Eroare de sistem?!

Menumorut65

New Member
Salutare! Nu stiu daca sa l numesc BUG dar, nu am stiut unde sa postez. Iata ce mi s-a intamplat: dupa finalizarea ultimei misiuni din Viata salbatica am vrut sa montez trecatoarea pt animale. Am luat din inventar pachetul de selectie si l am pus. Dupa cateva minute m-am razgandit si l-am luat cu stocare cladiri. Cand am verificat inventarul, surpriza: aveam doua trecatori de nivelul 1, mai exact stocare cladiri a bagat in inventar pachetul peste nivelul 1. Mentionez ca am avut toate cele necesare pt a duce trecatoarea pana la niv 9. Cu respect va rog sa remediati aceasta problema sau sa mi spuneti ce sa fac pt a recupera pachetul din trecatoarea pt animale pierdut.
 

dunbarton

Well-Known Member
Salutare! Nu stiu daca sa l numesc BUG dar, nu am stiut unde sa postez. Iata ce mi s-a intamplat: dupa finalizarea ultimei misiuni din Viata salbatica am vrut sa montez trecatoarea pt animale. Am luat din inventar pachetul de selectie si l am pus. Dupa cateva minute m-am razgandit si l-am luat cu stocare cladiri. Cand am verificat inventarul, surpriza: aveam doua trecatori de nivelul 1, mai exact stocare cladiri a bagat in inventar pachetul peste nivelul 1. Mentionez ca am avut toate cele necesare pt a duce trecatoarea pana la niv 9. Cu respect va rog sa remediati aceasta problema sau sa mi spuneti ce sa fac pt a recupera pachetul din trecatoarea pt animale pierdut.
Pentru ca, folosind prima data pachetul de selectie, acesta s-a transformat pe harta in trecatoare nivel 1, intrucat, neavand ce sa modernizeze, si-a activat optiunea de nivel 1. Dupa aceea, normal, daca l-ai luat sa-l muti cu stocare cladiri, tu nu ai luat sa muti pachetul de selectie, ci trecatoarea nivel 1, intrucat pachetul de selectie nu apare niciodata ca atare pe harta. Din acest motiv, ai gasit in inventar doua trecatori nivel 1: cea pe care ai mutat-o si cea pe care o aveai deja. Deci nu e bug, incurcatura ti-ai produs-o singur.
 

no name21

Well-Known Member
Exact, tu aveai deja trecatoarea ca cladir si in inventar. Luata de la misiuni sau de la recompensele jocului.
 

Crios339

Well-Known Member
Ca sa eviti chestiile de genul asta, tb sa incepi de fiecare data "constructia" une cladiri care poate fi modernizata cu articolul de niv 1, NU cu cel de selectie. Nu e BUG, tu ai facut o mica greseala.
 
Sus