Iconi neafișați, cel puțin doi

Ahdrian

Well-Known Member
De azi, am constatat că unii iconi nu se mai afișează deloc. Nu știu dacă e un bug sau dacă e doar o problemă a mea. De aceea întreb dacă a mai remarcat cineva asta. Ce am observat eu:
- La bătălii, dacă se folosesc Samurai augmentați (unități militare din Viitorul virtual) de către mine sau de către adversar, iconul lor nu apare pe câmpul de bătălie, doar linia lor de energie.
- În meniul de construcții de la Așezarea egipteană, nu mi se afișează iconul clădirii militare Șopronul cămilelor, doar caseta ei cu numele, dar fără icon.
Joc de pe laptop cu Windows 10, și din Chrome, dar e prima oară când mi se întâmplă asta.
Dacă și alții au asemenea probleme, probabil ar trebui să raportăm bugul.
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Am si eu o problema asemanatoare, cu Dronele dragon din arctic (cel putin pana acum doar pe astea le-am observat ca lipsesc).
Interesant, ca lipsesc doar cand mi se afiseaza rezultatele unui atac:
1660026791547.png
In fereastra Gestionarea armatei, se vad:
1660026917518.png
 

Cristian..A

New Member
Erori de afisare in harta continentului , erori la adunarea pf cand se recolteaza. Am deschis azi dimineata tichet dar nu primesc raspuns.
 

Ahdrian

Well-Known Member
La mine s-a rezolvat problema, de a doua zi după ce am scris mesajul. Nu sunt sigur dacă a fost un bug, sau o deficiență temporară de memorie RAM pe laptopul meu. E posibil. Când ai memorie RAM prea mică (mai ales dacă deschizi multe programe și ferestre simultan), pot apare asemenea accidente de afișare, fără să fie un bug al programului, ci doar un efect al limitelor device-ului tău.
Deci e posibil ca problema mea să fi apărut din cauză că aveam prea multe programe și ferestre deschise la acel moment, și memoria mea RAM era deja prea plină ca să permită afișarea corectă a unor elemente.
 
Ultima editare:

Julyus

Member
Ghilda BROTHERHOOD OF STEEL cauta jucatori activi. va rog lasati mesaj. usa e deschisa. va asteptam cu drag.
 
Sus