Expeditia ghildei

  • Autor subiect DeletedUser6251
  • Data de început

DeletedUser6251

Guest
Am observat la expeditie ca punctajele playerilor difera.Spre exemplu:eu aveam 17 batalii date si am strans 20.000 puncte,iar un coleg avea doar 11 batalii si a strans 25.000 puncte.Cum de avea mai multe puncte daca avea mai putine lupte?
Cum se calculeaza punctajul la expeditie? Sa ia mai multe puncte atunci cand negociez sau atunci cand lupt ?
 

DeletedUser9966

Guest
Salut!
Punctele de la expediția ghildei diferă în funcție de epoca din care faci parte...cu cât ești mai avansat, cu atât vei aduce mai multe puncte ghildei.
Spre exemplu, dacă faci parte din viitorul arctic, cu o singură bătălie poți face mai multe puncte decât 36 din bronz sau din fier.

Calculul se face în funcție de epocă.
 

DeletedUser10133

Guest
Cum pot trece la nivelul 2 la expeditia ghildei? Am facut donatii. Trebuie cineva dintre cei care au creat ghilda sa-mi dea cumva un accept? Mersi
 

Păpădia

Member
Aceeasi intrebare, ca cea ptr care s-a deschis topicul: playeri din aceasi epoca, primesc punctaj diferit. Caz concret: eu si un coleg de ghilda, amandoi din aceeasi epoca, eu am terminat prima cele 4 nivele, totusi colegul (care a terminat si el, dar mai tarziu), are puncte mai multe la contributie. In plus, punctajul meu general ca jucator, este mai mare decat al colegului.
Care este criteriul de acordare a punctelor, pana la urma?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Nu poate exista punctaj egal, dat fiind că acesta depinde de foarte multe variabile, principalele fiind numărul de bunuri folosite la negocieri și daunele provocate în lupte (cele primite în primul rând). Nu este o eroare.
 

Dumi.

Well-Known Member
Nu e vorba neaparat de daunele provocate in lupte
Este vorba de faptul ca luptele aduc cu atat mai mult puncte, cu cat esti in era mai avansata. Mai ales la EG, unde , pe masura ce urci in era, trupele inamice au bonusuri din ce in ce mai mari de la level 1 deja.
 

Dumi.

Well-Known Member
Tot nu este vorba de daune.
Este vorba despre alceva si anume: cel care rateaza confruntari , termina EG cu punctaj mai mare, pentru ca da mai multe lupte, respectiv mai multe negocieri
Tot asa, am observat ca cei care negociaza in loc sa dea lupte, au punctaj mai mare la contributia EG
Punctajul in clasamentul general nu are relevanta aici deloc
 
Sus