Minereuri de pe Marte

Ahdrian

Well-Known Member
Am ajuns în epoca Marte, și am nevoie de Minereuri de pe Marte. Nu e nici un loc de unde să le obțin, dar uneori brusc am mai multe Minereuri de pe Marte în stoc, fără explicație. Să fie de la Transportorul spațial care produce bunuri speciale (dar cam aleator, nu zilnic, că are producție zilnică, dar nu e clar ce bunuri va produce)? Nu mi-e clar. Dar eu așa bănuiesc. Mai sper și să le găsesc pe Harta Continentului. Pare un loc unde documentația jocului și Wiki nu dezvăluie prea multe. Pare un moment misterios în joc, să priceapă fiecare cum poate! :D
 
Ultima editare:

Ahdrian

Well-Known Member
Întreb doar cu speranța că jucătorii care știu pot răspunde. Desigur, nu am mari speranțe de la organizatorii jocului, dacă asta face parte din secretele jocului pe care și ei le ascund la ordin! :D
 

Dragon X

Well-Known Member
Am ajuns în epoca Marte, și am nevoie de Minereuri de pe Marte. Nu e nici un loc de unde să le obțin, dar uneori brusc am mai multe Minereuri de pe Marte în stoc, fără explicație. Să fie de la Transportorul spațial care produce bunuri speciale (dar cam aleator, nu zilnic, că are producție zilnică, dar nu e clar ce bunuri va produce)? Nu mi-e clar. Dar eu așa bănuiesc. Mai sper și să le găsesc pe Harta Continentului. Pare un loc unde documentația jocului și Wiki nu dezvăluie prea multe. Pare un moment misterios în joc, să priceapă fiecare cum poate! :D
Trebuie să ai cucerite ambele Hărți de Marte și acolo ai niște bulgari cu minereul de Marte sa poți strânge minereul trebuie sa ai credite sa poți produce minereul , ai pe colonie niște case care produc credite caută sa pui casele care produc cele mai multe credite , orice clădire construiesti pe colonie nu ți se mai da nimic inapoi atunci când le ștergi , asa ca atunci când vrei sa construiesti ceva încerca sa pui cât ai nevoie sa ajungi rpd la cele cu producție maxima , iar când vrei sa treci de era marte încearcă sa ai ambele hărți de centura și sa îți strângi minereu pana la ultima era plus ceva peste pentru era care v-a veni , și da transportul da bunuri speciale aleatoriu
 

Dumi.

Well-Known Member
ce ai ai de la transportor
tot de la transportor vei lua si in continuare, alternand cu prometiu/oricalc
o sa mai iei, asa cum zice Cass, de pe hartile provinciilor
cand ai sa treci in centura, poti cerceta ceva ce iti va da posibilitatea sa construiesti in orasul principal, simtetizatoare de minereu de marte...pentru ca o sa mai ai nevoie de el, in caz ca nu vrei sa stai suficient de mult in marte....
 

Ahdrian

Well-Known Member
Mulțumesc, acum am văzut că Transportorul spațial produce, pe rând, bunuri speciale, deci cam la 3 zile dă și Minereuri de pe Marte. Pe hartă mai avansez, sper să găsesc și acolo.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Am intrat de curând în Marte, și momentan am umplut harta coloniei de pe Marte cu Module detașabile, care produc continuu Credite. Am înțeles că ele vor fi utile apoi ca să pot cerceta mai departe și să pot construi ce mai e de făcut pe Marte, după ce adun destule Minereuri de pe Marte. Am răbdare.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Oare numai Transportorul spațial produce bunuri speciale? Adică, există cumva și alte clădiri speciale care le produc?
 

Dumi.

Well-Known Member
doar porturile si sintetizatoarele
ca sa le multiplici productiile de la porturi si sintetizatoare, o sa vrei sa ai in oras si recenta cladire legendara: baza de date A.I. [urcata la level minim 60]
 
Sus