Pachet renovari

  • Autor subiect DeletedUser7274
  • Data de început

DeletedUser7274

Guest
Salut am si eu o intrebare

Daca spre ex am cazarma de campioni din modrnea si am si pachet renovare daca l-as folosi pe acesta cazarma din moderna mi-o transforma in cazarma din urmatoarea epoca adica cazarma din postmoderna sau mi-o renoveaza la epoca in care sunt adica mai exact contemporana .
Mai exact ma interesaza sa stiu daca pachetul de renovare imi ridica aceea cladire doar cu epoca mai sus sau daca o ridica la ultima ta epoca inc are esti ?
 

DeletedUser5468

Guest
Salut,

Dacă folosești acel pachet de renovare, orice clădire pe care o renovezi se transformă în era din care faci parte, dacă ești în contemporană și refugiul e din postmodernă se va transforma în refugiu din contemporană.
La fel se întâmplă dacă ai refugiu din epoca bronzului, se va transforma în refugiu din epoca contemporană.
 

DeletedUser7274

Guest
Daca este sigur asa cum spui tu este super ok oricum vreu sa il folosesc in viitoarea epoca dar nu stiam exact .ms de raspuns
 

DeletedUser5468

Guest
Și eu am folosit chitul, sunt foarte sigur. Doar că dacă folosești acel chit pe campioni(post-moderni) o să-ți dispară amândoi din cazarmă și te pune să-i recrutezi din nou, doar că ei fiind deja din noua eră în care i-ai convertit(contemporană).
Și aici scrie.
lyMVpMz.png

Folosește chitul de renovare ca să upgradezi/renovezi o clădire primită la un event la era în care te afli.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7274

Guest
Asta stiu ca am folosit si eu mai demult acest pachet de renovare doar ca nu stam chestiunea cu epoca in care se transforma adica nu odar o epoca mai sus ci ridicare ei la epoca i care esti , ms de raspuns inca o data
 

DeletedUser5625

Guest
Am si eu o intrebare legata de pachetele de renovare, si anume, daca folosesc un pachet de renovare pe Manastire care ii din Evul Mediu Timpuriu si care creste cu 20 % capacitatea de aparare cand orasul e atacat, iar eu sunt in Epoca Moderna, aceasta creste pana la Epoca Moderna? Dar si mai important, ii creste procentul capacitatii de aparare?
 

DeletedUser5468

Guest
Nu poți moderniza/renova mănăstirea, rămâne veșnic cu 20% bonus pentru apărare.
 
Sus