Misiunile repetitive

Discuție în 'Idei/Propuneri pentru joc' creată de sir vaska, 14. Apr. 2019.

1. sir vaska

sir vaska Active Member

Va salut. Am o propunere petru misiunile repetitive , acestea sa poata fi bifate dupa dorinta utilizatorului care sa fie activa, in majoritatea cazului avem de bagat abandon pentru a pastra una din ele in mai multe randuri consecutiv, lucru foarte deranjant si fara nici un folos pentru joc. De ex cand donam la CL-uri vrem sa putem bifa doar cea cu contributia unui nr de pf uri , pana terminam de donat. Altfel dam in mod inutil abandon pana vine randul misiunii pe care o dorim, de multe ori din inertie sarind cate un rand ...
    Stima

D-Best apreciază mesajul tău.
  2. D-Best

D-Best Active Member

-1
    Cred că asta e și ideea misiunilor repetitive: să fie abandonate în mare parte. Nu am ajuns să am Domul atât de mare încât să fac repetitive, dar pur și simplu cred că propunerea asta ne-ar ajuta poate PREA MULT. În principiu, ideea mi se pare bună, dar poate e prea exagerată - părerea mea.

3. Vali

Vali Active Member

Nu cred ca inteleg foarte bine cerinta ta.
    Orice misiune trebuie indeplinita. Exemplul tau este mai mult decat elocvent. Trebuie sa depui un numar de puncte la CL pentru a castiga o recompensa aleatorie. Ok, pai e si normal sa o termini pe asta sa primesti recompensa, sa o colectezi dupa care treci la urmatoarea.
    Spre exemplu, eu nu vreau sa pierd cateva zile pentru a produce productia de o zi, atat cat mi-o cere misiunea (Ex: produ mai multe butoaie de 2 ori - trebuie sa pierd 2 zile si la final vad ca imi da 2000 provizii sau monede, sau cum am mai prins "moneda", adica am pierdut nu stiu cat timp doar pentru o moneda :D )
    Daca nu iti convine misiunea, ba pentru ca nu ai suficiente puncte sa o termini, ba pentru simplul fapt ca dureaza prea mult, abandoneaz-o si vezi ce vine la urmatoarea, daca iti "prieste".
    De-aia de numesc repetitive, pentru ca e un numar limitat de misiuni care la un moment dat se repeta.

Deci in concluzie, nu s-ar mai numi misiune repetitiva daca ar fi asa cum spui tu, activa la alegere si mai mult si neterminata. ;)

D-Best apreciază mesajul tău.
  4. vdumitrescu20

vdumitrescu20 Well-Known Member

Vali, nu cred ca ai inteles ce cerea...
    El cerea ca daca se focuseaza doar pe acea repetitva care cere sa cheltui pf, atata vreme cat face o anumita cotizare, sa zicem de 300 de pf, sa nu mai ii apara la repetitive DECAT acea repetitiva....dupa care sirul sa se reia in mod normal...
    [personal nu cred ca e fezabil, chiar daca ar parea o simplificare a procesului de cotizare cu repetitive....

sir vaska și D-Best apreciază mesajul tău.
  5. D-Best

D-Best Active Member

Crede-mă că nu ar mai vrea nimeni ca șirul de repetitive să se normalizeze din nou, atât timp cât suntem cred cu toții conștienți că misiunea cheltuirii punctelor forge este singura pe care o vrem. :D

6. sir vaska

sir vaska Active Member

Cat timp exista optiunea abandon , inseamna ca avem dreptul la o singura repetitiva la un momernt dat (sa zicem la o cotizare de pf). De ce sa nu poata fi simplificata utilizarea acestui drept? Cine si cu ce ar avea de pierdut ?

Sus