fereastra de chat global

Sonarvi

Well-Known Member
2 probleme:
1. cand pun cursorul pe numele cuiva (ca sa adaug la prieteni sau sa vizitez) si sub fereastra de chat am cladiri (si mai mereu am) imi apar informatiile despre cladirea respectiva, si nu mai pot sa vad optiunile pentru jucatorul de pe chat. ar trebui facuta 'opaca' acea fereastra de chat
2. ar trebui evidentiat mult mai bine iconita unui jucator care ti-a dat mesaj privat (sa fie un verde aprins care sa palpaie sau ceva... :D ). poate si pentru mesajele intre vecini sau in ghilda (mai putin totusi)
 

DeletedUser9966

Guest
Salut!
Cât despre prima problemă, poți face un screenshot, te rog?
Cât despre secunda, nu înțeleg de ce vrei să fie un verde aprins atunci când primești un nou mesaj...în acest moment, la primirea unui mesaj nou, îți apare semnul ! pe fond roșu, care este destul de evident că încă nu l-ai citit.

Sper că am înțeles la ceea ce ai vrut tu să faci referire.
 

Sonarvi

Well-Known Member
nu ma refeream la mesajele din mesagerie, ci la mesajele private din fereastra chatului global
am pus si niste ss cu prima problema (nush dc nu apare cursorul in screenshot... e ciudat)
 

Atașamente

  • 4.jpg
    4.jpg
    297,9 KB · Vizualizări: 5
  • 5.jpg
    5.jpg
    281 KB · Vizualizări: 5

DeletedUser9966

Guest
Am înțeles acum...înainte să deschizi chat-ul, du-te cu cursorul de la mouse în afara orașului (sălbăticie) pentru a nu se mai deschide acele ferestre de care vorbești și ai scăpat de problemă.
 

DeletedUser9954

Guest
In primul rand acele 2 "probleme" sunt de ignorat. Daca adauga efect special pentru mesaje noi, atunci mananca mai multe resurse, in special pentru telefon, iar culoarea curenta mi se pare destul de evidentiatoare. Iar apoi ceea ce vezi tu, se intampla si cand dai Ajutor la mai multi, este o linie subtire sub Ajutor si Bara windows-ului unde daca ai o cladire ii afiseaza informatiile peste butoanele de Ajutor si iconitele jucatorilor, care se remediaza la fel cum a zis Lord KoKo.

In al 2-lea rand, vreau sa profit de aceasta ocazie si sa fac/evidentiez o alta propunere/problema pe aceasta tema (sa nu mai deschid alt topic):
Cand te conectezi/reconectezi (chiar si refresh la pagina) iti apare la mesajele vecinatatii si ale ghildei din chat conturul ca si cum ai avea mesaje noi, chiar daca mesajele sunt vechi de cateva zile/ore iar tu le-ai citit deja de mai multe ori.
 
Sus