M-am saturat de asa ceva, BUG la Alcatraz

  • Autor subiect DeletedUser5248
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, ii rog frumos pe cei din echipa FoE Romania sa ia masuri in legatura cu ce am sa spun acum. Se pare ca se va intampla si la noi exact ca pe serverul francez, din cauza cresterii necontrolate a nivelului Alcatrazului. Nu vreau sa acuz pe nimeni, dar este clar ca ceva este in neregula.
Aveti aici dovada in legatura cu jucatorul semaka de pe lumea Arvahall, in urmatoarele printuri:
http://prntscr.com/4v52vf - aici jucatorul semaka de pe Arvahall are 37.467.054 puncte in clasament cu 38315 victorii
http://prntscr.com/4v53d4 - si acesta este nivelul Alcatrazului acestui jucator, 36 mai exact
http://prntscr.com/4x288l - aici jucatorul semaka de pe Arvahall are 46.968.633 puncte in clasament cu 38611 victorii
http://prntscr.com/4x2izb - si acesta este nivelul Alcatrazului din orasul lui, 37 mai exact
Dupa cum se poate observa el a crescut 9.501.579 puncte in clasament din doar 296 de lupte castigate, ceea ce este matematic IMPOSIBIL. Este clar ca este un BUG legat de legendara numita Alcatraz, si cu cat acesta va fi crescut mai tare in nivel, cu atat punctajul va fi total dat peste cap. In cazul de fata, cresterea cu UN SINGUR NIVEL a Alcatrazului a generat cresterea automata cu cateva milioane de puncte in clasament.
Repet, nu il acuz pe acest jucator, nici pe departe, dar daca nu se iau masuri cu privire la acest aspect, care a fost demonstrat de mine acum, riscati sa nu mai joace NIMENI acest joc. Eu personal chiar nu mai suport astfel de chestii, ori jucam cu sanse egale, ori nu mai jucam deloc. Mai ales ca eu sunt cel depasit in clasament, pe nedrept si fara munca, din cauza acestui BUG IMENS.
Sunt curios daca mai aveti ceva de spus in a ma contrazice acum, probabil ca nu veti mai avea.
Prin urmare, ii rog pe cei din echipa FoE Romania sa transmita mai departe developerilor jocului ceea ce am demonstrat eu acum, multumesc. De asemenea, ii rog sa imi raspunda aici daca au transmis efectiv dezvoltatorilor jocului ceea ce am scos eu in evidenta acum.
O seara placuta in continuare.
 

dana32

Well-Known Member
Clar, e un bug...cum să fie posibil așa ceva...Alcatraz la nivel 37/41?! și să crească punctajul așa repede...?
 

DeletedUser2117

Guest
Buna seara,
nu este bug si toti jucatori au sanse egale, oricine isi poate ridica Cladirile Legendare.

O seara frumoasa si spor la joc!
 

DeletedUser5248

Guest
Buna seara,
nu este bug si toti jucatori au sanse egale, oricine isi poate ridica Cladirile Legendare.

O seara frumoasa si spor la joc!

Buna seara, cum adica sa nu fie bug? Dar poate nu toti avem posibilitatea sa crestem legendarele la peste level 35. Deci nu se poate ca altii sa dea cateva luni de zile in continuu lupte si altii sa ia mult mai multe puncte in clasament dintr-un singur nivel la o cladire legendara. Si ma rog, de ce sa dea puncte in clasament cresterea la o legendara? De cand asta?
Si apropo, cam prea mare nivelul Alcatrazului la jucatorul semaka de pe Arvahall. Deci nu toti putem sa ridicam legendarele la acel nivel ca sa luam zeci de milioane in clasament deodata, sau chiar miliarde ca jucatorii din Franta.
Atunci sa joace dezvoltatorii jocului acest joc, daca punctajul nu mai este format din batalii castigate si puncte din colectari.
O seara buna in continuare.

Buna dimineata, am sa scriu separat acest mesaj, asa ca nu ma puneti la zid pentru ca scriu tot peste un mesaj de-al meu. Va rog insistent sa remediati aceasta chestie cu punctajul care creste mult prea mult din cauza acestui BUG legat de nivelul Alcatrazului. O sa vedeti ca atunci cand Alcatrazul va atinge nivelul 38 la jucatorul semaka, el va mai primi peste 10 milioane in clasament deodata, punctaj ce se ia mult mai greu, chiar daca dai lupte la GvG zi de zi. Asa ceva este inadmisibil, o eroare mai mare ca asta nu s-a putut pomeni. De fapt a mai fost una care m-a afectat pe mine, dar nu am primit un raspuns ca sa stiu care a fost cauza, ca cei de la serverul german nu s-au obosit sa-mi spuna. Dar pe mine m-a afectat negativ, iar pe altii ii "afecteaza" in sens pozitiv.
Prin urmare, doresc sa primesc un raspuns oficial din partea echipei FoE Romania, ca sa stiu daca aceasta problema a fost transmisa dezvoltatorilor jocului. Daca nu se iau masuri pentru asa ceva, sa le transmiteti va rog frumos developerilor jocului sa se lase de meserie, ca nu mai are nimeni de ce sa joace acest joc. Am suportat destul pana acum erorile lor repetate, dar exista si o limita de suportabilitate.
Eu nu am sa mai critic de acum inainte stilul de joc al nimanui, dar daca eu tot joc pentru punctaj, atunci acesta sa reflecte numarul de victorii si activitatea zilnica in mod CORECT. Mie nu imi convine sa-mi ia fata toti jucatorii care au Alcatrazul de la nivelul 38 incolo (cred ca am calculat corect, inclusiv nivelul mentionat) fara sa dea deloc lupte, chiar nu pot suporta asa ceva.
De asemenea, vreau sa stiu cand va fi remediata aceasta PROBLEMA GRAVA a jocului. Dar astept un raspuns NORMAL si LOGIC, nu ca cel de dinainte, va rog frumos.
Nu mi se pare normal ca in acest joc sa conteze doar nivelul Alcatrazului si atat, pentru ca nu mai are nici un rost sa il jucam. Dar asa se ajunge atunci cand se introduce level nelimitat la cladirile legendare, fara sa se verifice in prealabil ca punctajul in clasament sa nu fie distorsionat de cresterea in nivel a acestora.
Va multumesc, o zi buna.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30

Guest
Sesizarea facuta nu reprezinta un bug. Algoritmul de calcul al punctajului pentru nivele +10 este acelasi ca si cel al recompenselor si al punctelor necesare pentru fiecare nivel, diferenta fiind doar variabilele introduse de dezvoltatori.
Ridicarea unui nivel asa avansat este destul de greu, de aceea recompensa este pe masura (atat pentru donatori, cat si pentru proprietarul cladirii). Deasemenea fiecare jucator are dreptul sa isi construiasca ce cladire legendara doreste si sa o creasca pana la ce nivel doreste (atat timp cat are cu ce si respecta regulamentul de joc).

Aceasta caracteristica nu va fi schimbata atat timp cat dezvoltatorii de joc nu considera ca este una dezechilibrata.

P.S. Sa ne aducem aminte de un bug pe care il adorau majoritatea (se putea ataca prima armata a unui sector la infinit). De aceasta problema s-au plans doar cei care nu puteau ataca si ei teritoriile respective.

O zi buna!
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus