Harta GvG

*Daemon78*

Well-Known Member
Salutare!
Am două propuneri pentru continentele GvG. (Simona, nu e cazul să postezi 2-3 cuvinte, știu că transmiteți propunerile mai departe, de-asta s-au și adus atâtea modificări în joc). :)

1. O funcție de panoramare (zoom) la fel ca la oraș. Cred că ar fi foarte util să ne putem uita ”mai de sus” la un continent.
2. Dacă dai luptele manual, de fiecare dată când termini lupta trebuie să dai iar click pe sector --- vezi sectorul --- pui/înlocuiești armata/unitățile rănite și abia apoi poți ataca. Mai mult, dacă ai ghilda într-o parte a continentului și tu pui asediu în cealaltă parte, de fiecare dată când termini o luptă te aruncă acolo unde ai sectoarele deja cucerite, ceea ce e foarte incomod. Cred că n-ar fi mare problemă din punct de vedere al dezvoltatorilor să modifice aceste aspecte, atât cât mă pricep eu la programare.
 

DeletedUser10246

Guest
Va salut. Am si eu o propunere legata de punctaj, sa fie calculat nu dupa sectoare detinute ci dupa puncte de batalie obtinute la sectoare noi cucerite (altele decat cele detinute in ultimele 24h). Dupa modul actual de punctare , GVG-u a devenit un joc foarte pasiv , se lupta mai mult in TE si impotriva sulitarilor, ficare ghilda luptand cu propriile sectoare golite in prealabil , pentru a le proteja pentru 24 de ore. Sau macar la golirea unui sector , acela sa nu poata fi recucerit timp de 24h !!!
 
Sus