Eveniment "Natura salbatica" - Ghinion?

Viforul

Active Member
Am jucat un tichet aseara, am avut doar 2 labute in tabela, dupa ce le-am dat jos nu mi-a mai aparut niciuna. De dimineata am jucat alt tichet, am avut o singura labuta pe tabela, cred ca la a 3-a sau a 4-a miscare am dat-o jos si apoi iar nu mi-a mai cazut nicio labuta. Cufere da, am format destule!

Multumesc!
 

Rigs

Well-Known Member
Si intrebarea ar fii....?
Regula jocului e sa-ti dea obligatoriu cel putin o combinatie de cuburi, nu sa-ti dea obligatoriu 5-10labe per tabla. Daca iti pica aiurea culorile poti avea si 5labe pe tabla dar nu le poti da jos fara booster
 

Butybax

Guest
Poate nu ați observat. Tichetele se generează la fiecare 8 ore numai dacă nu ai bara plină (4 tichete). Eu am consumat efectele în prima zi, am văzut că ar fi bine să strâng monede ca să cumpăr un pachet, nu mișcări și câte un efect (ciocan, stea, distrugere culoare). Dar sunt nevoit să consum tichete și să reezist tentației de a cumpăra mișcări.
Am jucat un tichet aseara, am avut doar 2 labute in tabela, dupa ce le-am dat jos nu mi-a mai aparut niciuna. De dimineata am jucat alt tichet, am avut o singura labuta pe tabela, cred ca la a 3-a sau a 4-a miscare am dat-o jos si apoi iar nu mi-a mai cazut nicio labuta. Cufere da, am format destule!

Multumesc!
Dacă ai format multe cufere ar trebui să fii bine plasat în liga pentru pachetul bonus cel mare. Acolo scorul e dat de dale sparte, nu de lăbuțe. Seria de misiuni are și ea recompense. Iar lăbuțe poți primi mai multe la următoarele tichete, că primești 3 pe zi (la fiecare 8 ore)
 

Rigs

Well-Known Member
Dacă ai format multe cufere ar trebui să fii bine plasat în liga pentru pachetul bonus cel mare. Acolo scorul e dat de dale sparte, nu de lăbuțe. Seria de misiuni are și ea recompense. Iar lăbuțe poți primi mai multe la următoarele tichete, că primești 3 pe zi (la fiecare 8 ore)
In liga scorul il faci din cuburi, cufere si labute. La labute stiu sigur ca sunt 500de puncte, la cuburi primesti 10puncte/cub si la cufere depinde de cate stele ai
 

Viforul

Active Member
Intrebarea ar fi : care este media de labute pe care le obtii la un tichet? Eu am gasit 3 in 2 jocuri, in 2* 25 de miscari. Mi se pare f putin sau am avut eu ghinion. Nu am folosit din monede pana acum si sunt la granita intre stagiar si ucenic
 

Rigs

Well-Known Member
Normal ca ai avut ghinion, ca multi altii :)))
De asta am zis ca eventu asta e unul dintre cele mai tampite evenimente de pana acum, nu prea exista vreo tactica sau strategie sa maximizezi castigurile, eventual doar daca folosesti boostere care is enorm de scumpe de altfel, daca ai ghinion sa-ti dea tabla de la inceput incurcata sau sa prinzi 2labute din 25/35 de miscari asta e, mai bei o bere si mai bagi o fisa :)
 

Butybax

Guest
In liga scorul il faci din cuburi, cufere si labute. La labute stiu sigur ca sunt 500de puncte, la cuburi primesti 10puncte/cub si la cufere depinde de cate stele ai
În FoE Wiki : ”La fel ca în cazul altor evenimente, cum ar fi Forge Bowl, veți aduna puncte de la spargerea blocurilor și veți avansa în ligile superioare.”. De unde să știu că primesc puncte de la cufere și urme de lăbuțe ?? La fel ca la precedentele evenimente la care am participat abia la sfârșit o să știu tot ce ar trebui să știu la început ca să am o strategie eficientă.
PS Eu când sparg un grup de 4 cuburi (dale) iau 75 de puncte. E totuși pe Forum sau pe FoE Wiki o prezentare a modului de punctaj la evenimentul acesta ?
 

Rigs

Well-Known Member
În FoE Wiki : ”La fel ca în cazul altor evenimente, cum ar fi Forge Bowl, veți aduna puncte de la spargerea blocurilor și veți avansa în ligile superioare.”. De unde să știu că primesc puncte de la cufere și urme de lăbuțe ?? La fel ca la precedentele evenimente la care am participat abia la sfârșit o să știu tot ce ar trebui să știu la început ca să am o strategie eficientă.
PS Eu când sparg un grup de 4 cuburi (dale) iau 75 de puncte. E totuși pe Forum sau pe FoE Wiki o prezentare a modului de punctaj la evenimentul acesta ?
Iti arata cand duci cuferele si labutele jos cate puncte primesti, nu stiu daca gasesti exact undeva punctajul dar oricum e irelevant, eventu asta e pur si simplu un gunoi de event, din 10bilete, in jur de 90 de cufere de toate culorile si stelele abia am primit de 4ori recompensa zilnica.
Cred ca e mai rapid daca ma duc sa vanez ursi panda si sa le tai labele ca sa castig cateva gunoaie de premii
 
Sus