Modificare vecinatati

  • Autor subiect DeletedUser7516
  • Data de început

DeletedUser7516

Guest
Propun ca la 2 saptamani cand au loc modificarile de vecini acestea sa se faca mult mai drastic nu doar cu completari la vecinatati Toate vecinatatile si jucatorii sa fie amestecati intre ei astfel incat ca la 2 saptamani sa avem parte de 80-90 % vecini noi .
 

DeletedUser

Guest
Așa cum și alți jucători spun, cred că actualul sistem de vecinătăți este deosebit de prost gândit. Suntem în cursul Campionatului Mondial de Fotbal, despre care și dezvoltatorii știu, deoarece au făcut o serie de misiuni cu specific... Oare la acest campionat, în grupe au pus cele mai bune echipe într-o grupă, după aia cele care urmează ca forță etc.?
NU!
Au pus în fiecare grupă UN CAP DE SERIE, extras din urna A, apoi următorii extrași din urna B și tot așa.
Argumente:
1. Jucătorii care sunt activi ajung în vecinătăți foarte puternice, unde nu prea mai au șanse să câștige ceva. Eu sunt de luni de zile într-o vecinătate (poate cea mai activă) unde nu reușesc, deși îmi petrec mult timp pe joc, să iau și eu niște medalii - decât foarte rar.
2. Jucătorii slabi care activează în celelalte vecinătăți IAU MAI MULTE MEDALII decât jucătorii activi. Este o chestiune absolut aberantă, eu să mă chinui ore întregi pe zi și să nu iau medalii, iar alții să intre o oră sau două la sfârșit de săptămână și să ia locul întâi. V-o spun din experiență.
3. Când sunt misiuni interactive între jucători, ca asta ultima cu Campionatul, ai surpriza să constați că la tine, fiind vecinătatea foarte activă, nu apuci să iei nici medaliile „cuvenite” în urma propriilor șuturi, că tot timpul e cineva online care ți le „saltă”. Vă spun din proprie experiență, pe A și B unde am conturi mici, mai puțin active, sub 50.000, am strâns mult mai multe medalii decât pe C, unde am un cont de peste 2.300.000.

În concluzie, sistemul actual PREMIAZĂ LENEA și PEDEPSEȘTE JUCĂTORUL ACTIV.

Propunere: Din aceste motive de echitate, propunerea mea este să se urmeze sistemul capilor de serie: să se ia jucătorii cu cele mai multe bătălii și AȘA să se stabilească capii de serie. Eventual puteți să faceți mai multe „urne” valorice, de exemplu urna postmodernă, urna modernă, urna progresistă etc., și din fiecare să puneți în vecinătatea respectivă jucători. Evident, în vecinătatea I vor fi jucătorii cu numărul cel mai mare de bătălii din fiecare eră, după care în vecinătatea II vor fi jucătorii cu locul 2 din fiecare eră și tot așa. Dacă, de exemplu, sunt 800 de jucători, se crează 10 vecinătăți. În prima vecinătate vor fi jucătorii din postmodernă de pe locurile 1, 11, 21, 31, 41, 51, 61, 71, 81 și 91... și la fel pentru toate erele. Așa și vecinătățile se vor schimba mult mai des, în funcție de activitatea fiecăruia, iar toți jucătorii vor fi mult mai motivați să evolueze.

Vă rog frumos să încercați să promovați această idee către dezvoltatori - mie nu-mi mai rentează să fiu prezent pe joc în condițiile actuale.

Mulțumesc.
 

DeletedUser5079

Guest
TOTAL PRO.....si adaug sa se tina cont de evolutia fiecaruia......daca sunt dat cu 50 mai avansati ca mine in era , degeaba am CL de aparare....dati 30-40 vecni din aceeasi era, sa nu se mai umfle unii in pene ca-s mari razboinici cand te ataca si te jefuiesc cu trupe cu 1-2 ere mai evoluate.
 

DeletedUser6083

Guest
PRO !

P.S:Nu va mai plangeti ca sunt altii mai ghinionisti....cum sunt cei din epoca de bronz....care au cazut in vecinatate cu multi jucatori mari....deasemenea,pe langa cei 5~6 din bronz sau fier, sunt cativa din post moderna (printre care si eu)....si multi din moderna si progresista.....
 
Sus