Discuții despre versiunea 1.98

SmartGabi

Member
Pentru un jucator recent, ca mine, imbunatatirile/modificarile prezentate nu spun mare lucru, mai ales ca vorbiti de "fabrica de cidru" sau de "fabrica de jucarii" sau de "fabrica de mase plastice", deci de situatii/epoci mult mai avansate decat a mea. Ceea ce vreau sa va spun este ca:
- jocul devine dificil datorita regulilor stufoase si upgradarilor si nu avem timpul necesar sa citim chiar toate detaliile,
- in cazul in care vindem o cladire ca sa o inlocuim cu alta superioara ca populatie, ca bani, sau ca productie atentionati-ne de toate pierderile intervenite. Mai ales la cladirile militare, nu reiese clar ca pierdem si unitatile instruite. Nu mi se pare corect. Am "cheltuit" ca sa le instruim,
- nu stiu ce bunuri ajung sa detina ceilalti jucatori dar, reiese clar din "piata" ca majoritatea detin lemn si vin, astfel ca tranzactiile sunt greoaie. De 4 zile nu pot obtine produsele necesare pentru negocierea unui sector si nici trupele nu mai sunt corespunzatoare epocii si nu am cu cine lupta. Atunci cum se poate avansa sau trebuie sa ramana in joc doar cei care s-au inscris initial?
- in domeniul cercetarii se progreseaza dar degeaba, numarul de produse si banii sunt aceeasi. Aici ar trebui ca dupa fiecare domeniu cercetat sa se upgradeze : numarul locatarilor in acelasi tip de cladire, numarul de produse din acelasi tip de atelier productiv, capacitatea de atac si de aparare a acelorasi trupe din evul respectiv etc.
- teritoriile se dobandesc foarte greu

Va rog sa nu-mi raspundeti ca asa e si in realitate ca nu accept. Este totusi un joc, iar virtual este mai usor de indeplinit o misiune.
 
Sus