Limita colectare pf

  • Autor subiect DeletedUser10418
  • Data de început

DeletedUser10418

Guest
Buna ziua,

Cu riscul probabile de a repeta subiectul, doresc sa spun ca exista o problema, cel putin pt mine la colectarea pf-urilor de la cladiri.
Eu colectez 170 pf pe zi. Insa pentru ca exista o limita de 100 pf in bara, nu pot sa colectez totul.
Evident imi trebuie imediat sa am sa investesc pf-urile undeva unde sa le si recastig, altfel sunt pierdute.
Cum nu gasesc mereu un loc disponibil, stau cu ele neculese si 1-2 zile timp in care sunt jefuit.
Da, stiu as putea sa le folosesc direct la legendarele mele. Insa asa nu castig nimic. Nici medalii, nimic.

Nu imi dau seama de ce exista aceasta limitare de pf in bara si nu se da posibilitatea sa avem pf nelimitata in bara.

E ca si cum firma iti da un salariu de 3.000 lei dar banca nu te lasa sa ai in cont decat 1.000.

Ar trebui eliminata aceasta limita a pf-urilor existente in bara sau sa iti dea posibilitatea sa le pui undeva intr-un stoc.
 

DeletedUser6942

Guest
Buna,
Acea limita de 100 de pf-uri in bara, exista doar cand se culege manual, dar exista posibilitatea culegerii automate a tuturor cladirile din oras instant, contra a 5 diamante, astfel in cazul de fata vei putea avea 170 de pf-uri in bara, cat culegi de fapt.
 

DeletedUser10418

Guest
Bun raspuns, de acord, numai ca eu joc numai de pe telefon, iar aplicatia de pe pc nu e armonizata cu cea de pe telefon.
Ceea ce e un mare “-“ al jocului.

Deci nu ma avantajeaza deloc.
 

Dumi.

Well-Known Member
Ca sa nu deschid un topic nou, pentru o problema in stransa legatura cu cea aici prezentata, amurmatoarea intrebare:
De ce nu se revine la sistemul care exista odata si anume ca punctele forge colectate in cadrul Expeditiei Ghildei sa se adune in inventar?
de asemenea reiterez urmatoarea problema: as vrea ca atunci cand vreau sa investesc puncte forge in tehnologii, sa le pot baga direct din inventar, din interfata de cercetari....nu sa ies , sa intru in inventar, sa aduc in bara STRICT 100 de pf, sa ma intorc in interfata de cercetari, sa le folosesc, apoi sa repet figura asta doar pentru ca cercetarea consuma mai mult de 100 de pf.
 

DeletedUser10418

Guest
Bine pusa problema, ar trebui toate pf-urile pe care le strangem indiferent de unde sa intre in inventar. E un non sens sa le ai intr-o bara cu tzaraita.
Si am cules pf cu 5 diamante, au intrat toate in bara. Le-am lasat pana a doua zis acolo si am dat iar 5’diamante ca sa le culeg pe urmatoarele. Surpriza ! Nu m-a mai lasat jocul.
Deci sunt practic, obligat, fortat sa utilizezs pf din bara.
Poate nu vreau, poate am alte planuri pentru utilizarea pf-urilor, practic jocul te obliga sa faci cum vrea el ...
 

Sunriser

Active Member
Sustin propunerea, nu mai suntem in epoca bronzului si culegem deja mai mult decat 100 de pf-uri pe zi. Iar cand culegi 200, 400 sau chiar mai mult, devine extrem de dificil sa le repartizezi pe toate imediat. Si rezultatul este 24 de ore de diferite intervale cu cate 100 de pf fiecare.
 

DeletedUser10022

Guest
Subscriu la propunere doar ca trebuie gasita o formula care sa rezolve problema fara sa creeze alta problema, de ex daca poti tine in bara 1000pf atunci poti ocupa locurile la alti jucatori fara sa mai cheltuiesti nimic din stocul de pf-uri ceea ce arunca la gunoi notiunea "stocului" plus ca da posibilitati si mai bune rechinilor de a nu-si mai strica stocul deloc.

Deci as adauga la propunere ca Inno sa implementeze o altfel de bara, o bara care sa contina maxim 100 pf + un cache in care sa-ti poti tine pf-urile suplimentare daca doresti, adica daca la intrebarea "vrei sa stochezi in cache ?" sa raspunzi cu "Da". Cache-ul sa fie limitat doar la plati interne, adica la propriile cladiri legendare sau propriile tehnologii de cercetat.
 

Dumi.

Well-Known Member
Subscriu la propunere doar ca trebuie gasita o formula care sa rezolve problema fara sa creeze alta problema, de ex daca poti tine in bara 1000pf atunci poti ocupa locurile la alti jucatori fara sa mai cheltuiesti nimic din stocul de pf-uri ceea ce arunca la gunoi notiunea "stocului" plus ca da posibilitati si mai bune rechinilor de a nu-si mai strica stocul deloc.

Deci as adauga la propunere ca Inno sa implementeze o altfel de bara, o bara care sa contina maxim 100 pf + un cache in care sa-ti poti tine pf-urile suplimentare daca doresti, adica daca la intrebarea "vrei sa stochezi in cache ?" sa raspunzi cu "Da". Cache-ul sa fie limitat doar la plati interne, adica la propriile cladiri legendare sau propriile tehnologii de cercetat.
Nu ai inteles nimic din ceea ce ceram noi aici...
Si acum, daca adun 700 sau 1000 de pf din oras, le pot aduna pe toate odata cu 5 diamante
deci in bara, folosind acest sistem, poti aduna dintr-o data si 1000 de pf...
Eu altceva ceream
Ceream ca punctele forge adunate de la expeditia ghildei sau din diverse alte misiuni zilnice, sa fie stocate DIRECT in inventar, NU in bara....
Si mai ceream ca atunc cand vreau sa desfac cercetari, sa ma pot folosi de pf din inventar DIRECT , nu indirect....
Treaba cu rechinii care iti pandesc tie legendarele, face parte din strategia jocului [app de postul tau din celalalt thread]....in consecinta propunerea ta de acolo este f greu de crezut ca va fi luata in seama de admini....
 

DeletedUser7314

Guest
Si inca ceva care este de-a dreptul amuzant ; Azi am obtinut o relicva rara : pachet de renovare!!! Mai mare rasul . Pai daca asta e relcva RARA...
 

Vali

Well-Known Member
Pfff.. revin si eu, astazi... dupa aproape jumatate de an de la ultima postare...
Scoateti limitarea de colectare de PF din bara... Nu se poate sa ma obligati sa cheltuiesc pf ca sa imi pot culege cladirile care genereaza pf. Am primit relicva rara cu 100 pf, care intra in bara (o nenorocire a jocului, dmpdv, trebuia in inventar, ca cele de la cl) si indiferent de cate pf am in bara, lasati oamenii sa-si colecteze cladirile... tineti jocul pe loc cu astfel de limitari, zau asa...
 

Dumi.

Well-Known Member
Ca sa nu mai spun ca, daca nu gasesc sa investesc acele pf, imi decaleaza productiile.
NU este corect, pentru ca asta e constrangere....
Scoateti limitarea, va rugam!!!
 

D-Best

Well-Known Member
Părerea mea este că limita de colectare a punctelor este ceva care nu se va modifica, nicidecum elimina din joc. Soluții avem: folosind cele 5 diamante pentru colectarea TUTUROR producțiilor. Astfel nu se mai decalează nicio producție și ai timp 24 de ore să-ți folosești imensa cantitate de puncte forge. Că nu este în avantajul tău, ca jucător, să tot plătești 5 diamante pe zi... este cu totul altă discuție. NU este necesar să plătești 5 diamante zilnic, cum NU este necesară desființarea acestei limite.
 

Dumi.

Well-Known Member
era o vreme cand tot ce se castiga la expeditie, ca puncte forge, indiferent ca era de la relicve sau de la cufere, se duceau in inventar....
era mai bine atunci
faptul ca ati schimbat acest fapt, ducandu-le acum in bara pe toate, este o alegere proasta.
 

DeletedUser12836

Guest
Cea mai buna solutie ar fi PF obtinute prin expeditii sau colectare cladiri sa le regasesti in inventar si sa le poti folosii cand doresti.
 

dunbarton

Well-Known Member
Daca jocul ar facilita economisirea PF in inventar, ar fi afectate contributiile la cladirile legendare; de asemenea, daca zestrea din inventar ar putea fi crescuta prea usor, atunci si cercetarea tuturor tehnologiilor dintr-o era s-ar putea face foarte repede, chiar si intr-o zi, ceea ce ar afecta farmecul si emotiile parcurgerii erei respective.
 

Dumi.

Well-Known Member
Daca jocul ar facilita economisirea PF in inventar, ar fi afectate contributiile la cladirile legendare; de asemenea, daca zestrea din inventar ar putea fi crescuta prea usor, atunci si cercetarea tuturor tehnologiilor dintr-o era s-ar putea face foarte repede, chiar si intr-o zi, ceea ce ar afecta farmecul si emotiile parcurgerii erei respective.
Pana la arctic si oceanic, unde poti avea si 4 milioane de pf in inventar, ca nu poti cerceta rapid, din cauza de prometiu si oricalc...
 
Sus