Mesageria

  • Autor subiect DeletedUser3827
  • Data de început

DeletedUser3827

Guest
Am 2 propuneri rapide acum:
a) când primim un mesaj să se audă un beep exact ca pe Facebook
b) să existe opţiunea Scrie un mesaj la toţi vecinii pe lângă cea cu toţi membrii ghildei... (Chatul s-a dovedit total nefolositor sau cel puţin asta e starea lucrurilor în acest moment - slabă activitate pe chat, pe toate lumile vizitate, şi am cont pe 10)

Aş mai avea o propunere, fără legătură cu mesageria, dar mai trebuie gândită, în mare ar suna cam aşa:
c) la clădirile de provizii să existe posibilitatea să alegem un timp şi o cantitate produsă în acel timp... o bară ceva... bineînţeles sincronizată cu rapoartele actuale timp-producţie

Vă mulţumesc! Al dvs colaborator - TERRAFLORIN
 

DeletedUser3255

Guest
a) Pro...a mai fost propusa
b) Optiunea circularei cu toti membrii vecini nu mi se pare chiar benefica pt ca multi ar profita de ea si s.ar crea zeci de circulare. Ar fi iritant in conditiile in care nu avem o optiune de blocare/ignor...
Ca sa nu mai zic ca o singura circulara creata cu toata vecinatatea mea a adus la randul ei unui player o sanctiune pt. spam ... Am vazut multe greseli legate de acest cuvant "spam"...probabil si datorita faptului ca explicati cuvantului lasa loc de interpretari.
c) Pro. desi s.au propus diferite modificari a timpului de culegere/adunare provizii mai mult ca sigur nu se va schimba nimic.
 

DeletedUser

Guest
a) Pro
b) Pro doar daca va fi optiunea ignor propusa de d1v1n
c) Pro
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5468

Guest
Da, sună bine:
a)De acord.
b)De acord.
c)Nu prea mă interesează dar dot de acord sunt .
:)
 

DeletedUser9954

Guest
Este cam veche, dar nu am vrut sa deschid o noua discutie pe acelasi subiect.
As dori sa afirm punctul B, sa existe un filtru cand facem o circulara noua ca la piata (Ofertele ghildei, ofertele vecinatatii, si ofertele disponibile) cu "membrii ghildei", "Prieteni" si "vecini", unde sa arate pe toti care se afla in lista respectiva si sa-i poti adauga tu pe fiecare in parte, unde sa existe in capatul din dreapta in dreptul fiecaruia un + sa-i poti adauga dintr-un singur click.
Aici am 2 poze cum arata piata si unde as propune sa se adauge filtrele la crearea unei noi circulare: http://imgur.com/a/ssoBf

Mai ales ca acum nu avem nici macar filtrul cu "Adauga toti membrii ghildei". Doar ce am observat ca vroiam sa fac o circulara pentru colegii ghildei unde sa le arat misiunile urmatorului event.
 
Sus