Marire spatiu harta oras

  • Autor subiect DeletedUser10418
  • Data de început

DeletedUser10418

Guest
Buna ziua,

Am constatat in ultima perioada ca am sute-mii de obiecte in inventar si nu le utilizez.
M-am gandint de ce si in urma analizei am observat ca multe din obiecte as vrea sa le utilizez dar spatiul limitat de pe harta ma obliga sa nu le folosesc.
Alta analiza pe care am facut-o a fost daca merita, ca doar am legendare care ma pot ajuta.
Si am ajuns la concluzia ca suntem ca niste roboti, cautam eficienta si nu placere.
Sunt multe obiecte cu tema pe care ai putea sa le pui pe harta si din placere, pentru design.
Dar nu poti ca nu ai spatiu suficient.
Apoi am observat ca sunt multe evenimente noi cu multe cladiri care sunt promovate astfe incat sa iti pui cu zecile pe harta.
Dar unde ? Ca nu mai e loc ...

Concluzia este ca trebuie marita harta astfel incant sa poti sa iti pui mult mai multe obiecte.
In ritmul aparitiei a noi si noi obiecte pe care nu ai unde sa le pui, poate aparea o demotivare si o scadere a placerii de a juca.

Va rog sa propuneti dezvoltatorului sa mareasca spatiul de pe harta, dar nu cu 10%, ci macar cu 80%.

Multumesc
 

DeletedUser10418

Guest
Buna ziua,

Revin la mesajul meu de mai sus pentru ca nu am primit nici un raspuns pana acum din partea suportului tehnic.
Eu sunt in contemporana acum, si banuiesc ca am libertateande a alege sa stau aici cat de mult am nevoie.
Totusi, evenimentele vin in continuu cu cladiri noi iar eu am epuizat toate expansiunile posibile.
In acest caz eu nu mai pot pune nimic pe harta, practic sunt limitat.
Daca ne gandim ca ar trebui sa trec in alta era pentru a castiga spatiu, sa ne imaginam ca ajung in ultima era. Acolo va fi aceasi situatie + ca nu mai ai unde avansa.
Practic, joc misiunile de la evenimente degeaba pt ca nu am unde pune cladirile ... e ingraditoare situatia.
Va rog gasiti o solutie la acest aspect, chiar am nevoie de expansiuni.
Nu mi se pare corect sa fi fortat sa trec in alta era ca sa castig expansiuni.

Multumesc.
 

DeletedUser9985

Guest
Eu sunt pentru inventarea unei piete negre unde sa putem vinde cladirile speciale din inventar de care nu mai avem nevoie pe fragmente universale. Aceste fragmente ulterior sa fie convertite in fragmente de cladiri de care avem nevoie.
 
Sus