Misiune bunuri

Crios339

Well-Known Member
Pentru o misiune tb sa "strang cate 200 de unitati din fiecare bun al unei epoci". Pentru bunurile fie le produc, fie le schimb, nu stiu exact cate bunuri din fiecare tip s-au strans la un moment dat. Bara de progres imi arata doar totalul. Pot sa va undeva cate bunuri din fiecare tip s-au strans ?
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Dacă le produci, te iei după clădirile din oraș și cât are producția fiecare.
Dacă le schimbi, intra in primărie la evenimente și vezi ce ai schimbat ultimele ore sau zile.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Simplu. Pune schimburi la piață exact pe 200 bucăți, cu bunuri din mâine. Alternativ, cu fiecare din cele 5. Presupun că tu ești în epoca mâine dacă ți-a dat misiunea aia. Imposibil să nu mai ai colegi în ghildă care să nu aibă măcar 200 din bunurile alea.
 

Crios339

Well-Known Member
1. Pe langa productie si schimb, mai primesc cate 1-10 bunuri si de la diferite cladiri
2. Nu sunt chiar atata de bagat incat sa pun la schimb cate 200 din fiecare, pentru fiecare din cele 5 tipuri pe care tb sa le adun !
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Le pui pe rând, nu deodată. Poți să pui și 50, nu neapărat 200 din prima. Și faci prin rotație, fiecare bun îl schimbi cu altul, până ajungi din nou la primul. Dacă faci rotația asta de 4 ori, ajungi la 200 bucăți și gata misiunea. Faci înțelegere cu un coleg nu iese nimeni în pierdere.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Ce naiba.... Nu cred că ai avansat până în era mâine și nu poți schimba la piață 1000 de bunuri.... Mai ales că sunt bunuri din era ta.
 

Vali

Well-Known Member
:))) Adi, uita-te prin joc, pe la jucatori.,.. sunt care au avansat in ere destul de mari pentru cladirile care le au in oras... sunt multi care nu stiu sa joace, au intrat si ei asa pe joc, au inceput sa construiasca cate-o cladire, si gata... au investit o gramada de puncte la cercetari si-au avansat repede, fara a strange bunuri, fara macar sa isi construiasca cladiri din era in care sunt (aici ma refer la cele de bunuri).
Ia ca exemplu un vecin de-al tau, cu cele mai putine puncte... sa vezi ce-are in oras :D

Crios339, sunt jucatori care stau luni bune, poate chiar un an si ceva intr-o era... isi strang bunuri, cresc legendare... despre asta e vorba aicia treci repede prin ere ;)
 

Nokki

Member
A dracu matematica se face acum...:)....200:5=40....sau cel putin asa era pe timpul lui Ceausescu!!!
 

Ciufulicy

Active Member
Nu am facut calcul matematic :) nici nu stiu cate tipuri de bunuri are fiecare era am spus in principiu as deoarece am gandit ca poate sa aiba si 4 bunuri pe era :)
 

Vali

Well-Known Member
Nu am facut calcul matematic :) nici nu stiu cate tipuri de bunuri are fiecare era am spus in principiu as deoarece am gandit ca poate sa aiba si 4 bunuri pe era :)
Intotdeauna 5. Si asta o vezi cel mai clar in ecranul de la piata! Daca te uiti atenta la conturul bunurilor, se vad culori distincte pentru fiecare era.

sss.png
 
Sus