Nivel 15-20 Castel

.BISMARCK.

Active Member
Salutare
Deci avem castelul ..cu bonusuri foarte bune pt atac ..și altele ..apoi avem de la nivelul 15 până la nivel 20 3 expansiuni ..acum vă întreb : aveți idee cum se pot dobândi ? ...:)))) bineînțeles fara a cumpăra diamante
 

Dumi.

Well-Known Member
eu ii explicam la Popo ce e ala castel si de unde sa il ia
ca sa iti raspund tie: orice lupte sau negocieri, intr-un anumit nr pe zi, de la expeditie, gbg, anticar, etc
 

Qord

Well-Known Member
omul vrea sa stie daca expansiunile de la castel de dupa level 15 se cumpara cu diamante sau nu. eu am cautat dar nu am gasit nimic, poate daca faci un ticket o sa iti raspunda cineva, daca afli posteaza aici
 

dunbarton

Well-Known Member
Salutare
Deci avem castelul ..cu bonusuri foarte bune pt atac ..și altele ..apoi avem de la nivelul 15 până la nivel 20 3 expansiuni ..acum vă întreb : aveți idee cum se pot dobândi ? ...:)))) bineînțeles fara a cumpăra diamante
Nu multi au trecut de nivelul 15; cred ca, odata depasit acel nivel (mai bine zis, cand atingi nivelurile 16, 18 si 20), cand vreo expansiune va fi disponibila, acest lucru iti va fi semnalat in joc .
Dupa aceea, probabil, in meniul de constructii va fi disponibilizata expansiunea, care se va activa gratis sau se va plati cu monede/ medalii (cu medalii, greu de crezut). Asa ar fi logic, pentru ca plata cu diamante se face doar pentru expansiunile disponibilizate la trecerea intr-o noua era.
 

Dumi.

Well-Known Member
eu cred ca e posibil safie la alegere, cu diamante sau gold
anume sa dai diamante in caz ca nu ai gold [adica asa cum ar fi expansiunile luate de pe harta provinciilor]
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Acum știu la ce "castel" vă referiți. Am sperat pentru câteva momente că e vorba de Castelul Peleș... :))))

Castelul ăla nu e o construcție concretă în joc, ca legendarele pe care le punem și le creștem în nivel, ci doar reprezentarea imaginară a unei serii de misiuni, ca să poată jucătorul să dea click pe ea ca să mai înceapă o misiunile. Iar câteodată în joc sunt introduse și elemente pentru care trebuie chiar să muncești și nu se pot "fenta" cu diamante. După opinia mea o idee chiar bună. Altfel unii jucători, care au strâns diamante ca furnicile vreo 15 ani, și-ar cumpăra pur și simplu încă un oraș, gata construit și dezvoltat, direct în Jupiter sau, de ce nu, într-o eră dincolo de Jupiter, care încă nici nu există în joc. :)))

Cei care vin cu propuneri ca asta de aici sunt de apreciat că sunt "șmecheri" :)))
Dar șmecheria nu prinde totdeauna. Pentru cei ca ei
s-a făcut zicala românească "pasărea mălai visează!" :D :p :D
 

Ahdrian

Well-Known Member
E vorba despre Sistemul Castel, clădirea din colțul stînga-sus al hărții orașului. La nivelurile 16,18,20 apar la recompense unice și câte o Extensie. Cred că e vorba de o extensie suplimentară, probabil se cumpără cu Monede plasarea ei pe harta orașului, dar nu obligatoriu cu Diamante. Similar cu Extensiile de Victorie, obținute cucerind unele provincii pe harta lumii.
 
Sus