Gestionarea armatei

  • Autor subiect DeletedUser10246
  • Data de început

DeletedUser10246

Guest
Va salut. Am o intrebare , cum pot sti exact numarul banditilor liberi sau atasati din oras? Inainte imi aparea o optiune la gestionarea armatei (in capat dreapta jos) unde puteam vedea numarul tuturor unitatilor pe categorii. In momentul de fata mi-a disparut chestia , e ceva din setari sau a fost eliminata aceasta optiune ?
 

DeletedUser5468

Guest
Te duci în setări și te asiguri că ai activată această setare:
upload_2018-4-7_19-35-49.png

Apoi in dreptul unui bandit dace are afisata panglica portocalie, pui sageata pe el, iar undeva sus iti scrie numarul lor.
upload_2018-4-7_19-37-11.png
Chestia cu panglica este valabila doar pentru unitatile produse de alcatraz(cele libere).
Pe ceilalti va trebui sa-i numeri tu, cei produsi de tine in oras.
 

DeletedUser10246

Guest
Multumesc , intradevar apare. Deci de acuma trebuie plimbat mousu in dreptul unei unitati libere pentru a sti nr lor total. Inainte era un cuprins plimband mousul la capatul inventarului. Pana la urma e bine si asa ...
 

DeletedUser5468

Guest
Am verificat și încă este valabilă chestia cu vizualizatul numărului unităților la finalul fiecărei pagini din meniul Gestionării Armatei.
fmR3cIs.jpg
 

DeletedUser10246

Guest
Exact de asta vorbeam mai sus. Oare din ce motive mie nu imi mai arata? Nu am umblat deloc la setari .. Poate fi un motiv pentru ca as avea armate intinse pe patru ere ?
 

DeletedUser5468

Guest
Eu nu sunt pe RO să pot constata exact acest lucru.
Dar, ar trebui să apară, nu a fost scris pe nicăieri că acest lucru va fi scos din joc, deci mai mult ca sigur e o eroare de la joc.
 

DeletedUser8328

Guest
Exact de asta vorbeam mai sus. Oare din ce motive mie nu imi mai arata? Nu am umblat deloc la setari .. Poate fi un motiv pentru ca as avea armate intinse pe patru ere ?

poate din neatentie pur si simplu nu ajungi cu cursorul pana la capatul liniei. incearca sa tragi de bara albastra de jos, pana ajungi cu ea la marginea din dreapta.

altfel nu am alta idee, la mine nu a disparut nimic, eu am putut vedea tot timpul ce zici tu ca nu vezi...
 
Sus