Noua bara de PF

  • Autor subiect DeletedUser9954
  • Data de început

DeletedUser9954

Guest
Am si eu o nelamurire la bara de PF dupa update-ul din 6 Decembrie parca.
Eu joc pe toate 4 lumile pe ".ro" si am observat ceva ciudat. Cand ma loghez dupa o perioada mai lunga de 10 ore, pe unile lumi am 10 pf, iar pe alte lumi am mai mult de 10 (arata doar 10, dar dupa ce bag cele 10, raman cu cateva pf-uri in plus). Este acesta un bug de la joc, sau doar o implementare care nu e intreaga ?
Spre exemplu astazi m-am logat dupa o perioada mai mare de 15 ore, iar pe D, B si C am avut doar 10 pf, in timp ce pe A am avut 20 pf (am bagat 10 la cercetare si imediat dupa am avut tot 10 de bagat). Tin sa mentionez ca nu am colectat nimic care-mi ofera pf-uri pe nicio lume, iar timpul cred ca nu a fost 20 de ore, ceva in genul a 17-18 ore.

Si as dori sa aflu mai exact ce nu m-au lamurit informatiile de la update. Deci pf-urile care se adauga cate unul pe ora se adauga la un maxim de 10 ? Sau se adauga si peste 10, dar arata maxim 10 ?
Am inteles ca atunci cand ai 9 pf si 10 minute pana la al 10-lea, iar tu culegi 1+ pf-uri, atunci timpul ingheata la 10 minute ramase si incepe cand ai din nou sub 10 pf.
 

DeletedUser9966

Guest
Indicat ar fi să faci un tichet cu posibilul bug (dacă îl pot numi așa) către adminii noștri, cu siguranță ei au mai multe idei despre acest aspect.
 
Sus