Lupte GvG sub control

  • Autor subiect DeletedUser9760
  • Data de început

DeletedUser9760

Guest
Eu propun,ca o data ce luptele GvG, merg Ghilda vs Ghilda,si bunurile nu sunt asa usor de strans.
Sa fie pus si scos asediul,trebuie cu acordul final al conducerei ghildei,sau sa fie inca o optiune cu asa drepturi.
De ce:
Este la moda acuma,sa calatoresti din ghilda in ghilda,si sa scoti asediul de pe toate erele ca sa ajuti ghilda ta de baza,si sa fii nepedepsit.
 

DeletedUser9279

Guest
ne baga si pe noi cineva in seama?
facem ceva cat mai urgent cu luptele in gvg?...exista multiple solutii pentru a limita pacanelele....daca se vrea se poate.
mai sus am propus sa se ia din nou armata de asediu...o alta [propunere ar fi ca orice ghilda sa aiba minim 10-15 membri care sa fie cel putin in era in care planteaza asediile...nu se poate ca toata lumea sa faca ghilde si sa-si puna asedii non stop intre ei...asta nu e gvg...
si credeti-ma ca am pacanit 3 zile la greu...si chiar din ghilda
daca nu se poate sau nu se vrea sa se faca nimic o sa ne facem toti un scop din asta...individualistii sa joace farmerama daca nu sunt in stare sa se integreze intr-o ghilda

multumesc,respect
 

DeletedUser9739

Guest
Solutiile sunt multiple si vin chiar modalitatile mai vechi in care se lupta in gvg: se pierdea armata care era pusa la asediu si nu puteai pune asediu decat in era in care ajunsesei cu cercetarile. Mai mult ca sigur dezvolatorii cunosc si situatia si solutiile. Dar probabil mai avem mult de asteptat sa vedem o astfel de schimbare, asa cum a durat mai bine de o luna cand a fost ,,era pacanelelor" la harta de teritorii din Postmoderna, moment in care foarte multi jucatori au crescut aberant in punctaj.

Am uitat sa precizez ca ghilda din care fac parte este una de luptatori, astfel incat avem teritorii in gvg cam peste tot. Nu voi iesi din ghilda pentru ,,pacanele", dar nici nu voi ierta vreun asediu pe care-l prind intamplator, pus de diversi jucatori din ghilde fantoma. Este ciudat ca se primesc reprosuri in acest sens. Mi se pare si un pic amuzanta viziunea lor, pentru ca acestia au impresia ca eu trebuie sa stau sa ma uit la ei cum ,,pacanesc" si, eventual, sa-i felicit pentru punctajul pe care-l acumuleaza... :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8928

Guest
Eu sper sa ca toti jucatorii sa ia refugiul campionului la eventura ca sa-mi puna asedii pt pacanele din ultima era ! Multumesc!
Tot ironic vorbind vreau sa felicit toti jucatorii care nu-si mai ataca vecinii , care nu mai lupta pt sectoare ci ies din ghilda sa dea pacanele pentru puncte . Daca punctele date pt nivelul mare al legendarelor era penibil , acum valoarea crescuta a luptelor in raport cu nivelul legendarelor e si mai penibila ... totusi sa nu uitam ce anume sta la baza jocului , dezvoltarea ! Aceasta dezvoltare acum nu mai are nici o valorea din cauza ca nu mai sunt punctate monezile si proviziile . Aceasta schimbare nu este ceea ce s-a dorit si cer imperativ sa se mai faca niste schimbari pt a nu fi siliti sa ne cautam alte jocuri online !
 

DeletedUser8993

Guest
Buna ziua

Stimata echipa FoE ROMANIA si colegi de joc, a existat intradevar o discrepanta mare referitor la punctele care un jucator le primea de la legendarele crescute peste lvl 50 . Multi au zis ca nu e corect , cu toate ca nu este deloc simplu si implica un efort sustinut sa cresti o legendara. In momentul de fata legendarele dau un punctaj mic , iar luptele te ajuta sa cresti in punctaj mult mai repede. Haideti va rog sa analizam cele 2 situatii. Inainte daca un jucator dorea sa joace la punctaj, isi crestea o legendara lvl cat mai mare . In momentul de fata multi ies din ghilde sa dea pacanele. Problema este ca cel care inainte doarea punctaj si isi crestea legendara, o facea IN GHILDA si dedea si lupte alaturi de colegi , p ecand in momentul de fata cei care ies pentru pacanele sa faca punctaj isi lasa balta echipa.

Sistemul nou introdus de curand, care initial a dorit echilibrarea punctajului intre jucatori aduce mai multe prejudicii decat beneficii. Exista chiar pericolul destramarii multor ghilde de traditie. Eu nu propun solutii, atrag totusi atentia ca noul sistem de puncte creaza loc jocului total individualist si influenteaza negativ munca si colaborarea echipei. Ii vezi pe harti pe cei care dau pacanele si acumuleaza punctaj ...mai apare cate unu pe chat global : " ba da ce de puncte fac din pacanele!" ,.. tu nu o faci pt ca protejezi interesele unui grup, dar oricum va rog sa ma credeti ca este frustrant.
 

DeletedUser9690

Guest
Mie imi place cu pacanelele e singurul lucru cu care ma pot dezvolta mai repede.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Voi transmite mai departe părerile voastre, vă mulțumim pentru ele.

Dacă mai aveți sugestii pentru echilibrarea GvG, sunteți bineveniți să le adăugați în această temă (cât mai repede, pentru a transmite un feedback cât mai complet).
 
Sus