GVG- eliminarea ghildelor fantoma

  • Autor subiect DeletedUser7274
  • Data de început

DeletedUser7274

Guest
Salut

As opta pt eliminarea ghildelor fantoma cat si a ghildelor in care sunt 1 max 2 3 pers care joca doar pt puntajul personal nu pt a cuceri sectoare si nici pt a le pastra ci joca doar pt puntajul personal .

In acest sens as propune sa nu se mai poata elibera 4 sectoare pe zi ( ghilda cu o pers sau cateva care iau doua sect elibereza de 4 ori acelasi sector si in felul acesta fenteaza jocul si isi fac punctaj personal dar in acelasi timp cresc si niveul ghildei lor ) si totodata nici ghildele fatoma nu vor mai putea ataca un sector al altei ghilde apoi lunad si al doilea sect dupa care elibereaza primul sector si apoi capitala se muta automat in ultimul sect si ininteaza in urmatorul sect al altei ghilde practic cucereste 4 sect ale unei ghilde care joca in gvg pt pastrarea sectorelor .

As propune sa nu se mai poata elibera decat un singur sector pe luna de catre o ghilda in orice epoca in care ataca .
Si in acelasi timp as propune ca o ghilda sa nu poata intra in GVG decat daca are un min de 20 , 30 persoane in ea , in acest fel s-ar elimina multe din ghildele fantoma .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5248

Guest
Buna dimineata, si eu ti-as propune sa te lasi de joc daca vii cu o astfel de idee ANTIJOC. Ca sa nu mai spun ca nici nu este gandita, si are multe lacune aceasta idee. Conteaza numarul jucatorilor dintr-o ghilda? Eu nu cred asta. Pai joaca tu pentru altceva, daca nu vrei sa joci pentru ce se joaca, adica pentru punctaj.
Cat despre ghilde, sa stea sa-si apere sectoarele, nu sa doarma, daca tot propui sa nu mai fie atacate de ghilde fantoma (ma rog, ca nu in toate cazurile vorbim de ghilde fantoma).
Hai ca deja ajung la limita rabdarii cu voi, daca tu personal nu te descurci sa joci pentru punctaj, lasa-i pe altii in pace, ca se descurca.
O zi buna.
 

DeletedUser7274

Guest
Salut
Acesta nu este un joc unitar ceea ce rezulta ca nu ma incanta sa fac punctaj mare cel putin eu , atata timp cat am terminat cerceatrile dintr-o epoca si am facut toate cladirle necesare apoi ca sa atac in nestire vecini si sau doar 2 sect pe care apoi sa le eliberez de 4 ori pe zi sincer mi se pare o prostie gandindu-ma ca nu este joc unitar .
Iar anti joc se poate face si cu ghilda, in momentul de fata practic nu ti de sectore ataci si cuceresti 2 sect duap care eliberezi pe primul si inaintezi pt ca automat se muta capitala in sect ramas si in acest fel faci la fel puntaj personal dar in acelasi timp dirtugi alta ghilda aici barem ai mai spune ca te joci pt orgoliu sa ditrugi o anume ghilda dar este cam aceeasi treaba , anti joc dupa mine .
Iar aici dupa mine nu trebuie sa primeze jocul unitar .
Este un joc de grup !!!!
Ca tu personal probabil joci unitar si deaceea nu iti displace aceasta propunere asta este alta parte . exista multe jocuri care se pot juca unitar si nu ai treba cu un grup anume.


Si mai este o cheste stiu ca in general sunt persoane multe inctive in mai orice ghilda , dar totusi eu prefer sa ajut ghilda si sa imi ajut colegi atunci cand am cu ce mai mult in detrimentul punctajului meu personal ceea ce tu probabil ca nu ai face .
Practic sincer jocul pana sa apara gvg intradevar at nu prea mai aveai ce face decat sa iti ataci vecini si sa iti faci punctaj propriu dar in acel moment sincer eu personal daca nu aparea gvg in acel moment m-as fi lasat de joc pt ca mi se parea o tampenie sa atac in nestire vedeam aceeasi imagine de fiecare data cand atacai un vecin biniteles fuctie de armatele respectivilor vecini , dar oricum practic se repetau in nestire acelasi imagini de funadal at m-as fi lasat de joc .
Crede-ma ca daca as fi vrut sa joc pt punctaj o puteam face avand in vedere ca am inceput jocul cam de cand a aparut in lumea Arvahall , probabil ca as fi avut si eu acuma un puntaj mult mai mare dar nu neaparat cat al tau din ce am obs tu esti lider pe punctaj personal in toate lumiile , nu contest munca ta in joc dar eu personal nu vreau sa fac asta nu ma incanta absolut deloc .


iar eu iti spun ca este mult mai usor sa cuceresti un sect decat sa il aperi pt ca at cand ataci sti cati oamani ai si cate armate ai la dispozitie ,dar in cazul aparari pare intr-uin fel mult mai usor pt ca ai avea de atacat decat asediu care are decat 10 armate in realitate nu este chiar asa pt ca esti atacat la ore diferite si sa fim seriosi nimeni nu poate sta mereu in joc la orice ora , intri intr-o zi noaptea in alta ziua , dim etc dar nu poti fi mereu in joc .
pe cand in caul tau este mult mai usor cuceresti eliberezi si reataci , eu unul dupa cum am mai spus asa se juca ininte de gvg pt at intradevar nu mai aveai ce face dupa ce terminai cercetarile , si crede-ma ca in aceea perioada chair as fi vrut sa ma las de joc tocmai pt ca nu mai era atractiv deloc jocul .


Si alta chestie iti pot da nume de jucatori care au fost pe primul loc la fel ca si tine dar cu un punctaj mai mic decat cel pe care il ai tu acuma aveau cel mai mare punctaj personal la aceea ora , credem-ma ca majoritatea lor sau lasat de joc , ma refer pana sa apara gvg si de ce crezi ca sau lasat de joc exact pt ca jocul numai era atractiv de nici o culoare si-au demonstrat lor insusi ca pot fi primi iar apoi nu mai avea sens jocul pt ei , probabil ca daca ar fi fost gvg in acel moment ar mai fi jucat si acuma .

Eu nu am nimic personal cu nimeni , eu doar mi-am spus propria mea opinie despre joc si cred ca sunt multi care sunt deacord cu ceeea ce am spus


Iar ca idee teroretic nu conteaza numarul persoanelor din ghilda at cand sunt multe inactive dar daca sunt active conteaza si numarul iar eu am spus ca si barem 20 ,30 persoane tocmai pt a nu se mai putea intra in gvg ca si ghilda fantoma sau punctaj personal.
Iar daca stai sa te gandesti jocul este luat intr-un fel dupa realitatea istorica a razboaielor ceea ce rezulta ca in mod natural o persoana nu ar trebui sa poata ataca o tara si sau cuceri un imperu sau o ghilda cum este cazul jocului .


Si sa se faca inca un mic continent si pt ghildele de sub 20 , 30 persoane unde sa intre doar acele persoane care vor sa joace pt punctaj personal si sau sa joace in si pt cucerire .

buna
okok silvia

Salut din nou
Imi cer scuze pt greselile textului meu de foare multe ori mi se intmpla sa scriu aiurea pt ca de fel ma grabesc .
Am corectat in mare textul , pe unde am vazut greseli , sper ca am reusit sa il corectez pe tot (poate mici excepti fara sa vreau ).

-ideea cu 20 sau 30 persoane in ghilda a fost din punctul de vedere de a elimina ghildele fantoma, cat si cele de puntaj personal ( cand ataci pt puntaj intradevar iti creste nivelul ghildei unde castigi bonusurile date de joc dar prestigiu este dat doar de cate sect ai si de puterea lor adunate la un loc, iar cand eliberezi prestigiul iti scade nu creste nivelul ramane la fel si creste de cate ori recastigi un sector )
-ca intradevar si in acest caz s-ar putea face ghilde fantome daca ar aduna inca 19 jucatori incepatori asta asa este dar le va fi mult mai greu si cel putin s-ar inputina numarul lor
-sau ghildele care joca pt puntaj sa poata intra in gvg dar doar in sect npc nu si in sect deja cucerite de ghilde cu peste 20 , 30 jucatori .
Plus ca dupa mine s-ar descurja traseismul dintr-o ghilda in alta si totodata ar intari ghilda exact ceea ce a spus navalus .

textul este lung datorita moderatorilor daca ei au hotarat sa nu facem multipost in forum ,at ne comformam ,dar pe de alta parte la chestiunea cu multi post si eu as spune la fel ca si Cristeaua ca era mult mai ok prin multi post in orice sectiune de la propuneri de joc tocmai in ideea de a discuta cat mai mult pe subiect si a nu ne incurca in raspunsuri pt ca optiune de edit se aplica doar textului scris de tine insuti nu merge si la ceea ce a scris alta persoana in topic

raspuns pt BlackDeviI
Iti pot da ex de n persoane care au punctaj mare . automat au extensiile la max si armate multe iti pot da ex de pers care au cam 15 , 20 cazarme de banditi si cu una doua cazarme de tankuri din postmoderna ca si exemplu si legendarele de atac ridicate cat si alcatrazul la un level mare iti pot cuceri 20 de sect intr-o noapte , nu le poti face fata din cauza ca tu nu sti ora la care te ataca si de multe ori se ataca la orice ora pana vad cand oameni din ghilda ta nu sunt online ,daca te ataca pe la 3 4 dimineata iti garantez ca nu sunt multi online la ceea ora si pierzi tot si sau in cazul in care esti online te poate ataca intr-un moment cand tu nu ai armate facute deasemenea nu ai ce face .


Cu stima KingIce
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2117

Guest
Buna ziua,
va rog ca pe viitor cand doriti sa mai adaugati ceva la ceea ce ati postat sa folositi functia editare astfel încat sa evitati postarile multiple.

O zi buna si spor la joc!
 

DeletedUser5248

Guest
Salutare din nou, daca as edita mesajul nu s-ar mai intelege ordinea replicilor. Da, am inteles mai in detaliu ce vrei sa spui acum. Si scuze pentru tonul mai ridicat, doar ca eu am alta viziune asupra jocului, si nu pot fi de acord cu propunerea aceasta. Nici eu nu am nimic personal cu tine, stai linistit.
O zi buna.
Uite ca am revenit, si domnule navlus, uite ca stiu sa editez o discutie.:D
Si am sa raspund in mod special pentru tine acum.
In afara de chestia cu sanctiunile, de care nu am sa discut eu, ca nu sunt in masura sa fac asta, as avea de facut urmatoarele obiectii cu privire la ce ai scris tu.
Daca o ghilda ar trebui sa aiba NEAPARAT mai mult de 20 de membri, consider ca toti ceilalti jucatori care formeaza ghilde mai mici de 20 de membri ar fi DISCRIMINATI. Eu nu inteleg de unde ti-a venit o astfel de idee, chiar nu pot sa inteleg. Cunosc ghilde care joaca strict pentru prestigiul aceteia, nu pentru punctajul individual, si care au mai putin de 20 de membri.
In al doilea rand, daca o ghilda are fix 20 de membri, si in momentul unui asediu un membru paraseste ghilda, asta inseamna ca acel asediu a fost pus degeaba? Pai astfel se pot naste alte chestii nedorite, de care nu cred ca s-ar bucura prea multi jucatori. Cu alte cuvinte, tu esti de acord cu discriminarea pe acest joc, am dreptate?
In ultimul rand, sa stii ca si eu ma uit la prestigiul si nivelul ghildei mele, chiar daca joc pentru punctajul individual.
O zi buna va doresc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8485

Guest
sunt pro sugestiei doar dintr-un punct de vedere, sa se poata da lupte in gvg doar daca guilda are minim 20 jucatori

off topic: cristeaua, nu stii sa dai edit la primul post si sa scrii acolo ce ai de zis? ti-a zis si silvia dar se pare ca degeaba ca vad ca nu intelegi. as propune ceva sanctiuni aspre pe forum la cei ce nu vor sa inteleaga de vorba buna sa respecte regulamentul forumului

RE edit: cristeaua, daca se pune limita ca gildele sa aiba minim 20 membri la atac in gvg nu e nicio discriminare, ba chiar ajuta jocul ca sa fie mai uniti jucatorii si sa ramana in grupuri de minim 20 in gilde. si daca dupa asediu vrea sa paraseasca vreounul guilda sa aiba o bariera care sa-l impiedice sa faca asta decat dupa ce trece asediul. asediul dureaza 2 ore, nu? nu cred ca crapa nimeni daca asteapta sa treaca asediul si apoi sa paraseasca guilda daca vrea. si orice guilda actuala care are sub 20 membri ar putea face rost rapid de jucatori ca sa indeplineasca baremul de 20, da anunturi pe chat ca recruteaza jucatori si e simplu. faza e ca multi din cei care lupta in gvg cu guilde mici nu prea is de acord sa primeasca in guilda multi colegi si daca nu vor sa tina guilda de minim 20 membri atunci sa nu li se permita sa lupte in gvg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Salut
Acesta nu este un joc unitar ceea ce rezulta ca nu ma incata sa fac puntaj mare cel putin eu , atata timp cat am terminat cerceatrile dintr-o epoca si am facut toate cladirle necesare apoic a sa atac in nestire vecini si sau doar 2 sect pe care apoi sa le eliberez de 4 ori pe zi sincer mis e pare o prostie gandinu-ma ca nu este joc unitar .
Iar anti joc se poate face si cu ghilda in momentulde fata practic nu ti de sectore ataci si cuceresti 2 sect duapc are eliberezi pe rpimul si inintezi pt ca automat se muta capitala in sect ramas si in acest fel faci la fel puntaj personal dar in acelasi timp dirtugi alta ghilda aici barem ai mai spune ca te joci pt orgoliu sa ditrugi o anume ghilda dar este acam aceeasti treba anti joc dupa mine .
Iar aici duap mine nu trebuie sa primeze jocul unitar .
Este un joc de grup !!!!
Ca tu personal probail joci uniotar si deaceea nu iti displace acesat propunere asta este alta parte . exista multe jocuri care se pot juca unitar si nu ai treba cu un grup anume.


Simai este o chestei stiu ca in general sunt personae multe inctive intr maiorice ghilda , dar totusi eu prefer sa ajut ghilda si sa imi ajut colegi at cand am cu ce cat mai mult in detrimentul puntajului meu personal ceea ce tu probabil canu ai face .
Practic sincer jocul pana sa apra gvg intradevar at nu prea mai aveai ce face decats a itiataci vecini si sa iti faci puntaj propriu dar in aecl moment sincer eu personal daca nu aparea gvg in acel moment m-as fi lasat de joc pt ca mis e parea o tampenie sa atac in nestire vedeam aceeasiimagine de fiecare data cand atacai un vecin biniteles fuctie de armatele respectivilor vecini , dar oricum practic se repetau in nestire acelasi imagi de funadal at m-as fi lasat de joc .
Crede-ma ca daca as fi vrut sa joc pt puntaj o puteam face avand in vedere ca am inceput jocul cam de cand a aparut in lumea Arvahall , probabil ca as fi avut si eu acuma un puntaj mult mai mare dar nu neaprat cat al tau din ce am obs tu esti lider pe puntaj personal in toate lumiile , nu contest munca ta in joc dar eu personal nuvreau sa fac asta nu ma incata apsolut deloc .


iar eu iti spun ca este mult mai usor sa cuceresti un sect decats a il aperi pt ca at cand ataci sti cati omani ai si cate armate ai ai la dispozitie dar la aprare care intr-uin fel pare multmai usora pt ca ai avea de atacat decat asediu care are decat 10 armate in realitate nu este chiar asa pt ca esti atacat la ore diferite sis a fim seriosi nimeni nu poate sta mereu in joc la orice ora intri intr-o zi noaptea in alta ziua dim etc dar nu poti fi mereu in joc .
pe cand in caul tau este mult mai usor cuceresti eliberezi si reataci , eu unul dupa cum am mai spus asa se juca ininte de gvg pt at intradevar nu mai aveai ce face duap ce terminai cercetarile , si crede-ma ca in aceea perioada chair as fi vruts a ma las de joc tomai pt ca nu mai era atractiv deloc jocul .


Si alta chestie iti pot da nume de jucatori care au fost pe primul loc la fel ca si tine dar cu un puntaj mai mic decat cel pe care il ai tu acuma aveau cel mai mare punctaj personal la aceea ora , credem-ma ca majoritatea lor sau asat de joc , ma refer pana sa apara gvg si de ce crezic a sau lasat de joc exct pt ca jocul numai era atractiv de nici o culoare si-au demostarat lor insusi ca pot fi primi iar apoi nu mai avea sens jocul pt ei , probailo ca daca ar fi fost gvg in acel moment ar mai fi jucat si acuma .

Eu nu am nimic personal cu nimeni , eu doar mi-am spus propria mea opinie despre joc si cred ca sunt multi care sunt deacord cu ceeea ce am spus


Iar ca idee teroretic nu conteaza numarul personalelor din ghilda at cand sunt multe inactive dar daca sunt active conteaza si numarul iar eu am spus ca si barem 20 30 persoane tomai pt a nu se mai putea intra in gvg ca si ghilda fantoma sau punctaj personal.
Iar daca stai sa te gandesti jocul este luat intr-un fel dupa realitatea istorica a razboilor ceea ce rezulta ca in mod natural o persona nu ar trebui sa poata ataca o tara si sau cuceri un imperu sau o ghilda cum este cazul jocului .


saus a se faca inca un mic continent si pt ghildele de sub 20 30 persone unde sa intre doar acele personae care vor sa joace pt puntaj personal .

buna
okok silvia

Buna ziua, pe langa atentionarea colegei mele de a evita multipostul, am sa va rog ca pe viitor sa mai cititi inca o data textul postarii dvs, si sa corectati greselile de scriere si exprimare, pentru ca membrii acestui forum sa citeasca cu mai mare usurinta postarea dvs, membri care poate vor dori sa isi exprime parerea pe seama acestui subiect.

Multumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8891

Guest
CONTRA.chestia asta nu is nici eu de acord sa fie 1-2 pers care joaca pt pct personal dar stai linistit ca daca avanseaza in punctaj nu ii avantajeaza cumva asta si doar cu ridicarea ghildei dar daca ai armata mare si buna nu au ei sanse mari sa iti ieie sectoarele si sa faca pct.

P.S mai usor cu scrisu,scrieti mai putin ca sa inteleaga omu ca nimeni nu cre ca are chef sa citeasca un text de 50randuri si cu greseli pe care nu trb facute
 

dana32

Well-Known Member
Foarte ,,obositoare,, postarea jucătorului kinglce...inno games când au implementat acest mod de joc, gvg, trebuiau să se gândească și la acest lucru, că se vor crea ,,fantome,, pentru a se pune asedii pe sectoarele altor ghilde, ori că unii jucători vor dori să se joace pe hartă doar pentru puncte. Eu nu văd nici o problemă a te juca doar pentru punctaj/rangul de jucător sau că este atacată o ghildă mare de o ghildă ,,fantomă,,
asta e gvg, asta s-a dorit, asta avem :laugh:
Nu sunt de acord cu această propunere, este suficientă regula cu 7 zile. Cui nu-i convine să se lase de foe :laugh:
 
Ultima editare:

DeletedUser5468

Guest
Contra.

Această propunere nici nu-și avea rostul.
Chiar nu vă înțeleg cu ce vă deranjează pe unii că alți jucători vor să facă doar puncte.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6083

Guest
Pro.
Trebuie sa tinem cont ca asa-zisele "ghilde de top" nu sunt in stare sa cucereasca prea mult fara fantome.
 
Sus