Exista regulament si moderare onesta in acest joc?

GabiG

New Member
Salutare!
Sunt destul de nou in joc, inca nu cunosc toate dedesubturile sale, asa ca pentru aproape fiecare pas nou pe care il fac in joc - consult intai regulamentul si explicatiile din wiki. La 5-6 saptamani de la intrarea in joc am avut parte din primul bug, cand nu am primit recompensele de la ajutorul la o cladire legendara a unui prieten. Am raportat bug-ul si am primit raspuns in cateva ore de la un admin care spunea ca am primit recompensele si drept dovada era o poza atasata cu clasamentul de la acea legendara s evidentiate numarul de pf-uri, medalii si planuri recompensa. In acel clasament apareau toate - la mine in stoc nu a intrat nimic... Pentru ca nu aveam dovada ca am primit ceva sau nu, am inchis ochii, am inghitit in sec si am lasat de la mine.

O alta surpriza neplacuta a fost in concursul de anagrame pirati, unde am dat raspuns corect in timp util si mesajul meu si acum asteapta sa fie vazut si validat de un moderator. Evident, concursul s-a incheiat, au fost anuntati castigatorii, eu am postat un mesaj pe thread-ul concursului in care intrebat cum a fost dus la bun sfarsit concursul, de ce raspunsul meu nu a fost validat si unde putem vedea raspunsurile corecte ale celorlalti si - bineinteles - si acel mesaj al meu inca asteapta sa fie vazut si aprobat de un moderator...

Astazi am avut parte de a treia si cea mai urata surpriza neplacuta din partea Inno / a echipei de moderatori: pentru ca am primit mesaj oficial cum ca nu primesc nimic drept recompensa aferenta locului din clasamentul din Arena PvP pe motiv ca nu am fost activ in Arena in ultima saptamana am trimis un nou ticket cu ceea ce banuiam ca este un bug de joc - un print screen in care aratam ca am purtat o batalie in Arena si chiar daca este doar una singura, asta dovedeste ca am fost activ si nu am lipsit! Lipsa inseamna zero batalii, minim 1 inseamna ca am fost activ.
Raspunsul primit de la Simona: "O singură luptă nu este suficientă pentru a fi considerat activ."
Rasfoiesc regulamentul, wiki si tot ce pot sa gasesc despre Arena PvP, vad ca singura mentiune este in wiki (pe care il iau drept regulament), unde scrie " În cazul în care nu ați participat activ la sesiunea anterioară, nu veți primi nicio recompensă."
Pentru ca acolo scrie ca trebuie sa particip activ si nu scrie ca trebuie sa port minim X batalii ca sa fiu considerat activ - am intrebat-o pe Simona "Cate lupte trebuie sa port minim ca sa fiu considerat activ si unde este mentionat in regulament acest lucru?"
Raspunsul Simonei: "Nu știu la ce regulament vă referiți. Pentru Arenă sunt necesare minim 6 acțiuni pe săptămână."
Sa-mi fie cu iertare, dar mie mi se pare aberant ca un Community Manager sa raspunda ca nu stie la ce regulament ma refer drept raspuns la intrebarea "unde este mentionat in regulament numarul minim de batalii pentru a fi considerat activ?"
Daca scrie pe undeva acest lucru si mi-a scapat mie - atunci Mea Culpa, dar tot mi se parea onest ca intr-un raspuns oficial la un ticket sa primesc un raspuns concret, impreuna cu un link catre partea din regulament in care exista scris detaliul despre care intrebam eu.
Daca nu scrie nicaieri ca sunt necesare minim 6 batalii pentru a fi considerat activ in Arena PvP, atunci eu am dreptate spunand ca am fost activ cu o singura batalie. In acest caz este clar ca acest joc nu se desfasoara dupa un regulament si ca partea de moderare nu este deloc onesta. Mai ales ca am vazut ca sunt multe plangeri din partea altor jucatori la adresa problemelor din Arena PvP, cel mai grav fiind al jucatorului care asteapta raspuns de un an...

Imi cer scuze ca v-am rapit atata timp cu o expunere atat de lunga, dar am vrut sa fiu cat mai explicit.

Sunt curios ce parere are echipa oficiala despre aceasta situatie si cand (si daca) voi primi un raspuns oficial, inclusiv cu linkul catre pagina unde sunt mentionat cele 6 batalii minime!

Multumesc!
 

Atașamente

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    352,4 KB · Vizualizări: 12
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    332,9 KB · Vizualizări: 12

Qord

Well-Known Member
referitor la concursul cu pirati si cu validarea mesajului, cica asa e facut forumul si nu pot sa il schimbe, am facut ticket si ala a fost raspunsul
 

PEPSY

Member
La prima ta intrebare in principiu totul este salvat undeva si se poate vedea in timp real daca ai primit sau nu acele pachete, de aici cel ce ti-a raspuns a incercat sa iti arate ca ai primit pachete, poate ai calculat tu gresit?!
legat a de a 3a, cred ca confunzi un regulament de joc cu mecanica unui joc. Din ce povestesti tu voiai sa stii care e mecanica corecta, ti-a fost expusa, de acum stii ce ai de facut, nu e un capat de tara. :)
 
Sus