Discuții despre versiunea 1.36

DeletedUser5248

Guest
Buna dimineata, m-am uitat cu atentie la ce va aduce nou aceasta versiune. Si mi-a sarit in ochi schimbarea strict valorica a bonusurilor oferite de anumite cladiri legendare. Mi se pare destul de interesant, chiar daca la Royal Albert Hall bonusul de la level 7 in sus a fost scazut. Este bine ca nivelul de fericire oferit de Alcatraz va creste considerabil, desi acest lucru trebuia implementat inca de mai devreme, avand in vedere dimensiunile acestei cladiri legendare.
O zi buna in continuare.
 

DeletedUser8662

Guest
Ar trebui sa "reparati" si problema cu Zepelinul; de la ultima versiune, balonul lui portocaliu nu se mai vede si la prima vedere s-ar spune ca jucatorul care l-a avut nu il mai are, in plus, fara balon, arata ca ceva care este in constructie, nefinalizat.
 

DeletedUser3920

Guest
Noua modificare - Schimbarea cladirilor nu imi merge!
 

DeletedUser2117

Guest
Buna ziua,
Optiunea de schimbare a cladirilor nu este activa inca. Speram, in cel mai scurt timp posibil, sa se rezolve.

O zi frumoasa si spor la joc !
 

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, pai doar nu putea sa existe un update fara probleme.:devil: Cand va veni un update in urma caruia nu va mai exista NICI UN BUG, atunci pot spune ca am vazut Raiul.:laugh:
Eu tot nu pot sa inteleg cum de apar bugurile astea, chiar nu se poate face un update fara erori? Probabil ca nu se poate face, din cate observ.:laugh:
Ne mai auzim.
 

BraveWww

Well-Known Member
MULTUMESC pentru noul update:mad:
Dupa implementarea lui,in calitate de lider nu mai am dreptul sa invit in ghilda sau sa dau cerere de prietenie.
Stiu raspunsul:fa ticket la suport
 

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, dar de unde pana unde mai nou nu ai voie sa stergi o armata defensiva? Ca te OBLIGA sa o inlocuiesti NEAPARAT. Pai sunt jucatori care au doar un sector (care este capitala) si vor sa il elibereze (lucru ce se putea face NUMAI prin stergerea armatei defensive rezultata din asediu) ca sa mai puna niste asedii, ei cum vor proceda? M-am saturat de reguli si chestii negandite inainte, si este a n-a oara cand cei de la Inno Games dau gres. Spuneti-mi va rog frumos, eu cum sterg niste sloturi defensive FARA SA FIU OBLIGAT sa pun ceva in locul lor?
Sincer sa fiu, o sa joace numai dezvoltatorii jocului cat de curand, ca deja iau foc atunci cand vad ca numai reguli antijoc se implementeaza.
O seara buna.
 

Coryllus

Well-Known Member
Buna seara, dar de unde pana unde mai nou nu ai voie sa stergi o armata defensiva? Ca te OBLIGA sa o inlocuiesti NEAPARAT. Pai sunt jucatori care au doar un sector (care este capitala) si vor sa il elibereze (lucru ce se putea face NUMAI prin stergerea armatei defensive rezultata din asediu) ca sa mai puna niste asedii, ei cum vor proceda? M-am saturat de reguli si chestii negandite inainte, si este a n-a oara cand cei de la Inno Games dau gres. Spuneti-mi va rog frumos, eu cum sterg niste sloturi defensive FARA SA FIU OBLIGAT sa pun ceva in locul lor?
Sincer sa fiu, o sa joace numai dezvoltatorii jocului cat de curand, ca deja iau foc atunci cand vad ca numai reguli antijoc se implementeaza.
O seara buna.

de acord cu tine Cristeaua ... este o aiureala aceasta regula . de ce a fost implementata ? ca sa facem mai putine puncte poate .....
 

DeletedUser5248

Guest
Buna dimineata, nu este vorba numai de puncte, ci si de alte aspecte. De exemplu, poate eu vreau sa ii dau cuiva un sector fara lupta, ca respectivul jucator nu are la dispozitie armata necesara pentru a lua acel sector, eu cum mai fac asta acum? Ca nu mai pot sterge armatele de aparare, cu atat mai putin acum, ca este vorba de stergerea armatelor de aparare ale sectorului in timpul unui asediu. Un alt aspect - poate eu vreau sa parasesc o anumita zona de pe harta si sa ma mut intr-o alta zona, ce trebuie sa fac? Sa ii rog pe altii sa-mi ia sectorul? Asta este chiar culmea. Ca doar nu ati vrea acum sa dizolv ghilda, nu? Ca uite am aproape level 6 la ea, chiar daca joc pe cont propriu, si tot imi foloseste la ceva si nivelul ala mai micut.
Si mai sunt multe alte aspecte care au fost date peste cap de o regula introdusa peste noapte, ca sa ma exprim asa, de niste persoane care incep sa dea rateuri din ce in ce mai mari cu privire la dezvoltarea viitoare a jocului. Numai reguli ANTIJOC au fost introduse in ultima vreme, pentru ca s-au plans draga doamne niste "jucatori", ce sa spun. De parca este vina mea ca ei nu vor sa dea lupte la GvG in interes personal.
Credeti ca regula cu maxim 4 eiiberari pe zi per jucator a fost introdusa pentru a preveni abuzurile in ghilda? Hai sa fim seriosi, ca a fost introdusa pentru a stopa cresterea si mai mare in punctaj a jucatorilor. De parca acum in fiecare ghilda existau jucatori-problema, cu drepturi multe si care aveau intentii din acestea malefice, de a distruge munca unei echipe, ce sa spun.
Acum urmeaza parerea mea personala, daca voi aveti impresia ca a sta intr-o ghilda si a da niste amarate de lupte la niste vecini in fiecare zi, si din cand in cand a mai ataca sectoarele unei alte ghilde inseamna a juca Forge of Empires, eu raman FARA CUVINTE. Dar vreti sa va mai spun ceva? Va opreste cineva sa luati o gramada de sectoare la erele mai mici, cu exceptia ultimei ere de joc aparute, si sa nu faceti puncte chiar la ultima era aparuta? Nu cred ca va opreste nimeni. Pai da, de exemplu o ghilda ia sectoare la industriala, progresista, moderna si numai doua sectoare la postmoderna, ca sa poata juca pentru punctaj. Si fiecare isi poate pune asediile proprii, pe eliberarile lui (care sunt extrem de putine, desigur). Si chiar pot fi ajutati cu eliberari de colegii care nu au ajuns inca la ultima era de joc, nu cred ca am spus ceva gresit in asta. Am refiefat acest exmplu pentru a demonstra ca lupta pentru punctajul in clasament ar trebui sa fie prioritara, pentru ala INDIVIDUAL adica, nu pentru prestigiul unei ghilde, prestigiu ce poate fi pierdut de pe o zi pe alta.
La revedere.
 

DeletedUser30

Guest
Buna seara, pai doar nu putea sa existe un update fara probleme.:devil: Cand va veni un update in urma caruia nu va mai exista NICI UN BUG, atunci pot spune ca am vazut Raiul.:laugh:
Eu tot nu pot sa inteleg cum de apar bugurile astea, chiar nu se poate face un update fara erori? Probabil ca nu se poate face, din cate observ.:laugh:
Ne mai auzim.
Nu a fost un bug, caracteristicile importante sunt activate doar dupa finalizarea completa a versiunii pe joc.
 

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, ma refeream in general, ca dupa fiecare update apar buguri noi. Ceea ce deja este frustrant, ca ar trebui ca de la un moment dat sa nu mai apara nici macar o eroare, oricat de mica ar fi ea, nici una sa nu mai existe.
Revenind la regula cu imposibilitatea stergerii armatelor din sloturi, consider ca este chiar total aiurea aceasta regula deoarece nu mai poti ataca mai multe sectoare ale unei ghilde (chiar toate de exemplu, intr-o singura sarja de lupte) din moment ce nu poti muta capitala decat O SIGURA DATA pe zi. Era foarte bine cum era pana acum, nu mai consumai eliberarile, chiar daca pierdeai niste bunuri, dar in schimb stergeai armata de aparare si automat ti se facea capitala sectorul ramas.
Cat priveste aspectul individual, este mult mai greu de inaintat pe harta inspre interior, din moment ce ai voie sa muti capitala doar o data pe zi, asa cum am si spus anterior. Ma refer aici strict la jucatul pentru punctajul individual, si la inaintarea inspre interiorul hartii, ca sa nu ramai pe plaja. Pana la urma o sa dureze mai multe zile inaintarea, dar sper sa se ajunga la acelasi rezultat, adica la pozitionarea cat mai avantajoasa pe harta la ERA CONTEMPORANA.
Acum deschid o paranteza, am observat ca exista destui jucatori care au impresia ca jucatul pe doua sectoare pentru punctaj este mai usor decat sa ataci IN ECHIPA o ghilda cu care esti in razboi. Este total GRESIT acest punct de vedere, ca pana la urma trebuie sa fii foarte atent sa nu pierzi acele doua sectoare, sau trei sa zicem, daca faci echipa cu cineva pentru a creste si mai repede in punctaj. Si cum mai nou o sa poti intra mult mai greu in interiorul hartii, daca ai pierdut pozitia pe harta, cam ai de tras mult pana ajungi din nou in acel punct, asta daca mai ajungi vreodata acolo.
Va doresc o seara placuta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30

Guest
Buna seara, ma refeream in general, ca dupa fiecare update apar buguri noi. Ceea ce deja este frustrant, ca ar trebui ca de la un moment dat sa nu mai apara nici macar o eroare, oricat de mica ar fi ea, nici una sa nu mai existe.

In regula, oricum postul meu este pentru toti jucatorii care se intreaba de ce uneori nu sunt activate imediat unele caracteristici.
Cat despre buguri, e imposibil sa nu mai existe buguri. Incepand de la sistemul dvs. de operare care contine buguri si primeste periodic actualizari pana la browser care deasemenea are buguri si primeste actualizari, nu mai vorbim de flash player care si el contine buguri. Ideea este ca orice program complex existent are bug-uri, care in timp sunt depistate si rezolvate.

O zi buna!
 

Coryllus

Well-Known Member
Buna seara, ma refeream in general, ca dupa fiecare update apar buguri noi. Ceea ce deja este frustrant, ca ar trebui ca de la un moment dat sa nu mai apara nici macar o eroare, oricat de mica ar fi ea, nici una sa nu mai existe.
Revenind la regula cu imposibilitatea stergerii armatelor din sloturi, consider ca este chiar total aiurea aceasta regula deoarece nu mai poti ataca mai multe sectoare ale unei ghilde (chiar toate de exemplu, intr-o singura sarja de lupte) din moment ce nu poti muta capitala decat O SIGURA DATA pe zi. Era foarte bine cum era pana acum, nu mai consumai eliberarile, chiar daca pierdeai niste bunuri, dar in schimb stergeai armata de aparare si automat ti se facea capitala sectorul ramas.
Cat priveste aspectul individual, este mult mai greu de inaintat pe harta inspre interior, din moment ce ai voie sa muti capitala doar o data pe zi, asa cum am si spus anterior. Ma refer aici strict la jucatul pentru punctajul individual, si la inaintarea inspre interiorul hartii, ca sa nu ramai pe plaja. Pana la urma o sa dureze mai multe zile inaintarea, dar sper sa se ajunga la acelasi rezultat, adica la pozitionarea cat mai avantajoasa pe harta la ERA CONTEMPORANA.
Acum deschid o paranteza, am observat ca exista destui jucatori care au impresia ca jucatul pe doua sectoare pentru punctaj este mai usor decat sa ataci IN ECHIPA o ghilda cu care esti in razboi. Este total GRESIT acest punct de vedere, ca pana la urma trebuie sa fii foarte atent sa nu pierzi acele doua sectoare, sau trei sa zicem, daca faci echipa cu cineva pentru a creste si mai repede in punctaj. Si cum mai nou o sa poti intra mult mai greu in interiorul hartii, daca ai pierdut pozitia pe harta, cam ai de tras mult pana ajungi din nou in acel punct, asta daca mai ajungi vreodata acolo.
Va doresc o seara placuta.

Speram ca adminii sa ne dea un raspuns referitor la acest aspect nu la fel de fel de bug-uri care oricum se rezolva ....
 

DeletedUser5248

Guest
In regula, oricum postul meu este pentru toti jucatorii care se intreaba de ce uneori nu sunt activate imediat unele caracteristici.
Cat despre buguri, e imposibil sa nu mai existe buguri. Incepand de la sistemul dvs. de operare care contine buguri si primeste periodic actualizari pana la browser care deasemenea are buguri si primeste actualizari, nu mai vorbim de flash player care si el contine buguri. Ideea este ca orice program complex existent are bug-uri, care in timp sunt depistate si rezolvate.

O zi buna!

Buna seara, multumesc pentru raspuns. De foarte multa vreme asteptam un raspuns la aceasta intrebare, dar pana acum nu mi-a raspuns nimeni cu privire la acest aspect. Eu pur si simplu am intrebat, macar acum stiu de ce apar buguri, pentru ca am primit un raspuns.
O seara buna in continuare.
 

DeletedUser

Guest
Incepand de la sistemul dvs. de operare care contine buguri si primeste periodic actualizari pana la browser care deasemenea are buguri si primeste actualizari, nu mai vorbim de flash player care si el contine buguri.

A compara un joc bazat pe flash cu un sistem de operare este putin cam deplasat. Un sistem de operare functioneaza si fara update-uri (este adevarat ca o face cu anumite compromisuri/deficiente dar functioneaza). Update-urile serioase acopera brese de securitate sau cresc functionalitatea unui sistem de operare si nu creaza bug-uri noi...
Cristeaua are dreptate! (si s-a mai mentionat de multe ori acest lucru). Jocul este dezlanat. Fiecare bug reparat genereaza alte bug-uri...In ritmul asta, the game will be played by bugs...
 

DeletedUser5248

Guest
A compara un joc bazat pe flash cu un sistem de operare este putin cam deplasat. Un sistem de operare functioneaza si fara update-uri (este adevarat ca o face cu anumite compromisuri/deficiente dar functioneaza). Update-urile serioase acopera brese de securitate sau cresc functionalitatea unui sistem de operare si nu creaza bug-uri noi...
Cristeaua are dreptate! (si s-a mai mentionat de multe ori acest lucru). Jocul este dezlanat. Fiecare bug reparat genereaza alte bug-uri...In ritmul asta, the game will be played by bugs...

Buna dimineata, cred ca ai dreptate. Eu totusi ma bucur ca am primit un raspuns, ca a fost unul corect, ca a fost partial corect, am primit un raspuns. Acum am primit chiar doua raspunsuri.:D Eu inteleg ca mai apar buguri, dar se presupune ca la fiecare update sunt remediate, si nu inteleg de ce apar altele NOI, care nu existau pana atunci. Ma rog, important este sa nu fie buguri care sa afecteze chiar foarte tare functionalitatea jocului, cunosc eu unul foarte periculos, am facut destul scandal in trecut cu privire la el.:devil:
Oricum, va multumesc pentru raspunsuri. O zi buna.
 

Coryllus

Well-Known Member
Nimeni, niciun admin nu a raspuns la o problema capitala ! Imposibilitatea de a abandona (acorda libertate) atunci cand ai un singur sector pe harta gvg.
 

DeletedUser5248

Guest
Nimeni, niciun admin nu a raspuns la o problema capitala ! Imposibilitatea de a abandona (acorda libertate) atunci cand ai un singur sector pe harta gvg.

Buna seara, probabil nu au raspuns pentru ca developerii jocului sunt cei care fac ce vor pe jocul acesta. Ei au impus aceasta regula, deci ei vor raspunde daca jocul nu va mai fi la fel de atractiv.
Da, asta asa este, ajungi sa te bucuri daca cineva iti ataca si iti ia sectorul. Asta ca sa te poti muta in alta parte pe harta GvG.:laugh:
O seara placuta in continuare.
 
Sus