O lume de joc speed

  • Autor subiect DeletedUser6393
  • Data de început

DeletedUser6393

Guest
As propune sa se creeze o lume de joc cu viteza x60:D.
Sa fie accesibila pentru jucatorii foarte activi sau contra-cost (10.000diamante).
:D
 

DeletedUser5106

Guest
Pe bune....?
Ce idee geniala nu stiu cum ti-a venit
Daca faci asa ce rost mai are sa joci sincer
Faci in timp asta e placerea jocului evoluezi in timp si asa sunt o droaie de jucatori care au ajuns la sfarsit de industriala si nu au ce face unii chiar se lasa
 

DeletedUser

Guest
Fiind in asentimentul initiatorului propun sa se faca o lume in care PC-ul sa joace singur, chiar si atunci cand noi suntem off-line, si noi sa intram o data pe luna sa vedem pe unde a ajuns si sa mai bagam cate 10.000 de diamante pentru a-l stimula! :)
 

DeletedUser

Guest
Prieteni mai cititi si printre randuri!
De ce sunteti asa de incordati?! :))
Oricum propunerile noastre vor ajunge in recycle bin! :)
 

DeletedUser3127

Guest
Contra.Eu nu cred ca vor ajunge acolo.cred ca se uita cineva pe ele.
 

DeletedUser5468

Guest
Doctore ce rost ar mai avea să joci, mai ales că multă lume se lasă la sfârșitul erei industriale, sau continuă doar atacând și culegand producția până apare era progresistă și după aceea iarăși vor aștepta o eră nouă.
Ar fi o ideie bună pt. jucătorii noi veniți, dar nu pt. noi cei evoluați, mai ales că nu mai am mult și intru in era industrială.
Ideia nu ar fi rea dar nu cred că se v-a implementa.
Baftă în continuare Doctore.
 

DeletedUser9676

Guest
-Viteza cu care se dezvolta jocul, mi se pare foarte mica. Parca ar fi un joc, care ar trebui sa-l joci o parte din viata, ceea ce mi se pare total neacceptabil, sa iti pierzi atata timp jucand un singur joc.
-Apoi contorul pct forje, merge numai pana la 10, ca sa trebuiasca sa intri mereu in joc, ca sa nu pierzi puncte, ca sa nu reduci si mai mult viteza de evolutie. Pai daca primesti 10 pct de la o cladire legendara, nu poti sa le ti incarcate, ca automat iti sta contorul, ceea ce mi se pare iarasi o mare frana. Sau daca le incarci, trebuie sa le folosesti repede, sa nu iti stea contorul. Dupa mine contorul trebuia sa mearga minim pana la 24, cat este unitatea urmatoare de timp.
-Resursele se obtin foarte greu ceea ce ingreuneaza foarte mult evolutie. Deasemenea si spatiul se obtine foarte greu, ceea ce la fel franeaza evolutie si automat dezvoltarea.
-Joc de cateva luni jocul, am ajuns pe la mijlocul erei coloniale, dar nu cred ca o sa am rabdarea sa il termin, daca jocul va evolua in acelasi mod. Am programat productia la 15 minute, dar evolutia este extraordinar de lenta, deoarece punctele forje se obtin foarte greu si automat dezvoltarea este foarte lenta. Chiar daca construiesti cladiri legendare care sa iti dea pct forje, strici atat de multe forje ca nu te ajuta cu nimic la dezvoltare. Dar si pentru acestea nu ai spatiu suficient, ca se obtine foarte greu.
-Apoi medaliile. La inceput spatiul il obti cu foarte putine medalii, dar cerintele pentru spatiu, nu evolueaza ca pretul in monede pentru puncte forje, desi si acolo nu poti sa cumpere foarte multe pct forje, ca pretul creste foarte repede si te limiteaza, dar pentru teren costul in medalii creste aproape exponential, totul este ca o frana in evolutia jocului.
-Daca asta se doreste, sa jucam 5-10 ani un singur joc, cred ca o sa ma dau batut in curand !! Multumesc celor care imi vor da atentie !!

-Si inca o problema, la constructia luptatorilor, de ce nu pot sa dau comenzi pentru toti luptatorii o data si sa ii faca cladirea respectiva la timpul alocat pe rand, ca sa imi petrec la fel toata viata in joc ??
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9676

Guest
Ce idiotenie, expansiune pe diamante 400 buc, expansiune recompensa 600 diamante sau 420.000 monede !!
 

DeletedUser7925

Guest
Dar 800 de diamante și/sau 1 million monede expansiunea cum ți se pare? jocul nu trebuie să fie tot timpul ușor
 

DeletedUser9837

Guest
Eu aș propune ca recompensele în medalii la turnir să mai crească un pic. Recompensele actuale nu sunt deloc motivante. Eu la momentul ăsta sunt în E.M. Târziu și recompensa pentru locul 1 la turnir este de 175 de medalii, în condițiile în care-mi trebuie 5000 de medalii pentru următoarea expansiune...
 

DeletedUser9954

Guest
Eu sunt de parere ca jocul este greu pentru ca asa trebuie sa fie. Daca era usor, nu-l mai jucau asa multi cu atata daruire. Il jucau altii, mai multi la numar, dar dupa o luna sau 2 se saturau si renuntau la el. Spre exemplu am un prieten care joaca de 5 ani jocul, si nu are planuri sa se lase, dar nici sa inceapa de la inceput.
Si in legatura cu CL care ofera PF, eu zic ca se merita sa le pui. Toate CL ofera extrem de multe puncte la clasament daca sunt nivel mare. Si pe termen lung (ce acest joc incurajeaza) se merita sa faci nivel maxim disponibil la CL-urile care ofera PF zilnic ca le recuperezi cu varf si indesat.
Si tu zici de maxim 10 pf la contoar. Pai daca era 24 pf, atunci care mai era diferenta intre jucatorii activi care intra de 4-5 ori pe zi si cei casual care intra odata maxim de 2 ori pe zi ?
Si la expansiuni, sunt un numar anume de expansiuni, toate avand un anumit pret prestabilit (il gasesti pe wikia pe google, si preturile pe diamante si pe monezi). Daca crestea ca pretul pe PF, atunci toti aveau toate expansiunile posibile cumparate in era coloniala sau maxim industriala.

Un mic lucru foarte important: Nu te obliga nimeni sa joci jocul daca nu-ti place
 
Sus