GBG::Contributie membrii:: Uzura cumulata

Bishamon

Active Member
Ar fi foarte util pentru managementul echipei daca la listarea contributiilor membriilor ar aparea si uzura cumulata.
In plus ar fi mai clar daca ar aparea si punctele totale de victorie, adica 2*negocieri + lupte
 

DeletedUser10378

Guest
Ar fi foarte util pentru managementul echipei daca la listarea contributiilor membriilor ar aparea si uzura cumulata.
In plus ar fi mai clar daca ar aparea si punctele totale de victorie, adica 2*negocieri + lupte
Dezvoltă.
Explică mai clar, te rog, pentru că eu am crescut la țară, sunt mai prost din fire și nu înțeleg ce vrei să spui....
 

Dumi.

Well-Known Member
Cred ca se refera la uzura adunata, pe zile la momentul respectiv si la final de gbg
si la punctajul calculat la lupte +negocieri/player [stiind ca o negociere=2 lupte]
e posibil ca cererea asta sa vina ca urmare a faptului ca unii dau pe tabere, iar altii nu.
 

DeletedUser10378

Guest
Cred ca se refera la uzura adunata, pe zile la momentul respectiv si la final de gbg
si la punctajul calculat la lupte +negocieri/player [stiind ca o negociere=2 lupte]
e posibil ca cererea asta sa vina ca urmare a faptului ca unii dau pe tabere, iar altii nu.
Dacă vorbim de uzura zilnică, e bine că știi după cine să strigi când ai nevoie de oameni pentru lupte, chiar și la 9-10 seara.
Dacă vorbim de faptul că X are 400 de lupte și 20 uzură, datorită taberelor, sunt contra, pentru că se vor naște conflicte interne. „Ăla dă numai pe tabere, dar când trebuia să dea și pe capcane, a dispărut”.
De asta am cerut clarificări... care văd că nici acum nu au apărut.
 

Bishamon

Active Member
Dacă vorbim de uzura zilnică, e bine că știi după cine să strigi când ai nevoie de oameni pentru lupte, chiar și la 9-10 seara.
Dacă vorbim de faptul că X are 400 de lupte și 20 uzură, datorită taberelor, sunt contra, pentru că se vor naște conflicte interne. „Ăla dă numai pe tabere, dar când trebuia să dea și pe capcane, a dispărut”.
De asta am cerut clarificări... care văd că nici acum nu au apărut.
nu am mai primit notificari de la threadul asta, de aia nu am stiut ca au mai fost comentarii...
da, "uzura cumulata" se refera la parametrul numit uzura dar care se cumuleaza (nu se reseteaza) la finalul zilei (exact cum se intampla pentru batalii si negocieri)
in ceea ce priveste problema conflictelor interne, da, e o fatza a monedei .. cealalta fatza e ca pot fi echivalate contributiile lupatorilor: daca cineva are o viata adulta (serviciu, familie, copii) (adica nu student sau liber sa stea pe joc toata ziua) nu poate intra cand se pun tabere si da la uzura maxim si sa zicem face 300 batalii. altul cu mult timp da batalii cand sunt tabere si are 1500 batalii: in lipsa indicativului de uzura ai zice ca cel cu 300 freaca menta, dar daca vezi ca de fapt amandoi au o uzura cumulata de 300 inseamna ca amandoi au luptat la fel de bine doar ca unul a avut noroc de tabere si lipsa de capcane.
 

DeletedUser10378

Guest
Așa are mai mută logică:)
Da,ar fi o chestie bună, să poți să vezi cât de mult s-a luptat cu adevărat
 
Sus