Minereuri de pe Marte

Monix

New Member
Buna ziua!
Cum se obtin minereurile de pe Marte necesare pentru a debloca tehnologia Membrane polimerizare, va rog? Am citit ca trebuie construite sintetizatoare, dar nu se poate ajunge la ele daca nu deblocam tot ce este inainte.
Multumesc
 

Dumi.

Well-Known Member
da mai multe detalii
in ce era esti?
daca esti in marte e suficient sa mergi pe harta provinciilor sa iei de aclo [dupa ce cuceresti toate sectoarele provinciei]
Mai poti lua minereu de pe marte si de la transportor [daca il ai]
Totusi niciuna din astea nu se poate, daca nu esti in era marte
cum spuneam, trebuie sa dai mai multe detalii
 

Monix

New Member
Sunt in Marte in era spatiala si am ajuns sa deblochez tehnologiile Membrane polimerizate si Baze de date inferioare cu IA, si pentru asta imi trebuie minereuri de pe Marte. Pe harta continentului voir fichier inclus. Sa inteleg ca trebuie sa ajung mult mai departe pe harta?
 

Dumi.

Well-Known Member
pe harta continentului, daca nu ai ajuns in marte, nu ai cum, decat de la transportorul spatial
"voir fichier inclus" - care fisier sa il vad ca nu ai atasat niciun fisier ?
 

Ahdrian

Well-Known Member
Probabil ai Primăria din Marte, dar pe harta continentului încă nu ai ajuns la harta pentru Era Marte.
 

Monix

New Member
Probabil ai Primăria din Marte, dar pe harta continentului încă nu ai ajuns la harta pentru Era Marte.
Multumesc, deci trebuie sa avansez in harta. Am banuit, doar ca mi se parea prea lung, dat fiind ca ajunsesem in technologiile din Marte era Spatiala. O seara buna!
 

Vali

Well-Known Member
Dupa ce ajungi cu harta in Marte, vei avea niste teritorii cu acele "stanci"... Cele mici sunt exploatari de 4 ore, cele medii de 8 ore iar cea mare e de o zi. Dupa ce se finalizeaza exploatarea, vei avea posibilitatea sa lupti sau sa negociezi pentru acele minereuri din marte. De mentionat ca le vei gasi in inventar, sub prometiu si oricalc, trebuie doar sa derulezi, ca e micut spatiul din inventar pentru bunurile speciale si sunt incarcate toate intr-un scrollview.


Stanci.jpg
 

Monix

New Member
Dupa ce ajungi cu harta in Marte, vei avea niste teritorii cu acele "stanci"... Cele mici sunt exploatari de 4 ore, cele medii de 8 ore iar cea mare e de o zi. Dupa ce se finalizeaza exploatarea, vei avea posibilitatea sa lupti sau sa negociezi pentru acele minereuri din marte. De mentionat ca le vei gasi in inventar, sub prometiu si oricalc, trebuie doar sa derulezi, ca e micut spatiul din inventar pentru bunurile speciale si sunt incarcate toate intr-un scrollview.


Vezi atașament 2135
Multumesc pentru detalii!
 

pgrigb

Member
Buna ziua ,

eu sunt la nivelul "certura de asteroizi din era spatiala "si ca sa pot trece la urmatorul nivel "Venus in era spatiala " imi cere la ultima cercetare , 2550 de minereuri de pe Marte . Eu mai am doar 170 si am incercat sa ma intorc la Marte dar nu mai pot deschide ferma care produce minereulu deoarece eu sant cu o era mai departe . Cum as putea sa produc din nou minereul ? Altfel trebuie sa platesc 12000 de diamante dar nu vreau .
Ma poate ajuta cineva cu o informatie ? Multumesc anticipat.
 

Crios339

Well-Known Member
Trebuie sa construiesti un "Sintetizator de minereuri de pe marte" din meniul constructii "cladiri de productie bunuri"
 

Dumi.

Well-Known Member
Trebuie sa construiesti un "Sintetizator de minereuri de pe marte" din meniul constructii "cladiri de productie bunuri"
omul abia a ajuns in marte
nu are cum sa construiasca sintetizator bunuri din marte
alea de abia cand ajungi in centura le poti face
 
Sus