Limita de donare PF in epocile mici .

  • Autor subiect DeletedUser7567
  • Data de început

DeletedUser7567

Guest
Salutare, as dori si eu sa propun o sugestie benefica pt toti jucatorii acestui joc si anume implementarea in joc a unei restrictii catre orice cont din epoca de fier pana in epoca tarzie inclusiv ca sa-i impiedice sa devina conturi suport. adica un jucator din epoca fierului sa poata dona catre un alt jucator doar un anumit nr de pct forges si cand atinge acea limita sa nu-l mai lase jocul sa depuna peste acea limita decat daca avanseaza la urmatoarea epoca, de asemeni daca se implementeaza asta sa se permita sa donezi catre oricine vrei acea limita pt fiecare epoca fara niciun risc de ban. dau un exemplu mai jos:
-in epoca de fier sa pot dona maxim 100 pct catre jucatorul x, alte 100 pct catre jucatorul y si asa mai departe si bineintels sa se puna oarecum si o limita ca cei din epoca fier sa aiba voie sa doneze doar la anumite legendare din epocile joase
-in evul mediu timpuriu sa poti dona maxim 200 pct forges catre jucatorul z si alte 200 pct catre jucatorul x dar sa poti dona acelasi nr daca vrei si catre jucatorii la acre ai donat si in epoca de fier
-in evul mediu mijlociu sa poti dona maxim 300 pct catre jucatorul z si alte 300 pct catre jucatorul x dar sa poti dona acelasi nr de pct si catre jucatorii la care ai mai donat in epocile anterioare daca vrei
-si evul mediu tarziu, ultima in care sa se puna restrictie sa poti dona 400 sau 500 pct catre un jucator si alte 400 sau 500 pct catre alt jucator si bineinteles sa poti dona acelasi nr de pct si catre jucatorii la care ai mai donat in primele 3 epoci

-am dat niste numere fictive la limitele de donat insa dezvoltatorii jocului ar putea stabili ei nr exact pt fiecare epoca numai sa se implementeze asta cat mai repede ca sa nu se mai stearga aiurea legendarele la jucatori. sunt multi jucatori care fara sa aiba vreo vina li s-au sters legendarele pt ca un anumit jucator din guilda de nivel mai mic i-a donat aiurea si haotic ceva pct la o anumita legendara. daca s-ar implementa aceasta sugestie in joc nu s-ar mai permite ca anumiti jucatori sa devina conturi suport si nu s-ar mai pedepsi jucatorii pe nedrept.

-o mica paranteza la aceasta sugestie: cand am zis sa se bage o limita la donat pct forges m-am referit nu la fiecare legendara ci sa fie la comun, adica daca limita e de 50 pct catre un jucator si i-ai donat deja 49 pct la statuia lui zeus, dupa daca vrei sa depui si la turnul babel o sa poti depune doar 1 pct ca nu te va mai lasa jocul sa depui dupa ca ai atinc limita.

-aceasta sugestie e benefica si pt faptul ca vor determina jucatorii sa joace si sa nu mai triseze

-in plus ar trebui pusa o interdictie si pt aia care se logheaza de pe acelasi ip(anuntat prin tichet la admini) si vor sa doneze catre legendara unui jucator, daca a donat unul celalalt cont sa nu i se permita sa doneze.

P.S nu stiu daca s-a mai propus dar asta a fost doar o simpla idee :)

ASTEPT PARERI PRO SI CONTRA SUGESTIEI
 

DeletedUser8485

Guest
PRO sugestiei si eu, macar asa se va impiedica ca sa se incalce regulamentul si nu vor mai plati aiurea cei nevinovati cu demolarea legendarelor iar jucatorii incepatori care nu stiu regulamentul prea bine vor fi impiedicati ca sa devina conturi suport ale altor jucatori
 
Sus