Discuții despre versiunea 1.44

DeletedUser

Guest
O mai bună manevrare a unui număr mare de unităţi libere în Gestionarea armatei. De acum înainte, nu vor mai fi afişate toate unităţile, ci doar un număr limitat din fiecare tip, pentru a asigura o mai bună funcţionare a armatei.
Ce inseamna numar limitat? S-a renuntat definitiv la ideea de reducere a numarului de unitati la 2500?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Deocamdată, s-a renunțat la această idee. Numărul maxim de unități din fiecare tip afișate va fi de 20, număr care se reactualizează de fiecare dată când se dă click pe Gestionarea armatei.
 

LuLuSuN

Member
Ce inseamna numar limitat? S-a renuntat definitiv la ideea de reducere a numarului de unitati la 2500?

este vorba despre numarul unitatilor care va fi afisat in gestionarea armatei nu despre numarul total de unitati, de ex.: daca ai 1000 de banditi vor fi afisati doar 50 dintre ei sa spunem si nu toti 1000
 

DeletedUser

Guest
Simona mi-a raspuns la intrebare, ma interesa cat e precis nu aproxmativ. Numarul e 20.

Eventul de valentines day va fi inainte sau dupa lansarea versiunii 1.44? Din ce am vazut pe beta, se da o misiune pe zi, astfel incat cu siguranta se va depasi data de 14 februarie.
 

DeletedUser6357

Guest
De acord , doar 20 din fiecare dar , eu am de ex 100 de banditi liberi si sa zicem ca-mi arata 20 dintre ei dar daca particip la un razboi in gvg de ex si o sa-i ranesc sa mi inlocuiasca si sa imi arate doar unitati sanatoase ca sa-i pot folosi si eventual cand toti sant raniti sa-mi afiseze 20 si ranite dar atata timp cat exista sanatoase sa mi le afiseze pe acelea asta vreau sa zic. Multumesc !
 

DeletedUser5468

Guest
De acord , doar 20 din fiecare dar , eu am de ex 100 de banditi liberi si sa zicem ca-mi arata 20 dintre ei dar daca particip la un razboi in gvg de ex si o sa-i ranesc sa mi inlocuiasca si sa imi arate doar unitati sanatoase ca sa-i pot folosi si eventual cand toti sant raniti sa-mi afiseze 20 si ranite dar atata timp cat exista sanatoase sa mi le afiseze pe acelea asta vreau sa zic. Multumesc !

Vor apărea mereu doar 20 bandiți intacți, dacă îi rănești pe toți 20 vor apărea alții 20 intacți,bineînțeles după un refresh sau când se dă click din nou pe Gestionarea Armatei.Deja este această chestie implementată.
 
Sus