Echilibrul intre resurse si monede !

  • Autor subiect DeletedUser9983
  • Data de început

DeletedUser9983

Guest
Bună ziua, mă numesc Marius , aș vrea să vin cu o sugestie, să trec la subiect.

Eu am 39.000.000 de monede in joc,și doar 93.000 de resurse, aș propune sa se adauge un schimb intre resurse si monede cu un raport de 2:1, un exemplu mic dau 100.000 de monede si primesc 50.000 resurse.Sper sa va ajute aceasta propunere.Spor la joc !
 

Atașamente

  • Forge of Empires.jpg
    Forge of Empires.jpg
    422,2 KB · Vizualizări: 5

DeletedUser9954

Guest
Si eu aveam aproape 5m monede cu vreo 50-100k provizii (am cumparat PF si acum am 2m monede cu 50k provizii), deci sunt de acord cu aceasta sugestie, dar cu raportul este cam mic. Uita-te spre exemplu la produse, ai raport de 10:1 cand schimbi cu negustorii. Si la monede-provizii nu poti face schimb cu alti jucatori ca la produse.
Deci o ratie de 5:1 sau maxim 10:1 ar fi mai reala/corecta. 2:1 este prea mica ratia.
 

DeletedUser9983

Guest
Si eu aveam aproape 5m monede cu vreo 50-100k provizii (am cumparat PF si acum am 2m monede cu 50k provizii), deci sunt de acord cu aceasta sugestie, dar cu raportul este cam mic. Uita-te spre exemplu la produse, ai raport de 10:1 cand schimbi cu negustorii. Si la monede-provizii nu poti face schimb cu alti jucatori ca la produse.
Deci o ratie de 5:1 sau maxim 10:1 ar fi mai reala/corecta. 2:1 este prea mica ratia.
Da, poate e prea mic dar totusi sa existe un schimb macar...
 
Sus