Discuții privind Seria de misiuni despre Marilyn Monroe

DeletedUser4660

Guest
Asa ceva :))) nu sunteti normali ma cu tomboloa voastra.. postati unde va taie capul fara sa cititi, topicul asta stii pentru ce este macar domnule gheorghe ??:mad:
 

perded

Active Member
Aici puteți posta păreri și discuții despre noua serie de misiuni, în limitele regulamentului.

Cred ca una din cele mai apreciate premii sunt expansiunile
Degeaba ne tot dati ca si premii gradini, monumente etc... pentru ca vor sta degeaba in stocurile noastre, nu le mai putem folosi. Mai bine premiul cel mare ar fi 2-3 casute de expansiune, toata lumea ar fi mult mai incantata.
Parerea mea.
 

DeletedUser4660

Guest
Expansiunile le primesti daca avansezi in epoci si pe harta de campanie, e culmea cum tot jucatorii noi (care sunt mult mai avantajati fata de noi astia vechi) se plang de orice nu le convine.
 

perded

Active Member
Expansiunile le primesti daca avansezi in epoci si pe harta de campanie, e culmea cum tot jucatorii noi (care sunt mult mai avantajati fata de noi astia vechi) se plang de orice nu le convine.
Sunt curios cati dintre noi o sa isi sacrifice 3X4 din teren pentru GRADINA DE TRANDAFIRI. Si pentru ce?
Stiu ca expansiunile se daupe harta de campanie si in epoci dar sunt prea putine, adica trebuie sa treci o intreaga epoca sa primeste 2 bucati si campanii nenumarate pt o bucata. Am mai intrat la mai multi in sat dar nu prea am vazut cladiri din evenimentul de vara care de abia s-a terminat. Oare de ce? Sa fie oare pt ca nu a castigat nimeni nimic, oare pentru ca premiile au fost dezastruoase sau pentru ca nu mai ai spatiu pentru ele?
Eu as merge pe varianta trei, voi care varianta o alegeti?
 

DeletedUser6079

Guest
expansiunile sunt intr-un numar limitat , ce sunt disponibile atat jucatorilor ce nu folosesc ca moneda de schimb banii cat si jucatorilor ce joaca si folosesc acest bonus ,pe scurt jocul acesta este facut in asa fel incat sa nu discrimineze jucatori cu bani sau fara , totul tine de timpul acordat jocului si perioada de activitate in cadrul acestuia
 

DeletedUser4660

Guest
Adevarat conte, inca jucatorii noi au extrem de multe avantaje fata de cei vechi la inceputurile lor, simplul fapt ca se pot construi legendare din ere superioare in oarase este un avantaj prea mare zic eu pt jucatorii noi, multi stau in ere mici si cresc dom si alte cl si culmea..tot ei se plang ca e greu jocul.
 

DeletedUser6079

Guest
stiu ca e ciudat din punctul asta de vedere,au tot ce se poate acum la indemana insa se plang ca totusi e prea greu insa vremurile se schimba si totodata la fel si jucatori ,eu sunt jucator vechi precum multi alti
 

perded

Active Member
stiu ca e ciudat din punctul asta de vedere,au tot ce se poate acum la indemana insa se plang ca totusi e prea greu insa vremurile se schimba si totodata la fel si jucatori ,eu sunt jucator vechi precum multi alti
Inteleg frustrarea celor mai vechi in joc, probabil ce au construit ei in primul lor an de joc acum se poate construi mult mai repede, dar pe de alta parte care e rolul misiunilor in joc? Avem anunturi, vine o alta misiune dar la sfarsitul ei rezultatul e zero, adica nu ai castigat nimic, nu poti folosi ce ai castigat. Pai atunci mai are rost sa mai muncesti pentru misiuni? Sunt curios acest premiu de la merlin monroe cine il va avea pe in satul lui, mai ales dintre cei vechi? Sunt tare curios.
Trebuie gandit mai ales de catre dezvoltatorii jocului ceva sa motiveze, ca degeaba noi tot cream misiuni lunare daca ele sunt fara sens. Si intr-o alta ordine de idei jocul aceasta ca oricare alt joc trebuie gandit pentru generatiile viitorului si nu pentru epoca de piatra cum se intampla acum. De ce zic asta (ei dezvolta jocul si dupa un timp de reclamatii si plangeri isi dau seama ca trebuie sa il modifice si pentru posesorii de instrumente moderne ca telefoanele,ipad si altele). Pai noi cream jocuri pentru desktop cand intr-o buna zi o sa mergem la muzeu sa vedem cum arata sau ar trebui sa ne concentram in special pe terminologiile moderne si mai putin ce ramane in spate, in timp.
Parerea mea.
 

DeletedUser4660

Guest
@perded, vorbesti prea mult in necunostinta de cauza, nu te supara ca iti zic DAR eu astept sa te vad trecand cel putin de moderna ca sa observi cu stupoare adevarata lipsa de spatiu in oras.. de ce? pt ca din moderna in sus cladirile de bunuri vor ocupa din ce in ce mai mult si o sa vezi cum cererea de bunuri pentru tehnologii va creste si mai mult..nu o sa iti ajunga 2-3 cladiri de bunuri in oras..de cumparat iar o sa iti fie greu ( nici pe departe cum a fost pe cei vechi ca sa ne intelegem ) + restul cladirilor :)) si atunci ce o sa faci? Iti zic eu: o sa cauti solutii daca esti baiat gigel.. una dintre ele SUNT CLADIRILE DE LA EVENTE..care in comparatie cu cele care le poate costrui oricine oricand...acestea au avantajul spatiului mai redus !! ( chiar daca la prima vedere nu pare, iti zic eu si oricine care stie despre ce e vorba ca asa e ).
Alta chestie, din modera incepe distractia cu bunurile rafinate, dupa distractia continua cu bunurile DUBLU rafinate..pe langa asta cladirile normale de bunuri continua sa ocupe mai mult spatiu (din nou 2-3 cladiri de bunuri nu iti sunt suficiente).. care e treaba cu bunurile rafinate si dublu rafinate? te las pe tine sa descoperi.
Inca o chestie si te las, cladirea asta la fel ca altele, sunt sanse foarte mari sa nu o vezi la jucatorii vechi (aia care is pe barba lor, intelegi tu) dar din motive complet diferite fata de ce nu o sa o gasesti in oras la un jucator mic din era sub moderna (sau era mica in general).. Deci nu poti compara stanga cu dreapta..un jucator vechi isi face bunurile prin mijloace complet diferite fata de un jucator mic, iar la un jucator mic nu are ce face cu cladirea asta spre exemplu in momentul de fata, dar e bine sa o ai acolo in inventar..daca gandesti pe termen lung, iar eventurile NU sunt obligatorii.. Numai bine, spor la joc !
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
În primul rând, vă mulțumesc pentru schimbul de idei și modalitatea în care se realizează - fără jigniri sau "împunsături".
Aș vrea doar să specific faptul că echipa de coordonare a jocului ia de obicei decizii care să avantajeze un număr cât mai mare de jucători - din toate etapele jocului. Din păcate, nu există posibilitatea ca toată lumea să fie mulțumită de tot - aici, cum nu este posibil în niciun alt domeniu.
 

DeletedUser6079

Guest
intradevar Doamna Simona ,precum jocul in sine ce evolueaza de la o era la alta,de la o versiune la alta, asa si noi ca jucatori diferiti in contrast cu personalitatile individuale pe care le detinem ,evoluam si din punct de vedere lingvistic,in cadrul forumului:))) sau cel putin asa presupun eu, precum trebuie rezolvate BUG-urile asa trebuie sa ne rezolvam si noi insine micile defecte
 

DeletedUser10473

Guest
deci..... pina la urma cind incepe eventul asta cu
Marilyn Monroe
???daca a inceput cum putem participa..sincer e prea ambiguu forumul asta ...sint doar de 17 zile pe joc..sint nou ..ar trebui ceva simplu frate..concurs ..click..si te apuci de facut ce trebe...si sa-mi dau cu parerea si eu...normal ca jucatorii noi trebuie avantajati altfel nu mai jucam...si asa pe chat majoritatea(sint si exceptii)jucatorilor vechi au niste ifose si basini pe ei de-ti vine greata sa mai joci...dupa ce esti sarac te mai si jefuieste(daca nu poate el pune un din ghilda in aceeasi era cu tine sau vecin...)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus