

Lady S

Community Manager
Membru personal
Îmi cer scuze, eu tocmai publicasem tema de discuții pentru viitoarea versiune și credeam că acolo ați postat.
În acest caz, vă rog să citiți cu atenție: este vorba doar de opțiunea de a folosi automat pachetele de PF. Adică fără a se mai ieși din cercetarea respectivă. Nu scrie nicăieri de câmpul cu suma de PF editabilă. Iar de acest 1 aprilie s-a renunțat la glumițe, dată fiind situația.
 

Vali

Well-Known Member
Mda... Ilogic, fara inteles...
De ce nu s-a adaugat direct un buton care sa cheltuiasca automat punctele de la cercetarea respectiva, atata timp cat ai in stoc, nu inteleg!
Avand in vedere ca nu sunt exagerat de multe puncte de cheltuit, nu e o mare problema sa apesi de 5-10, n-spe ori pe butonul ala de puncte, dar nu e logic si nu e normal! Daca am toate punctele in stoc, lasa-ma sa le pun pe toate odata, nu sa apas de cinspe mii de ori pe un buton! Ce fel gandesc programatorii vostri?

Dunbarton, as fi putut sa o iau ca pe o gluma, dar totusi, ar fi trebuit la un moment dat sa fie anuntata, dar nu am vazut nicaieri, asa ca am luat-o de buna, si se pare ca nu e ceea ce ne trebuia! Cel putin, nu din punctul meu de vedere!
 

Dumi.

Well-Known Member
si eu sunt de acord cu vali
mai ales ca cercetarile din marte si ceres cer sute de pf pentru fiecare cercetare
eu am propus acest lucru aici pe forum de repetate or, in varianta similara celei de la cotizarea la CL din prezent
vad ca nu s-a tinut seama
totusi, avand in vedere reticentele generale ale dezvoltatorileo , la propunerile noastre, gasesc ca si acest compromis este un pas inainte, totusi
 

Vali

Well-Known Member
Dumitrescu, si pe forumul beta se cere, si stii si tu foarte bine ca acolo sunt cumva cei mai apropiati de programatori (asa vreau sa cred, ca de-aia e beta).
 

Dumi.

Well-Known Member
se cere penjtru ca ar fi o modificare de bun simt
logica o cere
dar nu mereu logica e apanasul oamenilor...
 
Sus