Discuții despre Versiunea 1.25

DeletedUser6213

Guest
as vrea sa intreb daca atunci cand activez accelerarea hardware se va strica ceva
 

DeletedUser3920

Guest
Nu are ce sa se "strice", dar dacă şti ca ai un tip de PC mai vechi atunci mai bine nu lăsa casuţa cu accelerarea hardware activata deoarece această caracteristica a fost implementata în joc pentru calculatoarele mai noi.
În cazul in care e activa si calculatorul e mai vechi va merge mai greu jocul, dar nu se va strica nimic.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6213

Guest
am calculatorul de 2 ani deci nu cred ca va avea ceva
 

DeletedUser3920

Guest
Păi atunci nu ai de ce să îţi faci griji, eu cel puţin nici atât că îl am de 2 luni.
 

DeletedUser

Guest
am calculatorul de 2 ani deci nu cred ca va avea ceva

In cel mai rau caz jocul se va comporta ca pana acum. Descrierea avantajelor este oarecum incompleta. Avantaj vor avea cei care au placi video discrete (deci nu integrate). HW Acc. este o chesie buna. Spre exemplu o placa video GF670MX (pentru laptop) incarca orasul instant pe cand procesorului principal ii trebuie 4-5 secunde sa faca acest lucru.
 

DeletedUser

Guest
Am rearanjat jumătate de oraș... nu mi-a arătat că ar fi drumuri neconectate... am șters cșădiri, mutat, mi-a luat în calcul populația că o scădeam sau o creșteam în funcție de ce ștergeam... apoi s-a blocat. După refresh nu apărea nici o modificare din momentul deconectării drumurilor. Nu a fost de la net, că restul paginilor mi-au mers. A mai pățit cineva ceva de acest gen?
 

DeletedUser

Guest
Revin cu un scurt feed-back pentru ca in ultimele zile s-au modificat mai multe variabile.
- In cazul meu (conexiune gigabit) diferenta intre HW Acc. on sau off este insignifianta (sub o secunda in favoarea primei situatii)
- principalele surse de "lag" raman serverele jocului. In cazul meu jocul se incarca in ambele situatii in 3-4 secunde
Probabil ca HW Acc are o importanta deosebita in cazul sistemelor disproportionate (placa video mult mai buna decat procesorul)....

Overall nu am de ce ma plange. Din punct de vedere tehnic jocul se misca foarte bine. Din punct de vedere strategic.......
 

DeletedUser216

Guest
Cred ca era vorba de incarcarea oraselor atunci cand f/m, nu de incarcarea orasului dupa logare.
Iar din punct de vedere tehnic, jocul inca mai da crash-uri de flash, deci este departe de a se misca f bine.
Din punct de vedere strategic sunt de acord cu tine.....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8319

Guest
De la update-ul asta adobe-ul flash isi face de cap,adica toti pomii,tufisurile si pietrele cand tin click apasat si misc camera sa ma duc la cazarme sau la producatoare toate tufisurile,pomii pietrele se DUBLIFICA se face o zarva si pe beta se intampla chestia asta...cand o sa mai patesc chestia asta pe beta sau pe ro. fac poza si o pun aici ca sa vedeti...
 

DeletedUser

Guest
Sa faci un joc care sa functioneze pe toate generatiile de PC-uri nu-i tocmai usor. Sa multumesti pe toata lumea este la fel de dificil.
Poate car trebui scris undeva: Minimum Requirements si Recommended Requirements.
Feedback-ul ar trebui sa fie oferit in primul rand de cei cu PC slabe/vechi/depasite...

PS Flash-ul e aproape de moarte clinica. Cum poate fi un joc bazat pe el?
 

DeletedUser5468

Guest
Off Topic:

Tot cu HW Acc. ăsta, acuşi v-a apărea și la voi PME( PostModern Era) și niște reparări la Hw Acc. Așa că pregătițivă din timp. :))
X_SS_PostModernEra_Landmark2.png



X_SS_PostModernEra_Landmark1.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu am vazut nicaieri trecut daca din aceasta versiune sau incepand cu urmatoarea (1.26) vanzarea oricarui item nu ne aduce nimic inapoi. Nici macar o moneda. Ar fi util daca am sti mai dinainte, intrucat rearanjatul dureaza iar daca nu obtinem nimic din vanzari trebuie stranse resurse din timp.
 

DeletedUser6678

Guest
astea sunt cladirile legendare?

Buna ziua.
Am rugamintea sa evitati postarea in forum a unor detalii amanuntite legate de era Postmoderna, cel putin pana la anuntul oficial de introducere a acestei ere pe serverele romanesti.
Multumesc pentru intelegere.
Joc placut.
 

DeletedUser5468

Guest
@Tessarol și imparatul300, nu pot dezvălui listele, și clădirile, deoarece ași strica toată surpriza în privință cu noua eră.
Apare odată cu versiunea 1.26.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Vă rog să nu induceți jucătorii în eroare: noua epocă nu va fi introdusă pe serverele locale odată cu versiunea 1.26, fiind necesar mai mult timp de teste pe serverul Beta, pentru eliminarea bugurilor. Mulțumesc pentru înțelegere.
 

DeletedUser6079

Guest
aha acum pricem mai bine de ce apare mai repde erele si eventurile pe servarul beta
 

DeletedUser5468

Guest
@simona,ai dreptate, așa a fost tot timpul, a apărut după mai multe update-uri, am uitat eu să specific că s-ar putea să apară chiar și mai târziu de update 1.26.

@conte, așa a fost din totdeauna, de asta fiecare joc cu server(gen Foe, Grepolis, Triburile 1 și 2, ș.a.m.d), absolut oricare , are și un server beta pentru teste, dacă nu ar fi aceste teste, ar fi mult mai multe buguri decât sunt acum. Buguri tot vor fi, dar nu așa de multe.
 
Sus