Motivare / Finisare

  • Autor subiect DeletedUser9983
  • Data de început

DeletedUser9983

Guest
Buna ziua,am o idee , cand motivam sau finisam o cladire ar fi frumos sa avem o sansa de 50% sa primim si provizii nu doar monede. Asa poate se egaleaza echilibrul dintre provizii si monede, eu personal am 61 mil monede si 200 mii provizii , e frustrant pentru mine lucru asta. O zi buna va doresc . S P O R L A JOC !
 

DeletedUser9966

Guest
Salut!
Atat monezile, cat si proviziile sunt foarte utile si nu este rea ideea ta, TMZillerR, dar vom vedea ce putem face.
Oricum, multumim pentru sugestie!
 

DeletedUser6253

Guest
Eu as schimba un pic ideea: să se poată alege ce primesti când motivezi/finisezi: aur sau resurse. Asa poți echilibra mai usor resursele cu aurul
 

DeletedUser9954

Guest
Foarte buna ideea, cu exceptia ideii lui giga20. Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, am 35mil monede si doar 100k provizii...si sunt blocat la cercetare pana produc altele (cere 200k cercetarea asta, iar urmatoarea 300k).
Am facut si eu o propunere care poate ajuta sa mai echilibreze balanta monede-provizii: sa se poata face schimb intre ele cu un raport de "monede 50:1 provizii" sau "monede 100:1 provizii", asemanator cu negustorii de la piata. Ca in principiu dai monede (bani) pentru provizii (unelte, materiale de constructie) ca in viata reala, si acea ratie de 50:1 sau 100:1 face sa nu fie prea mare exploatare de aceasta functie.
 
Sus