Mere event toamna

  • Autor subiect DeletedUser8328
  • Data de început

DeletedUser8328

Guest
BUnă ziua.

Ce trebuie să am în oraș ca să poată ceilalți să planteze mere? Clădiri sau decorațiuni?
 

valy

Admin FoE România
Membru personal
Salut!
Nu trebuie sa pui decoratiuni ca sa planteze ceilalti pomi cu mere. Pomii se planteaza automat cand primesti motivare/finisare, pe langa oras.
 

DeletedUser9966

Guest
BUnă ziua.

Ce trebuie să am în oraș ca să poată ceilalți să planteze mere? Clădiri sau decorațiuni?
Salut!
Acum nu toate motivările sau finisările pot produce meri pe harta ta, merii sunt plantați sub formă random și doar o parte din totalul M/F se vor regăsi pe hartă.
 

DeletedUser8328

Guest
....eu ccând fac mere de fapt? când mă motivează cineva sau când motivez eu pe cineva?
există vreun ghid pe aici despre treaba asta cu merele? dacă da, vă rog un link
 

DeletedUser9966

Guest
Mere poți produce și atunci când motivezi/finisezi clădirile altor persoane (vei primi câte 1 măr pe lângă cele 20 monezi), dar și când altcineva îți va motiva/finisa ție clădirile (în acest caz trebuie să urmărești toți copacii din zona de lângă orașul tău pentru a găsi mărul respectiv)
 

DeletedUser9954

Guest
A mai intalnit cineva acest lucru?
In ultimele zile primesc aproape numai cate 7 mere din meri, cateva de 10 mere, si nu-mi amintesc cand am primit un numar de 20 mere dintr-un mar in ultimele zile, nu mai zic de 50 mere. Tin sa precizez ca primesc in jur de 100 MF zilnic, dintre care in jur de 20 meri, daca nu mai mult.

Si mai e o persoana pe langa mine care intampina acelasi lucru. Merii cu 7 mere sunt extrem de multi comparativ cu inceputul eventului cand primeam foarte multi de 10 (cam la egal cu cei de 7), si de 20, si doar 2 de 50 (in prima saptamana).

S-a schimbat cumva rata la numarul merelor din meri fara sa se anunte ? Sau chiar asa mult ghinion am si eu si colegul meu la mere ?
 

DeletedUser9966

Guest
Salut Valy!
Eu am prins azi 2 pomi cu câte 20 mere....probabil se dau sub formă random și cred că am fost ceva mai norocos astăzi. Cine știe acum când voi mai întâlni această ocazie. :D
 

DeletedUser9890

Guest
Evenimentul se îndreaptă spre sfârșit, probabil de aceea au redus nr de mere pe care le poți acumula într-o zi. Înainte de actualizare strângeam câte 4-500 de mere într-o zi, acum dacă am noroc strâng 250-300... Per total sunt destul de mulțumită am câștigat premii la care nu ma așteptam.
 

DeletedUser9966

Guest
Ai fost norocoasă de ai putut strânge 400-500 meri pe zi ți chiar acum mi se pare prea de tot să poți strânge 250-300 meri....eu în 2 zile abia am 241 meri fără să cheltui nimic.
 

DeletedUser9890

Guest
Numarul merelor este direct proportional cu numarul de m/f primite. O persoana care primește 300 de m/f pe zi acumulează mai multe mere decât cea care primește 100 m/f. Deci nu cred ca tine de noroc.
 

maketi

Well-Known Member
Dupa ce s-au scos din cos banditi si moneziile s-a redus si numarul de mere colectate (nu ma refer la numarul de colectari ma refer strict la numarul de mere oferite per colectare ). Inainte de aceasta modificare din 10 colectari erau maxim 2-3 de 7 restul fiind de 10 , 20 , 50(intr-o zi am luat 4x50 ) .Acum din 10 colectari cel putin 6-7 sunt de 7 mere si rareori mai prinzi pachete de 20 in cel mai bun caz mai iei 3-4 pachete de 10 .
 
Sus