Limita nivel legendare

  • Autor subiect DeletedUser5303
  • Data de început

DeletedUser5303

Guest
Buna,
sincer sa fiu nu postez prea mult pe forum decat daca ceva ma deranjeaza cu adevarat.
sunt pro pentru ce au spus colegii mei si anume:
1)sa stim ce doneaza fiecare coleg in tezaur , inclusiv de la legendare(atomium si observator)
2)sa existe o alianta clara intre ghilde prin marcarea aliatilor cu o culoare verde si imposibilitatea de ai ataca, inclusiv cand ataci o ghilda sa stii ce aliati are si ce dusmani.

acum vin si cu o propunere, si anume limitarea legendarelor la un nivel maxim, nu stiu ce nivel decideti voi cei de la FOE, dar jocul devine foarte individualist,(ma refer la Alcatraz in primul rand) cred ca sunt persoane care au in rezerva mii de unitati libere, si pot decide singuri soarta in GVG.
sper sa nu deranjez prea mult colegii care au ridicat legendarele, le respect munca si daruirea sa creasca legendarele dar mi se pare exagerat sa poti produce legiuni de armata pe zi.
 

DeletedUser8326

Guest
Exact, gvg NU maieste interesant datorita persoanelor care ridica alcatrazul la nivele foarte inalte care cistiga zeci de unitati pe zi (unii sute). Acestia ridica cladirile cu diamante iar aceasta nueste deloc corect, damantele ar trebu sa fie folosite pentru a evolua mai repede in joc, nu pentru a deveni mai puternic fata de ceilalti jucatori care nu au posibilitatea sa cumpere diamante, un jucator simplu nu ar putea niciodata sa fie egal cu un jucator care cumpara diamante si care ridica cladirile legendare la niveluri foarte mari. Diferenta dintre jucatorii care cumpara diamante si cei care nu cumparaar trebui sa fie doar viteza de a evolua in joc.
 

DeletedUser6079

Guest
1 bunurile de la atomium si observator se adauga imediat de la colectare in tezaurul ghildei
2 de acord
 

DeletedUser2490

Guest
1. de acord
2. de acord
3. intr-adevar, lucrurile au cam scapat de sub control cu CL, iar developer-ii trebuie sa se realizeze ca jocul nu mai este atractiv pentru cei noi intrati in momentul in care vad decalajul dintre jucatori si nici pentru cei ce nu se inghesuie cu cumpararea de diamante (diamante care reprezinta sursa de venit pentru Inno). Cred ca jocul o va lua intr-o directi astfel incat a un moment dat, developer-ii trebue sa gandeasca ri reuntarea la marea masa de sub/ne-cotizanti, lasand llibera piata dezvoltarii, fie ingradind (ingreunand) drepturile de achizitii si dezvoltare a celor foarte puternici.
 
Sus