misiune ev de iarna

  • Autor subiect DeletedUser9597
  • Data de început

DeletedUser9597

Guest
Buna ziua.
ultimul cadou a fost pachet de servicii de renovare. Dar la ora 12 noaptea cadoul nu s/a schimbat si in loc sa apara cadoul cu cofetaria...ceasul la evenimetul de iarna s/a resetat dar cadoul pe ziua de azi nu s/a schimbat si in loc sa apara cofetaria a aparut tot pachetul de servicii de renovare.
Problema e ca nici misiunea de eveniment mandrubar NU SE PAOTE FACE CACI ITI CERE O COFETARIE sa o casstigi la evenimet ....ori la eveniment nu am cofetarie cadou pe ziua de azi si a ramas tot pachetul de servicii de renovare.
 

DeletedUser6281

Guest
Aceeasi problema si la mine, chestia este ca am vandut cofetaria imensa si nu am primit nimic in schimb, banuiesc ca este un bug si se v-a rezolva ?
 

DeletedUser9597

Guest
pai trebuia savinzi cofetaria care ai fi castigato la eveniment si primeai in schimb o cofetarie mare....in fine au deraiat cu evenimentul chiar la sfarsit
 

DeletedUser6281

Guest
pai trebuia savinzi cofetaria care ai fi castigato la eveniment si primeai in schimb o cofetarie mare....in fine au deraiat cu evenimentul chiar la sfarsit
Depinde ce fel de cofetarie ai in oras, eu am avut imensa, trebuia sa o vand si, primeam cofetarie legendara....Am vandut-o dar nu s-a inregistrat si nu am primit nimica in schimb, intelegi?
 

DeletedUser6700

Guest
am vandut cofetaria imensa cum a cerut ultima misiune si nu am primit nimic in loc!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Este vorba despre un bug care afectează toate serverele. Ne cerem scuze pentru neplăceri și așteptăm o soluție de la echipa tehnică.

Vă rog să urmăriți această temă pentru detalii.
 

DeletedUser5468

Guest
În cel mai bun caz, faceți cum au făcut pe beta. Au înmânat direct cofetăria legendară printr-un simplu ticket făcut la suport. O vor avea așa toți care vor face ticket-ul.
Bănuiam eu că e ceva în neregulă și pe celelalte servere, din moment ce la noi pe beta nu am reușit să mai ajungem nici măcar la penultima misiune :)...:rolleyes:

Restul dintre voi vă faceți griji degeaba, veți primi cofetăria...fie ea una legendară sau poate altceva :D
 

DeletedUser9850

Guest
Salut ! am si eu o problema: cred ca dintr-o eroare, finalul evenimentului de iarna-castigarea cofetariei-a fost inversat intre lumi. spre exemplu castigarea unei cofetarii legendare in Cirgard imi apare in Arvahall, unde mi se cere sa vand o cofetarie imensa pentru a castiga una legendara, iar in Cirgard mi se cere sa construiesc o cofetarie si s-o vand pentru a obtine o cofetarie mare, in conditiile in care deja am o cofetarie imensa. pe scurt mi s-au incurcat misiunile intre cele 2 lumi Arhavall si Cirgard
 

Shadowss

Well-Known Member
Eu am facut misiunea la 8:52 azi dimineata si tot nu a mers , am pierdit cofetaria si nu am primit nimic
 

DeletedUser9698

Guest
Am facut misiunea acum 1 minut la 11:23 si tot nu am primit nimic. M-am ales cu o cofetarie stearsa. Sper sa se rezolva problema cat mai repede!
 

DeletedUser9371

Guest
La mine scrie sa vand o cofetarie imensa sa primesc in loc una legendara, dar eu am cofetarie mare, nu am de unde sa vand una imensa. ce trebuie facut, ca parca vad ca se termina eventul si eu raman tot cu cofetaria veche
 

DeletedUser9597

Guest
mai bine ca nu am cofetarie.....daca am nevoie de o prajitura dau o raita pe la vecini
 

DeletedUser9850

Guest
Se poate rezolva problema inversarii misiunilor intre lumi ? ( pe Arhavall mi se cere sa vand o cofetarie imensa ptr una legendara, desi eu nu am decat o cofetarie mare, iar pe Cirgard mi se cere sa construiesc o cofetarie si sa vand una mare , desi eu am o cofetarie imensa !. se mai poate rezolva problema sau m-am chinuit degeaba o luna de zile sa indeplinesc misiuni in speranta ca obtin upgrade-uri la cofetarii ? macar sa stim. oricum, gustul amar si dezamagirea raman, nu ma asteptam la asa ceva, joc de ani de zile pe toate cele 3 lumi si incep sa imi pierd interesul pentru acest joc din cauza acestor scapari...
 

DeletedUser2117

Guest
Anuntul a fost facut aici.

Problema a fost rezolvată de către tehnicieni în cursul nopții.
Jucătorii care au deschis misiunea după ora 2:20 CET (3.20 ora noastră) nu au probleme cu vânzarea și primirea unei noi cofetării.
Cei care au fost deja afectați de bug vor primi clădirea corespunzătoare cel mai probabil mâine, după ce echipa tehnică va pune la punct o metodă automată în acest sens.

Vă mulțumim pentru răbdare și înțelegere.
 
Sus