Nivelul 5 la Expedițiile Ghildei ?

Butybax

Guest
Am găsit la mesajele din joc o trimitere la acest video :
. Nu știu ce înseamnă versiunea Beta, eu joc pe laptop. Ne spune cineva despre acest nivel 5 ?
 

Rigs

Well-Known Member
Versiunea Beta e serverul international de "teste", adica orice primim noi pe live este adaugat cu cateva saptamani/luni pe acel server Beta pentru a fii testat, echilibrat si pentru preveni orice probleme ulterioare.
Pana apare si la noi posibil sa mai dureze ceva timp, nu stiu sa iti zic concret ce inseamna nivelul 5 la expeditie dar din ce am vazut pe youtube pare a fii o inversare a modului normal, adica inloc sa ataci trebuie sa te aperi(probabil pentru a valorifica acele bonusuri de la cladiri care ofera % bonus pt armata din defensiva)
 

Dumi.

Well-Known Member
da, se pare ca administratorii din Romania au gresit, postand aici pe forum ceva ce nu trebuiau in ca sa posteze
dupa care, vazand ca au gresit, au sters repede , repede :)
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Nu este vorba de o eroare a echipei din România, ci de faptul că cei care au creat clipul au decis să îl mai retușeze și să îl publice peste câteva zile. Mulțumim pentru înțelegere. :)
 

Dumi.

Well-Known Member
Intre timp am vizitat forumul beta
se pare ca acest level suplimentar la expeditie nu o sa fie cu atac, ci cu aparare
asta inseamna ca o sa conteze bonusurile de la oras...
nu cred ca o sa aiba cine stie ce succes, acum cand GBG-ul a skimbat fata a 98% din orasele de pe servere
 

Rigs

Well-Known Member
Intre timp am vizitat forumul beta
se pare ca acest level suplimentar la expeditie nu o sa fie cu atac, ci cu aparare
asta inseamna ca o sa conteze bonusurile de la oras...
nu cred ca o sa aiba cine stie ce succes, acum cand GBG-ul a skimbat fata a 98% din orasele de pe servere
succes o sa fie, desigur cu multe critici la pachet pt ca nimeni nu investea in CL precum deal si vasile, dar inafara sa inghiti in sec si sa te adaptezi nu ai alte optiuni reale, mai ales pt un succes mai rapid la pierderi minime in EG
dar pana la urma obiectivul e sa diversifice putin jocul si sa dea o importanta si celorlalte cladiri
si desigur o sa complice putin jocul si la arena pvp, si probabil o sa vedem si cladiri speciale de top cu bonus de aparare pe viitor.
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Inainte de a incepe sa criticam sau sa ne vaitam ,hai sa vedem cum este !
Nu este nimeni vinovat ca "X" sau "Y" nu au in oras cladiri care dau bonus defensiv.
 

Dumi.

Well-Known Member
bagati voi constructii de aparare la oras, daca vreti
dar nu uitati ca spatiul in oras e acelasi
tot ce merge la aparare oras, se scade de la atac si aparare la atac
si, cand o sa va plangeti ca nu treceti de uzura 30, aducati-va aminte ca ati vrut Vasile si Deal, pe tarla :)))
 

Rigs

Well-Known Member
Fără titlu2.png
Iti las doar un exemplu de cladire de pe beta(e cladirea speciala de la eventul viitor).
bagati voi constructii de aparare la oras, daca vreti
dar nu uitati ca spatiul in oras e acelasi
tot ce merge la aparare oras, se scade de la atac si aparare la atac
si, cand o sa va plangeti ca nu treceti de uzura 30, aducati-va aminte ca ati vrut Vasile si Deal, pe tarla :)))
Esti cam suparat dumi pe tot ce adauga inno in jocul asta, cel putin in ultima perioada :D
Nu obliga nimeni sa faci cladiri de aparare, sau sa vinzi cladirile vechi pt deal si vasile daca nu iti permite spatiul si daca nu vrei sau nu ti se pare rentabil dpdv militar.
La fel cum am zis, fiecare se adapteaza dupa nevoi, iar pt ca suntem oameni fiecare putem sa avem nevoi si obiective diferite
 

Dumi.

Well-Known Member
nu sunt deloc suparat
as vrea sa imi explici si mie, dar profesional, nu amatoriceste, ce post de-al meu , din prezentul topic, te-a facut sa tragi concuzia asta?
 

Dumi.

Well-Known Member
e drept ca sunt dezamagit [nu suparat], ca in ultima vreme concursurile de pe acest forum sunt castigate pe ne-merit, sunt dezamagit ca atunci cand prezint dovezi in sensul asta, mi se sterg posturile fara macar o explicatie, sunt dezamagit ca inno nu a mai skimbat fata acestui joc de cativa ani [cam de la era marte...pana si repetitivele sunt identice]
Dezamagit, nu suparat...supararile tin mult si de obicei vin din parte celor de la care am asteptari
Dezamgirile astea marunte, dispar cand ma ridic de la calculator si sunt provocate de echipe de necunoscuti, de la care nu am asteptari.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Am văzut clipul, am înțeles că e în pregătire un upgrade la Expedițiile Ghildei, care le va face mai interesante! Abia aștept!
 

Dumi.

Well-Known Member
deci, intr-o singura zi s-au umplut 7 pagini de forum pe beta
Rigs, imi pare rau sa te dezamagesc, dar acea constructie pe care ai prezentat-o, dupa ce ca se face destul de greu, mai e si egala cu zero in level 5 de EG
de ce?
spune-mi si mie cu ce bati o armata care te ataca cu 2569% atac si aparare?
o sa iti raspund tot eu
nu ai cu ce
desigur exista o varianta
scoti tot atacul si apararea de la atac si iti bagi atac si aparare la oras
dar nu treci de level 4 la EG
si atunci?
pentru ca, desi in termen de aparare la oras, e relativ usor sa o cresti, atacul la apararea orasului e f greu de crescut si papa spatiu considerabil
si atunci ce faci?
o sa te intrebi: "la ce sa renunt ca sa balansez frumos bonusurile"?
si o sa vezi ca si rebalasat, tot nu vei face levelul 5...
banuiesc ca vom trai si vom vedea
parerea mea este ca nici 5% nu va renunta la beneficiile GBG-ului
no way
a!
am uitat sa va spun faza cea mai tare
deblocarea levelului 5 la expeditie este colosal de scumpa pentru ghilda [cel putin asa e pe beta acum] o_O o_O o_O o_O
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Stați să vedeți acum nebunie pe circulare.... înghesuială și certuri, cine să doneze primul la o legendară cu bonus de apărare :)))
 

Dumi.

Well-Known Member
se pare ca mizeria merge in continuare cu acest GE
se pare ca ceea ce luam pana acum ca obiecte, se vor transforma in fragmente o_O
adica, spre exemplu....un paket de renovare nu va mai fi un paket de renovare, ci cateva fragmente ale acestui paket
expeditia ghildei s-a transformat [pe beta], intr-un dezastru bine studiat : )))))
 

Rigs

Well-Known Member
se pare ca mizeria merge in continuare cu acest GE
se pare ca ceea ce luam pana acum ca obiecte, se vor transforma in fragmente o_O
adica, spre exemplu....un paket de renovare nu va mai fi un paket de renovare, ci cateva fragmente ale acestui paket
expeditia ghildei s-a transformat [pe beta], intr-un dezastru bine studiat : )))))
Mda, alea cu schimbul de cladiri complete in fragmente e cea mai mare prostie, la fel si recompensele noi, s-au marit premiile de pf si bunuri dar premiile cu diamante au scazut considerabil, si pana la urma diamantele sunt destul de importante pt jucatorii care nu au lume de farm.
In fine, din cate am observat inno o adoptat ideea de cladiri pe fragmente pentru viitoarele cladiri, sper sa-si revina , inteleg sa fie premii cu fragmente pt unele cladiri cum ar fii altarele,fantana,cladirile din GbG sau cladiri pe care le poti castiga in orice moment al anului, pentru ca ofera o sansa tuturor jucatorilor indiferent de nivel sa obtina acele cladiri, dar ideea de fragmente pt cladirile de event e aiurea rau, sa nu mai zic ca eventul ”natura salbatica” cred ca e unul dintre cele mai slabe evenimente dupa parerea mea, dpdv al recompenselor din misiuni si al cladirii de eveniment care cu noroc o sa reusim sa o ducem pana la nivel 9 si dupa aceea sa asteptam cateva luni pt fragmente sa o facem la nivel 10.
 

Dumi.

Well-Known Member
INNO games se indreapta cu viteza ametitoare spre un FOE din care , din ce in ce mai multi jucatori isi vor cere scuze si se vor retrage
 

XxX D3xt3R XxX

Active Member
Eu sper ca noua Legendară ce vine impreuna cu noua era sa ajute cumva atât la Eg cât și cu aceste fragmente...exemplu cabana Arhidruizilor
 
Sus