Marimea cladirilor rezidentiale

  • Autor subiect DeletedUser3920
  • Data de început

DeletedUser3920

Guest
Salutare!
Propun ca incepand din era industriala, marimea cladirilor rezidentiale unice primite la eventuri(altarul cunoasterii, coliba de paie...) care au dimensiunea 2x2, sa creasca odata cu celelalte.
Stim cu torii ca pana in era coloniala toate casele au dimensiunea 2x2.
De exemplu casele victoriene au dimensiunea 3x2, acestea sunt din era industriala, mai departe blocurile turn din progresista au dimensiunea 3x3 s.a.m.d. Deci altarul de exemplu cand trec in industriala sa aiba si el aceeasi dimensiune ca a celorlalte case pentru a nu se mai crea dificultati in pozitionarea caselor.Priviti la mine nu imi place deloc cum le am pozitionate: http://prntscr.com/4bqpfe
Stiu ca pentru asta trebuie desenate alte cladiri s.a.m.d , dar este mai frumos si fiecare detaliu cat de mic face jocul mai complex si mai atragator.
Astept pareri si sper ca ideea mea a fost inteleasa.
 

DeletedUser5468

Guest
Da, dar să se mărească și bonusul oferit de altar, să ofere 2 puncte forge dacă e din industrială, 3 puncte forge de la progresistă încolo, plus să se mărească și numărul de monezi oferite.
Dar propunerea ta e degeaba, nu va fi aplicată, mulți jucători vor fi contra și mai ales că cei care au făcut altarul așa va rămâne veșnic, nu mai au voie să-l schimbe deorece jucătorii îl au deja în oraş...
Gândeşte-te, unii jucători au peste 5 altare, şi sunt în ere evoluate, cât spaţiu ar pierde dacă s-ar mări? Tu ce zici?

Dacă se mărește expansiunea la 5x5 în loc de 4x4 sunt de acord cu propunerea ta cu altarul, dar așa sunt contra.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, si eu sunt CONTRA acestei propuneri.
Sunt multi jucatori care folosesc city builder pentru a-si putea construi un oras cat mai aranjat (printre care si eu) si conteaza foarte mult orice patratica de pe grila de expansiuni. Prin urmare, consider ca dimensiunea de 2 pe 2 este una foarte potrivita pentru altarul cunosterii, coliba de paie etc, aceasta indiferent de era din care provine acea cladire.
Trebuie sa ai in vedere si folosirea unui pachet de modernizare (chit de renovare). Aici luam ca exemplu un altar al cunoasterii din era coloniala pe care vrei sa-l transformi intr-unul dintr-o era superioara, asta inseamnand automat ca i se schimba si dimensiunile atunci cand folosesti chitul de renovare.
O zi buna.
 

DeletedUser6079

Guest
frate asta depinde si de spatiu gandestete ca in industriala pana in epoca post moderna diferenta de spatiu e la fel de pretioasa ca diamantele fiecare patratica in plus e un fel de minune
 
Sus