inactivitate jucatori

SnowNovalis500

Well-Known Member
propun pictograme de activitate care arată dacă jucătorul ,coleg sau prietn, nu a fost conectat de mai mult timp , asa cum s a facut acum insa doar pentru lideri. si noi ceilalti jucatori vrem acest lucru pt a nu mai incuraja inactivitatea altora
 

dunbarton

Well-Known Member
Eu as extinde propunerea si asupra vecinilor, ca sa stim ce sanse avem sa recuperam PF cu care am contribui la CL.
 

Vali

Well-Known Member
Eu as extinde propunerea si asupra vecinilor, ca sa stim ce sanse avem sa recuperam PF cu care am contribui la CL.

"Contributie" e mult spus la vecini :D Deobicei se zice Furt!
Apropo, chiar NU sunt de acord cu aceasta implementare, tocmai sa piarda timp cel care vrea sa puna punctele!!! De-aia e si optiunea libera la vecini de a pune puncte la cladiri, asta ineamna RISC. Bine, risc e si la un prieten care nu are activitate. Dar deobicei la prieteni se pune doar cand sunt cladirile in circulare, altfel n-are rost sa pui.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Eu as extinde propunerea si asupra vecinilor, ca sa stim ce sanse avem sa recuperam PF cu care am contribui la CL.
Ce te face să crezi că ai "șanse", chiar dacă vecinul respectiv ar fi activ zilnic? Poate i se pune pata pe tine și nu mai închide nivelul ăla vreo 10 ani...
 

dunbarton

Well-Known Member
Informatia care m-ar ajuta ar fi cea care imi spune ca e inactiv de mai bine de 7 zile. In acest caz, mi-e clar ca nu trebuie sa pun niciun PF. Daca e activ si observ ca si-a crescut o anumita CL in mod constant, riscul de a nu-mi recupera PF puse la acea cladire ar fi mai mic.
Oricum, o informatie in plus e mai utila decat nicio informatie.
 

Dumi.

Well-Known Member
Nu sunt de acord. Riscul face si trebuie sa faca parte si el din joc.
Si DA, sunt de acord cu furtul la legendare. Saptamana asta am facut profit de 1025 de pf de la o singura legendara :)
A invata sa iti protejezi legendarele, face parte din strategia jocului :)
 
Sus