Echipaj Portul Arctic

AlexMerlin

Well-Known Member
Imi poate explica cineva la ce-s buni gemenii/tripletii astia? Pentru ca eu nici din descriere si nici din Triplet 64% nu inteleg mare lucru.
1662529465969.png
 

dunbarton

Well-Known Member
Eu asa inteleg, ca in functie de care frate dintre cei trei alegi in echipaj, vei primi mai mult prometiu (Silas), calatoria va dura mai putin (Sela) sau vasul se va uza mai putin (Stellan).
Daca tu ai ales-o pe Sela, calatoria ta a durat cu 36 de minute mai putin.
In prezentare scrie :"Ei lucrează ca santinele și, dacă sunt angajați împreună, își vor îmbunătăți abilitățile reciproc." Aici e putin ceata, pentru ca nu e clar daca trebuie sa fie angajati toti trei ca sa fie activate abilitatile si de asemenea, nu e clar ce inseamna ca isi vor imbunatati abilitatile reciproc.
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Eu asa inteleg, ca in functie de care frate dintre cei trei alegi in echipaj, vei primi mai mult prometiu (Silas), calatoria va dura mai putin (Sela) sau vasul se va uza mai putin (Stellan).
Daca tu ai ales-o pe Sela, calatoria ta a durat cu 36 de minute mai putin.
In prezentare scrie :"Ei lucrează ca santinele și, dacă sunt angajați împreună, își vor îmbunătăți abilitățile reciproc." Aici e putin ceata, pentru ca nu e clar daca trebuie sa fie angajati toti trei ca sa fie activate abilitatile si de asemenea, nu e clar ce inseamna ca isi vor imbunatati abilitatile reciproc.
Ai dreptate - am gasit in wiki-ul oficial aici:
When adding both twins to the crew, they boost each other's second bonus by the given percentage.
When adding all three triplet to the crew, they boost each other's second skill by the given percentage.
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Ideea e ca pentru a primi bonusurile fratilor, toti fratii (amandoi daca is gemenii, toti trei daca is tripletii) trebuie alesi in echipaj pentru a li se activa abilitatile.

Exemplu:
Gemenii (nu le stiu numele din cap, sa-i numim Membru1 si Mebru2) au urmatoarele abilitati:
  • Membru1: +4 prometiu si boost de 50%
  • Membru2: -24 de minute si boost de 50%
Daca amandoi sunt alesi in echipajul navei, atunci impreuna vor aduce urmatoarele beneficii:
  • +4 prometiu + 50% din 4prometiu = 6 prometiu
  • -24 de minute - 50% din 24 de minute = -36 de minute
La fel si in cazul tripletilor - daca toti trei sunt alesi in echipaj, abilitatile lor sunt imbunatatile cu cat la suta boost au fiecare.
 

Dumi.

Well-Known Member
baza de date la level minim 60 inca din viitor si transportor la level mare [de urcat cateva levele, cam pana la level30-50 in arctic, ca sa dea rapid numai prometiu, dupa care restul pana la 75-76 in oceanic]
si nu veti mai avea probleme de genul dubleti/tripleti :)
 

Ahdrian

Well-Known Member
cam asta e ideea cu dubleții și tripleții: bonusurile lor nu se activează dacă ai unul singur, dar se cumulează dacă îi ai pe toți!
 
Sus