"LISTA DE SEMNATURI"

Dumi.

Well-Known Member
Va propun sa strangem o "lista de semnaturi" de la toti cei care considera ca noua era este un regres considerabil in ceea ce priveste unitatile de lupta.
Aduceti-va aminte cum in era Marte in era spatiala am avut doua legendare. Dupa un timp au reusit sa schilodeasca una dintre legendare privand-o de unul din cele mai importante bonusuri.
De data asta au reusit sa faca praf unitatile de lupta.
DEZINTEGRATOR .... cand te gandesti la semantica acestui cuvant te astepti la o unitate care face ravagii pe campul de lupta.
Ei bine, NU. Aceasta testoasa are amplitudine 2 :)))
La fel hoover hammer, aceasta forta a naturii, care nu poate fi atacata de unitatile de artilerie, are aplitudine UNUUUU
Nu stiu cine a fost "arhitectul" acestui segment, numit unitatile de lupta, dar a gafat major!
Prin prezentul topic vreau sa iau doar pulsul celor care au ajuns in noua era si sa vad cine ar fi de acord cu revenirea la deplasari si amplitudini de marte, pentru aceste doua tipuri de unitati.
Multumesc!
 

DeletedUser10810

Guest
sant de acord in totalitate cu unitatile din Marte le bati lejer
 

Dumi.

Well-Known Member
Dupa prima serie de 60 de lupte la GBG, pot sa va spun ca cine a trecut din marte in centura de asteroizi a facut o mare greseala din acest punct de vedere.
DIN CAUZA TRUPELOR FOARTE PROASTE DIN ERA NOUA, la uzura 60, am aceleasi pierderi la armate, ca la uzura 100 in era marte.
Eu as zice sa faceti ceva, altfel luam o pauza pana apare era noua [unde sper sa nu mai gafati atat de monumental] :)
 

DeletedUser10378

Guest
Dar puterea, care este, în general, mai mare?
Trupele de Marte aveau atribute(atac/apărare) care se învârteau în jurul valorii de 1000. Astea 2 se învârt în jurul valorii de 1400.
Evoluție există, dar concepția lor cred că este asemănătoare Viitor, Viitor Arctic, Viitor Oceanic, Viitor vitual, care erau văzute ca fiind concomitente. Presimt că situația este cam la fel și aici.
Asta e. Trupele sunt nașpa. Treci peste
 

Dumi.

Well-Known Member
putere mai mare?
degeaba vi cu un tanc de putere mare, daca mergi asa de incet incat pana ajungi la cel care trage in tine esti bucati...
evolutie inseamna in sus, nu in jos?
evolutie inseamna ca daca dau cu o trupa de marte in cea de asteorid, nu ar trebui sa o fac praf pe la jumatea drumului pe care aceasta se kinuie sa il faca pana ajung la mine
treci tu peste
eu nu trec
 

DeletedUser9837

Guest
„Dezintegratorul” se dezintegrează pe drum, până ajunge lângă unitățile inamice să le lovească.
„Hover hammerul” are deplasare mare, se apropie de inamic, dar nu suficient să le poată lovi, având amplitudine mică și va fi lovit primul.
La fel și „jandarmul”.
Singurele unități utile din era asta mi se par „TLAC„, dar doar împotriva unităților grele, și „Furtuna cu cuie”, câte 8 sau în combinație cu bandiți (pentru luptele din gvg sau gvg).
În concluzie, o să mă bazez în continuare și pe „Santinelele” din Marte.
 

Dumi.

Well-Known Member
Sa imi explice si mie cineva, ce utilitate au trupele grele de asteroid?
Dezintegratorul acela cui poate face damage?
Carui tip de armate ?
Cu 8 tunuri le omori inainte sa faca un pas. daca au ceva bonusuri, le omori dupa ce au facut un pas.
De ce sa tin in armata mea o trupa inutila?
Rezulta ca trupele de asteroid [cu exceptie cuie si artilerie] reprezinta un ps inapoi, deci usless!
 

DeletedUser7314

Guest
Este o mare porcarie, pana ajungi cu aceste panarame de trupe sa lovesti o unitate din marte era spatiala, te apuca plansul. Pana si cu rachetele din viitorul virtual le distrug, cu exceptie hover hammerului, care oricum este o idiotenie , atat timp cat are amplitudine 1 si nu este protejat de riposta unitatii atacate!!! Nu va mirati este in trendul lor, de a te face sa consumi cat mai multe resurse , ca sa cumperi diamante sau altele. Mare pacat , dar simt ca dupa 8 de cand joc, a inceput sa mi se ca ia !!!!!
 

Proud129

Well-Known Member
Este o mare porcarie, pana ajungi cu aceste panarame de trupe sa lovesti o unitate din marte era spatiala, te apuca plansul. Pana si cu rachetele din viitorul virtual le distrug, cu exceptie hover hammerului, care oricum este o idiotenie , atat timp cat are amplitudine 1 si nu este protejat de riposta unitatii atacate!!! Nu va mirati este in trendul lor, de a te face sa consumi cat mai multe resurse , ca sa cumperi diamante sau altele. Mare pacat , dar simt ca dupa 8 de cand joc, a inceput sa mi se ca ia !!!!!
E un joc online si e normal sa faca faca bani ca oricare alt joc online din ziua de azi, trebuie sa castige si ei o paine din ceva, daca joci de 8 ani si inca nu "ti sa luat" inseamna ca stai bine cu pshicu.
Va propun sa strangem o "lista de semnaturi" de la toti cei care considera ca noua era este un regres considerabil in ceea ce priveste unitatile de lupta.
Aduceti-va aminte cum in era Marte in era spatiala am avut doua legendare. Dupa un timp au reusit sa schilodeasca una dintre legendare privand-o de unul din cele mai importante bonusuri.
De data asta au reusit sa faca praf unitatile de lupta.
DEZINTEGRATOR .... cand te gandesti la semantica acestui cuvant te astepti la o unitate care face ravagii pe campul de lupta.
Ei bine, NU. Aceasta testoasa are amplitudine 2 :)))
La fel hoover hammer, aceasta forta a naturii, care nu poate fi atacata de unitatile de artilerie, are aplitudine UNUUUU
Nu stiu cine a fost "arhitectul" acestui segment, numit unitatile de lupta, dar a gafat major!
Prin prezentul topic vreau sa iau doar pulsul celor care au ajuns in noua era si sa vad cine ar fi de acord cu revenirea la deplasari si amplitudini de marte, pentru aceste doua tipuri de unitati.
Multumesc!
Stai linistit nu esti singurul ce propune problema, pe comunitati US e isterie mare pe acest subict
 

Dumi.

Well-Known Member
Ce ma deranjeaza este ca in era trecuta, in urma unor feedback-uri, inno games a ciuntit o legendara [constelatia virgo]
, in timp ce isteria asta a noastra nu v-a schimba nimic.
Lucru care ma face sa deduc ca ciuntirea aceea nu a fost facuta in urma unor multe feedback-uri, ci in urma a doar 2-3 care au contat suficient.
 

DeletedUser10378

Guest
Ce ma deranjeaza este ca in era trecuta, in urma unor feedback-uri, inno games a ciuntit o legendara [constelatia virgo]
, in timp ce isteria asta a noastra nu v-a schimba nimic.
Lucru care ma face sa deduc ca ciuntirea aceea nu a fost facuta in urma unor multe feedback-uri, ci in urma a doar 2-3 care au contat suficient.
isteria respectivă a pleat de la o chestie simplă: unii jucători și-au blindat apărarea. Adică, nu puteai să treci de aprarea lor pentru că aveau un bonus enorm. Iar constelația efectiv își băga piciorul in apărarea respectivă. Ca urmare, pentru a putea păstra acea „dezvoltare ca luptător/negustor” atât de trâmbițat, care stă la baza jocului, și care te forța să renunți la partea de apărare, au fost nevoiți să „ciuntească” constelația, care oricum este o legendară „broken”.
 

DeletedUser7314

Guest
Parerea mea este ca au facut asta pentru ca scopul lor este sa favorizeze armatele din aparare, pentru ca jucatorul sa consume cat mai multe resurse si astfel sa-si piarda rabdarea si sa bage cat mai multi bani in joc!!!
 

DeletedUser7314

Guest
Eu as face urmatorul lucru: o lume separata in care sa fie numai jucatori care au cumparat diferite lucruri. In momentul in care ai accesat magazinul sa fii mutat instantaneu in acea lume, unde se pot lupta doar cei cu dare de mana, iar ceilalti mai amarati sa ramana in continuare in lumile in care se afla. Stiu ca suna cam aiurea , dar asta e parerea mea! Exact cum sunt si unele programe free sau premium!!!
 

Dumi.

Well-Known Member
Eu as face urmatorul lucru: o lume separata in care sa fie numai jucatori care au cumparat diferite lucruri. In momentul in care ai accesat magazinul sa fii mutat instantaneu in acea lume, unde se pot lupta doar cei cu dare de mana, iar ceilalti mai amarati sa ramana in continuare in lumile in care se afla. Stiu ca suna cam aiurea , dar asta e parerea mea! Exact cum sunt si unele programe free sau premium!!!
Dintr-un punct de vedere poate ca nu ar fi aiurea, dar daca gandesti la nivel de ghilde, situaria ar putea fi cam aiurea.
 

DeletedUser7314

Guest
Din ce se intampla mai nou, am observat ca ghildele nu prea mai au mare importanta
 

Pryntzesa

Well-Known Member
Din cauza ca se cere bani la joc,o sa renunte f. multi la joc,ptr. ca economia este la pamant si lumea n-o sa bage bani ptr. joc,eu nu voi baga niciodata ,daca joc,joc de placere si asa ca poate vor remedia porcariile care le-au facut ,daca nu vor ramane fara jucatori,vad ca deja cauta admini ,cred ca multi isi dau seama ca nu mai are rost sa-si piarda timpul cu acest joc
 

DeletedUser7314

Guest
Din cauza ca se cere bani la joc,o sa renunte f. multi la joc,ptr. ca economia este la pamant si lumea n-o sa bage bani ptr. joc,eu nu voi baga niciodata ,daca joc,joc de placere si asa ca poate vor remedia porcariile care le-au facut ,daca nu vor ramane fara jucatori,vad ca deja cauta admini ,cred ca multi isi dau seama ca nu mai are rost sa-si piarda timpul cu acest joc
Ai mare dreptate, ultimul exemplu,: Imi mai trebuia 1 plan ca sa deblochez un nivel la o legendara, si am schimbat 15 planuri, dar nu l-am primit !!!! E o mare bataie de joc! Si nu este singura data cand se intampla asa ceva!!! De la mine nu o sa vada nici 5 bani!!!!
 
Sus