Distributie a reurselor aceluiasi jucator, intre lumile unde are conturi

Propunerea e urmatoarea: asa cum diamantele sunt comune pt toate lumile unde un jucator are cont, asa sa fie si resursele adica armate, monezi, provizii (nu ar fi o idee buna cu produsele). Asa cum jucatorul isi gestioneaza diamantele pe lumile unde are conturi in functie de nevoi, asa sa se intample si cu cele enumerate mai sus. Singura conditie evidenta: conturile intre care se doreste transferul, sa fie in aceiasi era tehnologica. Sunt jucatori (cred ca marea majoritate) care au conturi pe mai multe lumi, conturi ce sunt in aceiasi era de dezvoltare tehnologica. Doar ca jucatorul a hotarat din varii motive, ca o lume sa fie principala (si joaca mai mult acolo) si alta secundara. Dar nu-si poate folosi resursele din lumea secundara pt cea principala sau invers. Sa i se permita sa faca acest lucru: distribuirea resurselor, intre conturile din aceiasi era, de pe o lume pe alta, asa cum crede de cuviinta.
 

dunbarton

Well-Known Member
Si a mea e aceeasi cu a lui Proud19; gandeste-te ca vorbim despre LUMI DIFERITE, deci care, chiar si filosofic vorbind, nu au cum sa interactioneze. Realitatea ca diamantele sunt la comun tine de faptul ca vorbim despre banii jucatorului, pe care trebuie sa-l lasi sa si-i cheltuiasca unde vrea el. Jucatorul este unul, disponibilul este unul.
La faza cu diamantele cred ca s-ar putea lucra nitel, adica mai corect ar fi ca diamantele cumparate sau castigate la concursuri sa fie la comun, iar cele dobandite in joc, sa poata fi folosite doar pe lumea pe care au fos obtinute.
 

DeletedUser10378

Guest
Nu veți vedea așa ceva. Ar însemna să îți faci inclusiv inventarul cu obiecte comun. Numai de drag ar sta unii să facă yggdrasil, sau baia, să le aducă pe aceeași lume. Ideea ta nu e nouă. Unii au armate grele pe alte lumi. Ar dezechilibra jocul pentru cei care intră acum în el
 
Sus