Discuții despre versiunea 1.41

DeletedUser

Guest
Acum este imposibil să se colecteze unităţi militare, dacă jucătorul are peste 2000 de unităţi în fereastra de gestionare a armatei. Încă este posibil să primiţi unităţi militare ca recompensă la misiuni, chiar şi peste acea limită. După ce treceţi de limita de 2500 de unităţi, este imposibil să primiţi alte unităţi.

Cei care au peste 2000 de unitati... ce se intampla cu ele? Care unitati vor fi sterse, presupunand ca are un amestec din 3 epoci diferite + banditi?
 

DeletedUser3255

Guest
Nu se va sterge nimic..pur si simplu nu mai poti colecta daca ai 2000 de trupe...
Ca vrei tu sa stergi anumite trupe si sa recrutezi altele..aia e alta mancare de peste...
 

DeletedUser327

Guest
partial offtopic
referitor la intrebarea despre numarul de trupe : era buna o afisare undeva - sa stiu cati am... macar totalul, daca nu si cati sunt din fiecare.
:) trebuie cercetata tehnologia "computer" sau tehnologia "rapoarte" in acest joc...

ontopic
daca inteleg bine, modalitatea pe care dezvoltatorul a inteles-o de a modifica finisarea si motivarea e asa : intru in oras, vad ca e ceva de facut in oras ( motivare si sau finisare), apas butonul ajutor (si scurtez cautarea prin oras). In logica asta, nici butonul de ajutor din exteriorul orasului, nici aceasta afisare a cladirii finisate/motivate - nu are rost .... Intuiesc ca jucatorii nu au inteles ce a gandit dezvoltatorul... ( dar si dezvoltatorul e unul care gandeste in tehnologia limbajului de programare "cobol", unde trebuia sa tii minte succesiuni de comenzi, ca sa iasa ce iti doresti... dar e alta poveste).

Dar poate nu am inteles eu , de unde si intrebarea: ce rost are afisarea cladirii la care am oferit suport ?

Si revenire la inceput : nu stiu cata armata am si din ce trupe, dar stiu la ce cladire am oferit suport. De ce?
 

DeletedUser7503

Guest
Cea mai frumoasa schimbare in joc de pana acum: iepurii, pasarile si cerbii.
Astept si alte schimbari de genul asta.
 

BraveWww

Well-Known Member
Cand nu ai ce M/F apare mesajul ca nu ai ce si "revino mai tarziu".
Mai tarziu inseamna 24h si primesc 20 bani.Se promisese rezolvarea sau am inteles gresit?
P.S. off topic,stergerea mesajelor cu critici sau stergerea pasajelor cu critici nu rezolva problemele.
Rezolvarea este implicarea serioasa a celor numiti si a celor care s-au oferit voluntar.Ascunderea gunoiului sub pres nu inseamna disparitia lui.
 

DeletedUser

Guest
Deci dacă ai peste 2000 de unități, nu ți le șterge nimeni, numai că alcatrazul e brusc inutil. Cum se cerea mai sus, un indicator, counter, să ne zică câte unități avem se anunță în curând?
 

DeletedUser6083

Guest
Foarte interesant...
Acum stiu cand dau aid si nu e nimic de m/f....da...ajuta mult !!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
- Deocamdată, s-a renunțat, așa cum am anunțat aici, la limitarea numărului de unități. PEe moment, nu sunt informații referitoare la modificările care vor apărea anul viitor, așa că nu am nicio informație referitoare la un astfel de counter.

- Funcția de Ajutor este o metodă mai rapidă/simplă de a acorda motivări și finisări. Dacă doriți să fiți siguri că există clădiri disponibile pentru aceste acțiuni, puteți de fiecare dată să recurgeți la vechea metodă, respectiv vizitarea fiecărui oraș în parte.
 
Ultima editare:

DeletedUser8891

Guest
referitor la pasarile care imi umbla prin oras...puteati sa le puneti mai sus.Una era sa intre in primarie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5468

Guest
Chiar sunt amuzante noile animații :)
cT4u4Ke.png

nJYvg03.png

0GfzS7e.png

WBgRDiO.png
 

DeletedUser8891

Guest
Nu am gasit nicaieri un topic dedicat eventului de iarna 2014(poate nu m-am uitat atent) dar uite ce chestie 'faina' am prins
http://imgur.com/6OdlDmV.De ce nu se dau stelute atunci cand iei rasplata dubla ca si la 'vezi doua'??
 
Sus