Grădina labirint chiar produce diamante ??

Butybax

Guest
Din FoE Wiki am aflat că pot obține diamante ca producție aleatorie în grădina labirint. Nu se menționează șansa procentuală pentru fiecare din producțiile aleatorii. Am găsit una la negustorul de antichități. Deși e pusă în oraș de mai bine de o lună nu am avut nici o producție de diamante. E doar ghinion ? E cineva care a reușit măcar odată să producă diamante cu această construcție ?
PS Aș avea aceeași întrebare pentru fântâna tinereții și fântâna dorințelor.
 

Rigs

Well-Known Member
Din FoE Wiki am aflat că pot obține diamante ca producție aleatorie în grădina labirint. Nu se menționează șansa procentuală pentru fiecare din producțiile aleatorii. Am găsit una la negustorul de antichități. Deși e pusă în oraș de mai bine de o lună nu am avut nici o producție de diamante. E doar ghinion ? E cineva care a reușit măcar odată să producă diamante cu această construcție ?
PS Aș avea aceeași întrebare pentru fântâna tinereții și fântâna dorințelor.
Da, poti primi diamante si din gradina labirint, la fel cum poti prinde diamante din fantana dorintelor si fantana tineretii
Ai o sansa de 1% pt 50diamante la toate cladirile pe care le-am zis mai sus.
Ar mai fii salasul corbilor la lvl 8 care are 5% sanse la 25diamante ca si cladiri speciale.
Transportatorul spatial, castel himeji, rezerva de seminte sunt CL din care ai o sansa de 1% sa prinzi diamante(dar nu prea merita sa le construiesti la inceput sau in ere mici).
Ideea e ca daca vrei diamante multe e cv mai greu in orasul principal, de aceea unii au conturi pe lumi secundare in care isi planteaza cat mai multe fantani si CL care sa ii ajute in acest sens. Ca si sfat merita sa iti pui fantani in orasul principal atat timp cat iti permite spatiul si nu ai nevoie ca sa pui alte cladiri mai importante.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Fântânile alea sunt o batjocură!
Am avut vreo 30 în oraș, le-am ținut vreo 3 luni și am făcut mai multe diamante din expediția ghildei decât din fântâni
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Nu am scris 10-15 fântâni nicăieri...
Tu ești un caz special dacă adunai în fiecare zi...
Iar eu sunt un caz special că nu adunam deloc
 
Sus